• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

מה מרן אמר כאן?...

אושרי רביב

Well-known member
דקה 8:18
אחר כך איזהו גיבור הכובש את יצרו שנאמר טוב ארך אפים מגיבור ומושל ברוחו מלוכד עיר מה זה הכובש את יצרו כובש יצר הרע למה אומר את יצרו יצר הרע הזה מתוחבל אין לו סגנון אחד לכולם לכל אחד אומר לו דבר אחר הוא ............................. ????????????????????????????????
אשמח אם החברים היקרים יוכלו לעזור לי להבין את שפת הקודש!

זה התמליל המדוייק:
הוא עוואנתאג'י , הולך אצל החכם שקדן לומד תורה אומר לו יש הרבה עניים גוועים ברעב אתה יושב לומד?! לך תשפיע על העשירים שיעשו צדקה ותתן להם שיאכלו הוא לא רוצה באמת שיאכלו רוצה שלא ילמד כך דרכו לבלבל את העולם

זה התמליל המדוייק:
הוא עוואנתאג'י , הולך אצל החכם שקדן לומד תורה אומר לו יש הרבה עניים גוועים ברעב אתה יושב לומד?!
יושב ולומד
לך תשפיע על העשירים
לך תשפיע על עשירים (בלי אות ה').
הוא לא רוצה באמת שיאכלו רוצה שלא ילמד כך דרכו לבלבל את העולם
הוא לא רוצה באמת לעשות צדקה הוא רוצה שלא ילמוד זה העיקר הרצון שלא ילמד תורה וכך עושה משפיע לבלבל את העולם. כך אמר מרן.
תיקוני לשון בכתיבת כת"ר אגב ריהטא בשפת קודשו של מרן זיע"א...

יושב ולומד

לך תשפיע על עשירים (בלי אות ה').

הוא לא רוצה באמת לעשות צדקה הוא רוצה שלא ילמוד זה העיקר הרצון שלא ילמד תורה וכך עושה משפיע לבלבל את העולם. כך אמר מרן.
תיקוני לשון בכתיבת כת"ר אגב ריהטא בשפת קודשו של מרן זיע"א...
לא דקדקתי לכתוב את הלשון
כתבתי ישר מהשמיעה
אבל להבא תמיד אשמח לעזור בכיו"ב
אגב שאלתי גם את הרובוט מה זה עוואנתה הוא לא ידע... אמרתי לו שזה קונצים באידיש וגם זה לא ידע לתרגם ללשה"ק. כנראה שאני צריך לחזור לאולפן.

לא דקדקתי לכתוב את הלשון
כתבתי ישר מהשמיעה
אבל להבא תמיד אשמח לעזור בכיו"ב
אגב שאלתי גם את הרובוט מה זה עוואנתה הוא לא ידע... אמרתי לו שזה קונצים באידיש וגם זה לא ידע לתרגם ללשה"ק. כנראה שאני צריך לחזור לאולפן.
אולי אפשר לשלוח לכת"ר דרשה של מרן וכבודו יתמלל אותה מילה במילה?...

מ' מטר אמרנו יפתח ה' אלוהיך לך את אוצרו הטוב שם יש ברז הוא פותח וסוגר מתי שרוצה לא יודעים מי איזה בשר ודם יכול לדעת מתי יהיה גשם מתי לא יהיה גשם כמה פעמים הוא מנבא את זה עוד שלשה ימים גשם פתאום אין שום דבר ............... אין שום דבר זה בידו של הקב"ה
אשמח אם הרב @לשמור ולעשות או הרב @יצחק משען יעזרו בנידון... תודה מראש!

כנ"ל: משה רבינו לא יכול לעבור על פי הקב"ה חס ושלום ......................... הוא מהענווה שלו הגיע ויקרא אל משה מי אני שהקב"ה יקרא אותי קריאה לשון חיבה

ה' ירחם. אלו שיעוריו של מרן.... כנראה נטפרי אשכנזים חחח
לא, לא חסום, רק עדיין לא נפתח.
כל סרטון שעולה ליוטיוב [בערוץ שלא התחייב לנטפרי שהוא יעלה רק סרטונים כשרים], מצריך בקשת פתיחה ה'תשלום' של נקודה למי שיש לו נטפרי.
אחרי שהוא שולח לבדיקה הם רואים שזה טוב ופותחים.
אז הסרטונים הנ"ל הועלו בערוץ שלא התחייב כנ"ל ועדיין אףצ אחד לא שלח אותו לבקשת בדיקה בנטפרי. (ככה שמי שיש לו נטפרי לא יכול לראות אותם).

מ' מטר אמרנו יפתח ה' אלוהיך לך את אוצרו הטוב שם יש ברז הוא פותח וסוגר מתי שרוצה לא יודעים מי איזה בשר ודם יכול לדעת מתי יהיה גשם מתי לא יהיה גשם כמה פעמים הוא מנבא את זה עוד שלשה ימים גשם פתאום אין שום דבר ............... אין שום דבר זה בידו של הקב"ה
אשמח אם הרב @לשמור ולעשות או הרב @יצחק משען יעזרו בנידון... תודה מראש!
כי רוח עברה ותחליפם
צריך לבדוק את לשון הפסוק

חזור
חלק עליון