• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

טיסה במסוק לרשב"י בל"ג בעומר

בנימין לוריא

Administrator
חבר צוות
בשנים עברו היה אפשר לטוס במסוק לקבר הרשב"י במירון בל"ג בעומר.
מישהו יודע אם גם השנה ניתן לעשות את זה ואיך בדיוק?
מישהו אמר לי שהוא ראה גם השנה פרסומים על כך.
(ראיתי כאן חברה שמציעה זאת. יש למישהו עוד?)

נכון מאוד.
אבל מה זה קשור?
אדם רוצה לטוס במסוק לציון הרשב"י, אין לנו שום פרטים מדוע הוא רוצה לטוס, אין לנו פרטים האם הוא תומך בעמלי תורה, ואם תומך כמה תומך, אבל עצות אנחנו יודעים לתת...
אני מכיר איזה גביר גדול שטס מאירופה לרשב"י במטוס פרטי, ומשדה התעופה במסוק פרטי, לא עלה בדעתי לרגע לומר לו אל תטוס ותתמוך בעמלי תורה, כי ב"ה הוא תומך מאוד בישיבות וכו' וזמנו יקר מאוד, ובזמן שהוא יתעסק בטיסה רגילה ונסיעה הוא יכול להרוויח עוד הרבה ממון ולסייע עוד לעמלי תורה.
בקיצור, בא נצא לאנשים מהכיס, וניתן להם להחליט על עצמם אם יסעו ואיך יסעו.

נכון מאוד.
אבל מה זה קשור?
אדם רוצה לטוס במסוק לציון הרשב"י, אין לנו שום פרטים מדוע הוא רוצה לטוס, אין לנו פרטים האם הוא תומך בעמלי תורה, ואם תומך כמה תומך, אבל עצות אנחנו יודעים לתת...
אני מכיר איזה גביר גדול שטס מאירופה לרשב"י במטוס פרטי, ומשדה התעופה במסוק פרטי, לא עלה בדעתי לרגע לומר לו אל תטוס ותתמוך בעמלי תורה, כי ב"ה הוא תומך מאוד בישיבות וכו' וזמנו יקר מאוד, ובזמן שהוא יתעסק בטיסה רגילה ונסיעה הוא יכול להרוויח עוד הרבה ממון ולסייע עוד לעמלי תורה.
בקיצור, בא נצא לאנשים מהכיס, וניתן להם להחליט על עצמם אם יסעו ואיך יסעו.
אתה צודק במאה אחוז, אני כיוונתי לדברי החכם @יעקב יעקב שיחי'
לא מזמן סיפר לי מיליונר אחד שהרויח כרגע קרוב ל20 מליון ש''ח והוא נותן 10% לאברכים...
אתם חושבים שנתן?

לא מזמן סיפר לי מיליונר אחד שהרויח כרגע קרוב ל20 מליון ש''ח והוא נותן 10% לאברכים...
אתם חושבים שנתן?
אם הוא נותן תיצור איתי קשר, אנחנו צריכים את הסכום... :)

אתם חושבים שנתן?
יתכן שכן, ליהודי יש חזקת כשרות. אבל על פי האמת (אפילו אם זה לא פוליטקלי קורקט לומר את זה) מסתבר שהוא צריך לתת הרבה יותר מזה...

הוא כבר היה מיליונר לפני?והרויח עוד 20? מה הוא עושה עם כל הכסף? כמה פעמים ביום הוא אוכל ?
אני רק יכול להגיד לך שהוא יצא בבוקר לסיבוב קטן ופגשתי אותו לקראת הערב כאשר לדבריו רק הסיבוב 'הקטן' במסוק עלה יותר ממאה אלף ש''ח... (רק הסיבובי מנוע שלפני ההמראה לוקחים מאות ליטרים!)

חזור
חלק עליון