• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

היו היה צדיק גדול ושמו מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א

בלי להתערב לך כמובן.
באם יורשה לי.
האם תורתו של רבי נחמן לא חיה וקיימת?
או תורת הבעש"ט?
כל צדיק במיתתו קרוי חי.
מרן ורבינו כאחד.

ו'היו היה' אין פירושו משהו שכבר לא קיים.

במחילה.
כן אבל הרבה מהסיפורים על הבעש"ט מעורב בהם דמיונות

מר משען.
כבודו היקר, מקווה שנרגעת.
אחרי אלף אלפי התנצלויות, צפה נא וראה הודעה זו שהשארת אחריך ברכה במורד שרשור זה, עליו כתבתי מה שכתבתי. וראויה היא לבדה, במחילה, לכל מה שכתבתי.
ויותר ממה שקריתי לפני באי הפורום בבחינה כללית - כתוב לפניהם בפרטות כאן, בהודעתך:
מחילה וסליחה רבותי אני לא הבנתי מה הכותב רוצה וגם לא מעניין אותי כל כך, רק מפריע לי הכותרת היו היה צדיק גדול ושמו מרן רבינו עובדיה יוסף וכו', כאילו רבינו עובדיה זה איזה דמות מסיפורי בעש"ט שהיה אולי אי פעם, ורבינו עובדיה לא היו היה אלא הוא עדיין קיים ותורתו חיה ונושמת ומתפתחת ושמעתותיו מתבדרים בבי מדרשא, ולכן בבקשה לתקן את הכותרת המוזרה הזו כי זה צורם לי באוזניים
הרי לפניך, התבטאות מגושמת וחסרת חן של כל מה שכתבתי.
גם כאן לא נטריח במראי מקומות, אלא נקרא יחדיו את הודעתי המדוברת (עליה יצאת בשצף קצף מתפרץ ובגסות חמומת מח ולא ראויה). הרי היא:
ככל שירדתי וירדתי במורד השרשור, הרגשתי הידרדרות חדה באינטליגנציה...
כבוד הכותב היקר שיחי', כתב בצורה חדה ובהירה (שאמנם עדיין אפשר ללטשה לקראת פרסום יותר רציני... - קח בחשבון שעלית על משהו טוב והשי"ת זיכה אותך בהביאו לידיך את ההזדמנות לפעול לכבודו ולכבוד תורתו של האי גברא רבה הר"ן זללה"ה, שרבים - גם מבעלי המחשבה הישיבתית למהדרין וכהגר"מ שפירא זללה"ה - הגו בספריו והביאו מתורתו), אכן הכתיבה צינית במקצת אבל הרי זו היתה המטרה, לשבר את האוזן. והתגובות... על התגובות לדעתי א"צ להאריך, ואולי מן הראוי פשוט למחוק את כולן.
מגיבים נכבדים! אנא, אל תזלזלו בעצמכם - ובפורום ומבקריו, ולפני שאתם קופצים להגיב - כדאי שאולי תחשבו כמה שניות...

ויש להוסיף:
שלא יאמרו אחינו האשכנזים היקרים באי הפורום, כי אין אנו יודעים ח"ו ללמוד! (והרי זו טענתם העיקרית, כי ראשו של למדן משתפשף ותופס דברים במהירות לאשורם ולעומקם. ופשוט שצדקו דבריהם. אחי, אל נא תרעו!)

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
מר משען.
כבודו היקר, מקווה שנרגעת.
אחרי אלף אלפי התנצלויות, צפה נא וראה הודעה זו שהשארת אחריך ברכה במורד שרשור זה, עליו כתבתי מה שכתבתי. וראויה היא לבדה, במחילה, לכל מה שכתבתי.
ויותר ממה שקריתי לפני באי הפורום בבחינה כללית - כתוב לפניהם בפרטות כאן, בהודעתך:

הרי לפניך, התבטאות מגושמת וחסרת חן של כל מה שכתבתי.
גם כאן לא נטריח במראי מקומות, אלא נקרא יחדיו את הודעתי המדוברת (עליה יצאת בשצף קצף מתפרץ ובגסות חמומת מח ולא ראויה). הרי היא:
שלום לך אינטלגנט נכבד ונחמד שבוע טוב וחודש טוב
נכון שרמת האינטליגנציה שלך גבוהה הרבה מעבר למקסימום אבל תרשה לי לדון אותך לכף זכות שאתה חדש כאן בפורום ואינך מבין שלפעמים כותבים דברים [אני עכ"פ] שמסתירים משהו אחר... וכאשר כתבתי שלא הבנתי ולא מעניין אותי רציתי לרמוז משהו בתקוה שמישהו עם מינימום אינטליגנציה יבין...
וכעת לשאר ההתבטאויות הנחמדות שלך על מגושמות וחוסר חן ומוח חמום זה באמת נחמד לשמוע, לך לאומן שבראני ותבקש עלי רחמים
וסליחה על ההודעה הנוספת ממני שהעמיקה את המורד החד שהתגלגלת בו

חזור
חלק עליון