• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ילקוט יוסף חדש

משה דדון

Active member
דיברתי עם מרן הראש"ל, ועם ראש לשכת הרב יצחק - הרב יצחק אלחרר,
ובע"ה הולך לצאת בשבועות הקרובים (אולי חודשים) ילקוט יוסף חדש על טהרת המשפחה (1000 עמ') (כנראה הוא יצא ב2 כרכים)
ככל הנראה (לפי מה שהבנתי ממנו) הרב יצחק יוסף יעבוד לאחר מכן על ילקוט יוסף 'הלכות ברכות'....
בע"ה!
בנוסף, רציתי לדעת אם מישהו יודע מה דעת מרן הראש"ל לגבי ממתקים מחו"ל בהכשר OU, ולגבי הכשר בד"ץ בית יוסף בבשר אם אפשר לסמוך לכתחילה?

נערך לאחרונה:
ובע"ה הולך לצאת בשבועות הקרובים (אולי חודשים) ילקוט יוסף חדש על טהרת המשפחה (1000 עמ') (כנראה הוא יצא ב2 כרכים)
ככל הנראה (לפי מה שהבנתי ממנו) הרב יצחק יוסף יעבוד לאחר מכן על ילקוט יוסף 'הלכות ברכות'....
בע"ה!
בשורה משמחת במיוחד.

כשאמרו לי את זה אני חשבתי שיצא כרך אחד ואספיק ללמוד אותו לפני החתונה...

מישהו יודע האם הספר יהיה כולו חידושים ממרן שליט"א בדברים שמרן זצוק"ל לא דיבר בהם בטהרת הבית, או שיהיה גם פסקים מטה"ב?
כמדומה שרובו מטהרת הבית וגם דברים שלא דיבר בהם.
זה לא לידי כעת אבל כמדומה שבחוברת של החציצה וטבילה שיצאה ראיתי למשל סעיף למעלה שמקורו מספר אבני שוהם. ומסתמא יש עוד. אבל הרוב היה מטהרת הבית.[בהלכות למעלה בהערות זה יותר קצר ויש גם דיונים במחברי זמננו וכן נידונים חדשים] ואני מניח שכן הוא גם במה שעתיד לצאת לאור יבואו היודעים ויגידו.

מישהו יודע האם הספר יהיה כולו חידושים ממרן שליט"א בדברים שמרן זצוק"ל לא דיבר בהם בטהרת הבית, או שיהיה גם פסקים מטה"ב?
כמדומה שרובו מטהרת הבית וגם דברים שלא דיבר בהם.
זה לא לידי כעת אבל כמדומה שבחוברת של החציצה וטבילה שיצאה ראיתי למשל סעיף למעלה שמקורו מספר אבני שוהם. ומסתמא יש עוד. אבל הרוב היה מטהרת הבית.[בהלכות למעלה בהערות זה יותר קצר ויש גם דיונים במחברי זמננו וכן נידונים חדשים] ואני מניח שכן הוא גם במה שעתיד לצאת לאור יבואו היודעים ויגידו.
יש שם המון פרקטיקה, והתייחסות לדברים שהתחדשו בשנים האחרונות שמרן זיע"א לא דיבר בהם בטהרת הבית.
וכמובן מכתבים רבים שכתב בשנים האחרונות בענינים אלו, וגם פתרונות יצירתיים בעידן הקורונה והסגרים וכו'.

בנוסף להנ"ל, יש שם הרבה הבהרות בתורת הטה"ב שלא היו מחודדים דיו בפי הלומדים.
כמו"כ הרבה תשובות על חכמי הזמן שחלקו על טה"ב
ועוד ועוד

ומסתמא יהיה אריכות בענין הפסק טהרה בכל בין השמשות שעולה, ודלא כתורת הטהרה שכתב רק בדקות הראשונות של בין השמשות
מצורף עי' בהערה ג בסוף העמ'

קבצים מצורפים

• הפסק בבין השמשות-אבני טוהר.pdf
    2.4 MB · צפיות: 25
חזור
חלק עליון