• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

"יקרא דשכבי" ב A.I (בינה מלאכותית), מה דעתכם?

הצבי

Active member
אז ככה זה התחיל אצלי... אני די מחבב היסטוריה, ובפרט את ההיסטוריה שלנו (תקופת התלמוד והראשונים), יש בי כמיהה לחיים של פעם, ולפשטות ולכנות שליוותה אותם, - על אף העמל והיגיעה שהייתה מנת חלקם -... ולכן תמיד כשאני לומד, אני מנסה לדמות לי בראש תמונה שלמה של המציאות ההיא, בפרט מה שנוגע לחיי החכמים.. באיזה מקום הם חיו (אקלים, תנאים, וכדו')... מי היו בני משפחתם, רבניהם, תלמידיהם המובהקים, ... מה היה עיסוקם... סגנון אישיות..., והחלק שהכי חסר לי, זה החלק הוויזואלי... למרות שיש לפעמים מעט תיאורים כגון - גובה, יופי - כמובן שאין בזה כדי לדמות תמונה מוחשית...
בתוקפה יותר מאוחרת יש כבר איורים של חכמים שנשתמרו, אך אף גם זאת, שהם ממש לא כמו תמונה ממש אלא מעין דמות דיוקנו, וגם זה הציק לי, שהרי לא רא'י זה כרא'י זה, (אפי' בתמונות של ימינו, אני מאוד אוהב את התמונות שהרבנים נראים בהם בשיא תפארתם, בבחינת "מלך ביופיו תחזינה עיניך", יותר מאשר תמונות מסוף ימיהם ).

חיבה יתירה נודעת במיוחד לג"ע הרב חיד"א זיע"א שהיה גדול הדור ואיש אשכולות, אשר יש לנו המון מידע על חייו, בעיקר מפי כתבו בספרו "מעגל טוב" שבו תיאר הרבה מן הקורות אותו, ואף אמנם שיש בידינו איור של הרב ז"ל, והרי הוא לפניכם
הרב חידא אורגינל.jpg

תמיד היה חסר לי תמונתו המוחשית החיה.. לכן מאוד סקרן אותי מה התוצאה שיכולה לצאת ע"י בינה מלאכותית, האם אפשר לקבל משו ריאליסטי דומה לתמונה אמיתית??

אז ממחשבה למעשה ניסיתי דרך האתר הזה (שפתוח בנטפרי) ויצאו כמה דברים מעניינים... אז שיחקתי עם ההגדרות קצת וקיבלתי את זה
הדמיה ב AI.jpg
אפשר לדעתי להצליח להוציא יותר מדויק, אבל יש שם הגבלה על השימושים בחינם... אז זה הכי טוב שהצלחתי להוציא...
הוספתי צבע וחדות מכאן והנה התוצאה הסופית
הדמיה משופרת.jpg
מה דעתכם בנידון?? מצד אחד זה מאוד מוסיף מבחינת הנראות, הופך את זה מאיור, למציאות חיה... אבל אחרי הכל זה רק הדמיה... מצד שני כל האיור מלכתחילה אינו כ"כ מדויק.......
ראוי בכלל לעשות את זה?

עריכה
הוספתי הדמיה חדשה שנראת יותר מדויקת לאיור המקורי
הרב חידא הדמיה 2.jpg

ובצבע
הרב חידא הדמיה 2-Colorized.jpg

נערך לאחרונה:
בחול המועד סוכות האחרון הראה לי קרוב משפחה ציור של רבינו החיד"א שונה כמעט בתכלית מהציור המקובל (הנ"ל), הוא טען בכל תוקף שזו דמותו של הרב בוודאות, איני יודע מקור לדבריו,
אם יש כאן משהו ששמע או יש לו את אותו ציור, יעלהו למען הרבות דעת.
ולגופו של עניין, איני יודע אם אפשר להוציא תועלת מהדרך הזו, כי מניין להם להגיע למצב שהיה לפני כמה מאות שנים, אין להם את הכלים לכך. לכאורה.

בחול המועד סוכות האחרון הראה לי קרוב משפחה ציור של רבינו החיד"א שונה כמעט בתכלית מהציור המקובל (הנ"ל), הוא טען בכל תוקף שזו דמותו של הרב בוודאות, איני יודע מקור לדבריו,
מעניין מאוד!
ולגופו של עניין, איני יודע אם אפשר להוציא תועלת מהדרך הזו, כי מניין להם להגיע למצב שהיה לפני כמה מאות שנים, אין להם את הכלים לכך. לכאורה.
בהינתן שהאיור מדויק, לא נראה לי שיש בעיה להגיע לתוצאה קרובה לאמיתית, הפנים של בני האדם לא השתנו ב300 שנה האחרונות....

לא השתנו ב300 שנה האחרונות....
קצת צ"ע, שהרי אם פרצופי בני אדם משתנים ממדינה למדינה, אולי גם ישתנו מדור לדור,
ועוד יותר כמה דורות,
וגם אם השינוי קל, איננו יודעים מה התשנה, ואם נשנה עוד קצת לצד השני, הפסדנו הכל !
ולגבי התמונה החדשה -
האם זה החיד"א? תמונה חדשה! - פורום אוצר החכמה
הפורום הלז חסום בנטפרי,
אז אם אפשר להעלות לכאן את אותה תמונה (צילום מסך או משהו כזה)
תודה

ועוד יותר כמה דורות,
וגם אם השינוי קל, איננו יודעים מה התשנה, ואם נשנה עוד קצת לצד השני, הפסדנו הכל !
ולגבי התמונה החדשה -

הפורום הלז חסום בנטפרי,
אז אם אפשר להעלות לכאן את אותה תמונה (צילום מסך או משהו כזה)
תודה
תמונה החידא.JPG

ועוד יותר כמה דורות,
מדינה ומדינה, זה אלפי שנים שהאנשים גרים רק שם, ויש הסתגלויות של הגוף לאקלים, אבל דור לדור אין סיבה שישתנה... ובטח לא ב300 שנה שזה מעט מאוד זמן, מבחינה היסטורית...
ובר מן דין, שהרי כאן יש לך איור, והתוכנה רק הופכת את האיור כמו שהוא ל"תמונה", ולא ממציאה מחדש תווי פנים על סמך תיאור מילולי, שאז אפשר אולי לטעון כמו שאתה אומר, שהידע מוגבל רק לדורנו (שגם זה אינו סביר בעיני כנ"ל).

במעגל טוב החדש שהוציא לאור ידידינו הרב אסף רביב שליט"א רב מושב תלמים יע"א [מן הסתם עכשיו הוא באזור אחר מחמת המציק, כמדומני שזה סמוך ונראה לעזה כמות], הביא שם תגלית מרעישה אודות תמונתו של הרב חיד"א. וכעת אתח"י.
אבל זה לא מה שהביאו כאן לעיל. ויפה כתב הרב [לא] @פשוט שתמונה כזו היא של חכם באשי לפי המדליה.

זה חכם באשי. הגאון חיד"א ז"ל לא היה חכם באשי.
אמת
במעגל טוב החדש שהוציא לאור ידידינו הרב אסף רביב שליט"א רב מושב תלמים יע"א [מן הסתם עכשיו הוא באזור אחר מחמת המציק, כמדומני שזה סמוך ונראה לעזה כמות], הביא שם תגלית מרעישה אודות תמונתו של הרב חיד"א. וכעת אתח"י.
אבל זה לא מה שהביאו כאן לעיל. ויפה כתב הרב [לא] @פשוט שתמונה כזו היא של חכם באשי לפי המדליה.
נשמח מאוד לשמוע מהי התגלית
מ"מ על גבי הכריכה של מעגל טוב בהוצאתו, מובא האיור המפורסם של הרב חיד"א ולא תמונה אחרת
מעגל טוב.png

ראה מש"כ בזה כאן.

חזור
חלק עליון