• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ילקוט טהרה החדש

@מוישי ס"ט מה עונה על זה?
אתה אמור לדעת...
יש כמה וכמה כרכים. הכרך הראשון [מסימן קנח עד סימן רב] לפני עימוד עומד על 762 עמודים ויש עוד הרבה הוספות...
והכרך השני הוא 754 עמודים לפי עימוד... ויש עוד הוספות [מסימן רב עד סימן רלט].
רק שלא יחשדו בי שאני המעמד של הספרים. כי אני ממש לא... ורחוק מזה. אלא שמשום מה הקב"ה זיכני שאני יודע את כמות העמודים ב"ה...

הבנתי מהרב שלפני שגומר רב ראשי, אין מה לדבר בכלל.
לפי זה אנחנו מבין את התשובה, מתי נראה את הספר "ילקוט הטהרה"... ה' יזכה את מורנו ורבנו באריכות ימים ושנים בטוב ובנעימים עד זקנה ושיבה מתוך בריאות ונחת הון ועושר בביתו ואושר עד בלי די, שנזכה שינהיגנו עד ביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן. רק נחת כל הימים. בינתיים אולי עד שיצא זה, נזכה לעוד כך מאוצרות ילקוט יוסף... בנוסף לברכות. אמרו בעבר שעובד על תפילה, הלא כן? כשהייתי בביתו פעם אחת שזכיתי לכך, ראיתי שיצאו שלשה חלקים מתחילת הלכות השכמת הבוקר עד סוף הלכות תפילה. אבל לא הספקתי לתהות על הספר הנ"ל האם יש בו הוספות או לא. אשמח ממי שיודע.
ואגב, זהו הספר שהובא אל הרב אדילשטיין, ופורסם פה בעבר כבר.

לפי זה אנחנו מבין את התשובה, מתי נראה את הספר "ילקוט הטהרה"... ה' יזכה את מורנו ורבנו באריכות ימים ושנים בטוב ובנעימים עד זקנה ושיבה מתוך בריאות ונחת הון ועושר בביתו ואושר עד בלי די, שנזכה שינהיגנו עד ביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן. רק נחת כל הימים. בינתיים אולי עד שיצא זה, נזכה לעוד כך מאוצרות ילקוט יוסף... בנוסף לברכות. אמרו בעבר שעובד על תפילה, הלא כן? כשהייתי בביתו פעם אחת שזכיתי לכך, ראיתי שיצאו שלשה חלקים מתחילת הלכות השכמת הבוקר עד סוף הלכות תפילה. אבל לא הספקתי לתהות על הספר הנ"ל האם יש בו הוספות או לא. אשמח ממי שיודע.
ואגב, זהו הספר שהובא אל הרב אדילשטיין, ופורסם פה בעבר כבר.
אכן, יש בהם הוספות, זה בעיקר מהדו' מתוקנת, אבל יש כמה מקומות שיש הוספות רבים, בעיקר בסוף כרך ג.

יש כמה וכמה כרכים. הכרך הראשון [מסימן קנח עד סימן רב] לפני עימוד עומד על 762 עמודים ויש עוד הרבה הוספות...
רק שלא יחשדו הי שאני המעמד של הספרים. כי אני ממש לא... ורחוק מזה. אלא שמשום מה הקב"ה זיכני שאני יודע את כמות העמודים ב"ה...
איפה אפשר להשיג את הספרים?

הספר הוא כמו ילקוט יוסף, עם הערות רבות ולא רק פסקי הלכה.
אמנם יש גם קיצור של זה מנוקד.
אני לא המפיץ של זה...
רק יש לי כמה אחדים. ומחלקם למורי הוראה ואברכים חשובים עמלי תורה.
בברכה
האם יש לכב' עדיין את הקונטרס הנ"ל?

מה עם ילקו"י ברכות?
קודם כל יצא בע"ה בקרוב ילקוט טהרה שיהיה בכריכה קשה בתוספת מכתבים חדשים, וזה יהיה חלק מהסט של הילקוט יוסף עם אותו כריכה, וזה כבר למעלה מ700 עמודים בפ"י.
לאחמ"כ יצא בע"ה ילקוט יוסף ברכות, מרן שליט"א עובד על זה כבר שנים בעמל ויזע. עם המון חידושים מעניינים.
ויה"ר שהשי"ת יתן למרן שליט"א כח ובריאות. אמן.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
מה עם ילקו"י ברכות?
רק שלא יחשדו בי שאני המעמד של הספרים. כי אני ממש לא... ורחוק מזה. אלא שמשום מה הקב"ה זיכני שאני יודע את כמות העמודים ב"ה...
לאחמ"כ יצא בע"ה ילקוט יוסף ברכות, מרן שליט"א עובד על זה כבר שנים בעמל ויזע. עם המון חידושים מעניינים.
ילקוט יוסף ברכות החדש עדיין לא יצא, ככל הנראה יקח לפחות עוד כמה חודשים אם לא יותר..
זה נכון שהחלק הראשון כבר ירד לדפוס?

חזור
חלק עליון