• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מאחורי הקלעים של השיעור השבועי - וכל מה שקשור לשיעור של מרן שליט"א זה המקום.

הרב ביקש למטה שלא לשיר שהרב דוד כהן ימשיך בלי הפרעה.
פלא פלאות!!!
היו גדולי עולם (הרשימה ארוכה...) שלמרות גדלותם העצומה, כשנכנס הרב שרו לו והפסיקו את השיעור לכמה רגעים
בודאי שהגאון האדיר רבי דוד כהן הוא מהגאונים של הדור, אבל במה זה שונה מכל הרבנים הגדולים שהיו במהלך ה- 10 שנים האחרונות שמעולם הרב לא ביקש כזה דבר?

פלא פלאות!!!
היו גדולי עולם (הרשימה ארוכה...) שלמרות גדלותם העצומה, כשנכנס הרב שרו לו והפסיקו את השיעור לכמה רגעים
בודאי שהגאון האדיר רבי דוד כהן הוא מהגאונים של הדור, אבל במה זה שונה מכל הרבנים הגדולים שהיו במהלך ה- 10 שנים האחרונות שמעולם הרב לא ביקש כזה דבר?
אולי כדי שלא יהיה הפסקה באמצע דבריו החשובים.

גם אני חשבתי ע"ז, אבל היו גם היו גדולי עולם (כמו חכם שלום ועוד) שדיברו על הבחירות (כשהמצב בארץ היה קריטי בגלל ממשלת הזדון למי שזוכר) ובכ"ז הפסיקו את השיעור כשהרב נכנס, כך שלא נראה לי שזה הסיבה...

אולי הסיבה כי מרן הגיע באמצע דבריו
משא"כ כל פעם מרן מגיע כשהרה"מ צריך כבר לסיים
הרבה פעמים נכנס לפני הזמן (ב8:50) ואמר לרב המקדים (החשוב מאד, היו כמה מהם) שבא לשמוע אותו
ובכ"ז שרו לו והפסיקו
לענ"ד זה מכיון שמרן נכנס יחד עם הרב קולדצקי יחד, ואם ישיר לו, ולא ישירו על הרב קולדצקי, זה יראה כפחיתות כבוד לגאון הרב קולדצקי. ומטע"ז ביקש הרב שלא ישירו כלל, דשוא"ת עדיף. דו"ק.
היו הרבה פעמים שהרב נכנס עם עוד רבנים, וכגון עם הרב זבדיה כהן וכו' (שישב לצד ימינו) ולא חשש לזה...
בקיצור יש כאן משהו לא ברור...

הרבה פעמים נכנס לפני הזמן (ב8:50) ואמר לרב המקדים (החשוב מאד, היו כמה מהם) שבא לשמוע אותו
ובכ"ז שרו לו והפסיקו

היו הרבה פעמים שהרב נכנס עם עוד רבנים, וכגון עם הרב זבדיה כהן וכו' (שישב לצד ימינו) ולא חשש לזה...
בקיצור יש כאן משהו לא ברור...
מאי נפק'מ?
העיקר שמתם לב לחביבות שיש בין ראש ישיבת חברון לראשל'צ.
ואיך מרן מקשיב בקשב רב לרב קולדצקי וחייך מידי פעם.
והרב קולדצקי במקום לספר בשבחו של חמיו , סיפר בשבח התורה .בשבח מרן זצוק'ל. ובשבח מרן שליט'א.

מרן שליט"א כואב את רמיסת כבוד התורה בעת הזאת, שלא יודעים להעריך נכון את כח התורה להגן על העם היושב בציון, וכנראה שרבינו רואה את המצב העגום ושאין מקום לשירה בעת שהגר"ד מדבר בנושא הנ"ל.

דווקא זכור לי שפעם חכם שלום דיבר ומרן שליט''א ניכנס וג''כ לא שרו לרב
ועוד אני זוכר שהרב בקשי דורון זצוק''ל היה רב מקדים ומרן שליט''א ביקש ממנו לצאת מוקדם כי זה לא מכבוד שהרב בקשי כויכול רב המקדים והרב בקשי אמר זאת לפני שהוא יצא להראות את הענוה שיש למרן שליט''א

אני בטוח שהרב בקשי לא יצא בגלל זה
אם תשיג את השיעור השבועי מוצ''ש שבת הגדול תשע''ה או תשע''ו שם הרב בקשי היה רב המקדים וזה מה שהוא אמר שמרן שליט''א אמר לו שיצא מוקדם מהסיבה הזאת
כמה שזכור לי זה היה לפני לפח' שמונה שנים

היו גם היו גדולי עולם (כמו חכם שלום ועוד) שדיברו על הבחירות (כשהמצב בארץ היה קריטי בגלל ממשלת הזדון למי שזוכר) ובכ"ז הפסיקו את השיעור כשהרב נכנס
מתי בדיוק ???
תמיד שהיה כנס של בחירות הרב הגיע
או אחרי חכם שלום כאן
או שהרב בכלל לא הגיע כאן
או שהרב הגיע לפני כאן
ויש גם הפוך ששרו לחכם שלום באמצע השיעור של מרן שליט''א כאן

נערך לאחרונה:
פלא פלאות!!!
בשביל השלום... ואכמ"ל

חזור
חלק עליון