• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

היו היה צדיק גדול ושמו מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א

לצערי לא התחלתם להבין מה התכוונתי...

וודאי שמומלץ וחשוב מאוד להחדיר לילדים אהבת תורה וירא"ש ע"י התחפשות לצדיקים כדוג' מרן ורבי נחמן זכר צדיקים לברכה.

לא לזאת בכלל היתה כוונתי.

ישנה תופעה של הורים שמחפשים את ילדיהם לנ נח כי זה מצחיק.
ואני בתור חסיד ברסלב, זה מאוד מציק לי.

שהרי לו ייצויר שהיה מישהו מתחפש למרן עם הגלימה והמצנפת. אך היה מוסיף על המצנפת את הכיתוב ע עו עוב וכו'. האם זה היה מכבד את מרן או חלילה מזלזל בו?
וודאי שמזלזל בו שכותבים את שמו בצורה כזו.

ע"כ באתי לעורר שלהתחפש לנ נח זה זלזול בצדיק רבי נחמן מברסלב.

זה הכל...

מחילה מכת''ר שקראתי שוב ושוב את פתיחת הדיון שלך זה היה נראה שאתה רוצה לומר שכמו שאצל רבי נחמן זה התחיל מתחפושת לר' נחמן ואח''כ נהפך להיות כיתוב של נ. נח. וכו' כך צריך להיזהר שלא להיתחפש למרן שאח''כ לא נגיע למצב שיכתבו ע. עו. וכו'
כמו שהבין ג''כ :
לא הבנתי אי אפשר לשיטתך להתחפש למרן זצ"ל?
אוקי אתה רוצה לומר שלא לחבוש את הכיפה שכתוב עליה נ.נח
אז תחליף כותרת באשכול ''בדין תחפושת לכיפה של נח.נח '' וכדו' למה לעשות סחור סחור....

מחילה מכת''ר שקראתי שוב ושוב את פתיחת הדיון שלך זה היה נראה שאתה רוצה לומר שכמו שאצל רבי נחמן זה התחיל מתחפושת לר' נחמן ואח''כ נהפך להיות כיתוב של נ. נח. וכו' כך צריך להיזהר שלא להיתחפש למרן שאח''כ לא נגיע למצב שיכתבו ע. עו. וכו'
כמו שהבין ג''כ :

אוקי אתה רוצה לומר שלא לחבוש את הכיפה שכתוב עליה נ.נח
אז תחליף כותרת באשכול ''בדין תחפושת לכיפה של נח.נח '' וכדו' למה לעשות סחור סחור....
לא שמעת אף פעם על צורת הנגשת מידע ע"י משל ונמשל?

להתחפש לנ נח זה זלזול בצדיק רבי נחמן מברסלב
כשמתחפשים לננח לא מתחפשים לרבי נחמן!
מתחפשים למוזרים האלה שקופצים על הגגות...
מהיכרות עם אלה שמתחפשים אני אומר שאין שום סיכוי שהליטווקים האלה יתחפשו לרבי נחמן אפילו לא בצחוק...
וע"כ שמתחפשים לננחים ולא לרבי נחמן זצוק"ל

כידוע הציור לא אמיתי אלא מבוסס על מה שראה הצייר בחלום הלילה
יש סיפור מפורסם של אחד בשם בנימין אדרי כמדומני שעבר סוג של מות קליני ושם הוא סיפר שבשמים בבית דין היה רבי נחמן ואחרי שהוא התעורר המחיש לצייר ממומחה איך נראה רבי נחמן ולפ''ז הוא צייר אותו אפשר לחפש את הסיפור שלו באתר של מוסדות אור החיים שם הוא מספר על הנס הגלוי שהרב אלבז הקיים אתו לתחייה ממש ושם הוא גם מצייג את התמונה של רבי נחמן ע''ש

יש סיפור מפורסם של אחד בשם בנימין אדרי כמדומני שעבר סוג של מות קליני ושם הוא סיפר שבשמים בבית דין היה רבי נחמן ואחרי שהוא התעורר המחיש לצייר ממומחה איך נראה רבי נחמן ולפ''ז הוא צייר אותו אפשר לחפש את הסיפור שלו באתר של מוסדות אור החיים שם הוא מספר על הנס הגלוי שהרב אלבז הקיים אתו לתחייה ממש ושם הוא גם מצייג את התמונה של רבי נחמן ע''ש
כמו שהבאתי בקישור שבהודעה אחת לפניך.
התלמיד של הצדיק הרב ראובן אלבז שליט"א הרב בנימין אדרי הי"ו מספר את שקרה לו במוות קליני: רבי נחמן מברסלב אומר לרב אדרי: "תבוא לבקר אותי" וההיפנוזה שהרב אדרי עשה בחו"ל וצייר את דיוקן רבי נחמן, למרות שהרב אדרי עיוור צבעים תיאר את רבינו עם שבעה גוונים שונים בזקן ובפאות. ובעוד עדויות מתאר סדרת רבנים ובכללם הצדיק רבי חיים הכהן (החלבן) זיע''א והצדיק הרב שלום הרוש שליט"א ששמח ואמר "רבותיי זה רבי נחמן מברסלב , ברוך השם גילינו את האור הגדול"

כשמתחפשים לננח לא מתחפשים לרבי נחמן!
לא זכור לי שאמרתי שמתחפשים רבי נחמן.
תבדוק שוב מה כתבתי.
מתחפשים למוזרים האלה שקופצים על הגגות...
שהם מבזים את השם ברסלב ואת רבינו בהתנהגות שלהם, וע"כ לא ראוי להתחפש אליהם.
מהיכרות עם אלה שמתחפשים אני אומר שאין שום סיכוי שהליטווקים האלה יתחפשו לרבי נחמן אפילו לא בצחוק...
וע"כ שמתחפשים לננחים ולא לרבי נחמן זצוק"ל
מזהים.
שיעור כללי למופת.
כן אבל שרוצים להעביר מסר הכותרת צריכה להיות המסר ולא המשל . המשל הוא לא העיקר
נו נו.
אני לא נוהג להתווכח על עניני ספרות.
אך עד כמה שידוע לי - כותרת נועדה למשוך את העין ולא לספק סיכום.

מחילה וסליחה רבותי אני לא הבנתי מה הכותב רוצה וגם לא מעניין אותי כל כך, רק מפריע לי הכותרת היו היה צדיק גדול ושמו מרן רבינו עובדיה יוסף וכו', כאילו רבינו עובדיה זה איזה דמות מסיפורי בעש"ט שהיה אולי אי פעם, ורבינו עובדיה לא היו היה אלא הוא עדיין קיים ותורתו חיה ונושמת ומתפתחת ושמעתותיו מתבדרים בבי מדרשא, ולכן בבקשה לתקן את הכותרת המוזרה הזו כי זה צורם לי באוזניים

מחילה וסליחה רבותי אני לא הבנתי מה הכותב רוצה וגם לא מעניין אותי כל כך, רק מפריע לי הכותרת היו היה צדיק גדול ושמו מרן רבינו עובדיה יוסף וכו', כאילו רבינו עובדיה זה איזה דמות מסיפורי בעש"ט שהיה אולי אי פעם, ורבינו עובדיה לא היו היה אלא הוא עדיין קיים ותורתו חיה ונושמת ומתפתחת ושמעתותיו מתבדרים בבי מדרשא, ולכן בבקשה לתקן את הכותרת המוזרה הזו כי זה צורם לי באוזניים
אמת כל מילה.

לצערי לא התחלתם להבין מה התכוונתי...

וודאי שמומלץ וחשוב מאוד להחדיר לילדים אהבת תורה וירא"ש ע"י התחפשות לצדיקים כדוג' מרן ורבי נחמן זכר צדיקים לברכה.

לא לזאת בכלל היתה כוונתי.

ישנה תופעה של הורים שמחפשים את ילדיהם לנ נח כי זה מצחיק.
ואני בתור חסיד ברסלב, זה מאוד מציק לי.

שהרי לו ייצויר שהיה מישהו מתחפש למרן עם הגלימה והמצנפת. אך היה מוסיף על המצנפת את הכיתוב ע עו עוב וכו'. האם זה היה מכבד את מרן או חלילה מזלזל בו?
וודאי שמזלזל בו שכותבים את שמו בצורה כזו.

ע"כ באתי לעורר שלהתחפש לנ נח זה זלזול בצדיק רבי נחמן מברסלב.

זה הכל...
כבר כתבתי לעיל
שאין כוונת הכותב כלל למרן רבינו הגדול
ואין לו שום דבר נגד תחפושות
רק יש לו ענין נגד המשפט נ נח וכו', וכל הרוצה לדון בזה מוזמן לדון, אותי אין זה מעניין מי כתב את הפתק, כל עוד שזה עודד יהודי
(אין לי שום שייכות לברסלב)

ככל שירדתי וירדתי במורד השרשור, הרגשתי הידרדרות חדה באינטליגנציה...
כבוד הכותב היקר שיחי', כתב בצורה חדה ובהירה (שאמנם עדיין אפשר ללטשה לקראת פרסום יותר רציני... - קח בחשבון שעלית על משהו טוב והשי"ת זיכה אותך בהביאו לידיך את ההזדמנות לפעול לכבודו ולכבוד תורתו של האי גברא רבה הר"ן זללה"ה, שרבים - גם מבעלי המחשבה הישיבתית למהדרין וכהגר"מ שפירא זללה"ה - הגו בספריו והביאו מתורתו), אכן הכתיבה צינית במקצת אבל הרי זו היתה המטרה, לשבר את האוזן. והתגובות... על התגובות לדעתי א"צ להאריך, ואולי מן הראוי פשוט למחוק את כולן.
מגיבים נכבדים! אנא, אל תזלזלו בעצמכם - ובפורום ומבקריו, ולפני שאתם קופצים להגיב - כדאי שאולי תחשבו כמה שניות...

ויש להוסיף:
שלא יאמרו אחינו האשכנזים היקרים באי הפורום, כי אין אנו יודעים ח"ו ללמוד! (והרי זו טענתם העיקרית, כי ראשו של למדן משתפשף ותופס דברים במהירות לאשורם ולעומקם. ופשוט שצדקו דבריהם. אחי, אל נא תרעו!)

נערך לאחרונה:
אינטלגנט בא לשכונה...
כפי שכתבתי אני לא נכנס לנושא השרשור, אבל לפעמים אני קורא כאן תגובות כאלה מתנשאות ומסלידות שעומד לי על קצה הלשון חץ מושחז שיפוצץ את כל הבלון של הכותב הנכבד שהואיל בטובו לרדת אל העם ולהתייחס אלינו, תעשו לנו טובה אינטלגנטים נחמדים תישארו במקומות שלכם ואל תטיפו כאן מוסר, הסתדרנו בלעדיכם ונמשיך להסתדר בלעדיכם, שלום שלום ואל תבואו בחלום.

ורבינו עובדיה לא היו היה אלא הוא עדיין קיים ותורתו חיה ונושמת ומתפתחת ושמעתותיו מתבדרים בבי מדרשא, ולכן בבקשה לתקן את הכותרת המוזרה הזו כי זה צורם לי באוזניים
בלי להתערב לך כמובן.
באם יורשה לי.
האם תורתו של רבי נחמן לא חיה וקיימת?
או תורת הבעש"ט?
כל צדיק במיתתו קרוי חי.
מרן ורבינו כאחד.

ו'היו היה' אין פירושו משהו שכבר לא קיים.

במחילה.

חזור
חלק עליון