• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מועצת חכמי התורה של ש"ס מה יהיה כעת?!

לדוגמא עכשיו במקום מרן הגר"ש בעדני זצוק"ל אפשר לשים במקומו את הגר"ש מחפוד שליט"א שיהיה כנציג מהעדה התימנית...
במקום מרן הגר"ש כהן שליט"א אפשר לשים את הגר"ש בצלאל ואת הגר"י כהן ששתיהם ראשי ישיבות גדולים ומבוגרים...
וכן הלאה...

אתה בטח מתכוון שישימו אותך אולי כמזכיר ויועץ בכיר לענייני מינויים
אני אומר את תחושות הציבור, מה שהציבור אומר ומרגיש!!!! אני לא מכבד את עצמי אלא את הרבנים שמשום מה שמים בצד למרות גדולתם בתורה ובהנהגה!!!

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
לא שמעתי על מועצת חכמי התורה הספרדים , דומני שהשם הוא מועצת חכמי התורה סתם (בלי קשר לעדה)

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
לא שמעתי על מועצת חכמי התורה הספרדים , דומני שהשם הוא מועצת חכמי התורה סתם (בלי קשר לעדה)
ודאי שמועצת חכמי התורה היא של עדות הספרדים הי"ו, מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס - התאחדות הספרדים שומרי התורה.
וודאי וודאי שהחכמים שנבחרו זצ"ל ושליט"א לא נבחרו מחמת מוצאם ועדתם, אלא מחמת גדלותם התורנית ותל"מ.

נערך לאחרונה:
ודאי שמועצת חכמי התורה היא של עדות הספרדים הי"ו, מועצת חכמי התורה של תנועת ש"ס - התאחדות הספרדים שומרי התורה.
וודאי וודאי שהחכמים שנבחרו זצ"ל ושליט"א לא נבחרו מחמת מוצאם ועדת, אלא מחמת גדלותם התורנית ותל"מ.
כוונתי שזה לא על אף ולא בגלל שהוא תימני, בשונה מהמועצת של דגל

על כל פנים ודאי כבוד גדול יהיה לציבור הספרדי אם יכהנו בו שורה של גדולים שתאמינו לי לא חסר לציבור הספרדי רק שאצלנו החכמים פשוט צנועים ופשוטים ולא מחפשים את כל הרוח והכבוד.

לא חסר את מי לצרף כמו שציינו פה את מרן הרשל"צ ר' שלמה עמאר והגאון ר' יהודה כהן והגאון ר' אליהו טופיק והגאון ר' משה צדקה והגאון ר' אברהם סלים והגאון ר' שלמה ידידיה זעפראני הגאון ר' יעקב סופר שליט"א ועוד

כמו"כ לדעתי לאחר שכיום אין מישהו מהמועצת משמש בתור ראש ישיבה יש צורך למנות חברי מועצת שהם ר"י בכדי לתת חלק גם לציבור בני התורה וגם לעם שבשדות. (כמובן שאין בהערה זו שום צד וחלק של בזיון לאף אחד מגדולי ישראל).

לכל חבר מועצת לדעתי צריך להוסיף את התואר חכם כך שזה מורה שהוא חבר במועצת.

ישר כח

ולידע הכללי, לפני כמה שנים הגר"ש בעדני הגיע בסוכות למרן הראש"ל שליט"א (בעת שהתארח בביתו של הרב גזית בקרית משה), ואמר למרן הראש"ל שליט"א שהזקנים [הוא וחכם שלום] מייעדים אותו להנהגה אחריהם. ותול"מ.
מאיפה אתה יודע את זה

על כל פנים ודאי כבוד גדול יהיה לציבור הספרדי אם יכהנו בו שורה של גדולים שתאמינו לי לא חסר לציבור הספרדי רק שאצלנו החכמים פשוט צנועים ופשוטים ולא מחפשים את כל הרוח והכבוד.

לא חסר את מי לצרף כמו שציינו פה את מרן הרשל"צ ר' שלמה עמאר והגאון ר' יהודה כהן והגאון ר' אליהו טופיק והגאון ר' משה צדקה והגאון ר' אברהם סלים והגאון ר' שלמה ידידיה זעפראני הגאון ר' יעקב סופר שליט"א ועוד

כמו"כ לדעתי לאחר שכיום אין מישהו מהמועצת משמש בתור ראש ישיבה יש צורך למנות חברי מועצת שהם ר"י בכדי לתת חלק גם לציבור בני התורה וגם לעם שבשדות. (כמובן שאין בהערה זו שום צד וחלק של בזיון לאף אחד מגדולי ישראל).

לכל חבר מועצת לדעתי צריך להוסיף את התואר חכם כך שזה מורה שהוא חבר במועצת.

ישר כח
אתה באמת חושב שאפשר לצרף למועצת חכמי התורה אנשים שהתנגדו למרן זיע"א?!

כוונתי הייתה (עכ"פ בין השורות...) שקודם ממנים את הראש ואח"כ הוא ממנה את החברים.
כל הרעיון של מועצת הוא שיהיה דיון וכולם יחליטו החלטות יחד ע"פ רבנים שמקובלים על כולם, אין טעם להפוך את כל הגוף הזה לחוכא ואיטלולא..

צריך לשים על לב, אנו אוחזים כיום בתקופת מצב שמהרבה סיבות היא תקבע לשנים הבאות: איך יראה הציבור הספרדי ואיזה סוג ציבורים יהיו לש"ס.
האם בני התורה ימצאו כעת מקום בתוך ש"ס ולא ירגישו 'ירידה' ברמה, והאם הרבה 'משתכנזים' יוכלו לא להתבייש במוצאם המפואר..
האם רבנים ינהלו את הציבור או עסקנים וכו' וכו'
לא אומר שבציבורים אחרים המצב יותר טוב בכלל, אלא שיתכן וזה הזמן לתפוס את העסק בצורה ברורה ומסודרת, והלוואי וזה יקרה (כי אם זה יקרה, כולם יעמדו בתור אצלינו..)

הלנצח תאכל חרב???
לא, הם לא יאכלו כלום במחוזותינו. שיאכלו איפה שאכלו עד היום.
תלמדו מהמועצת של האשכנזים...
אתה באמת רוצה ללמוד מהם הכל?! [ואם כבר אז בא נלמד מהם שבחיי הגריש"א וגם בחיי הגראי"ל זצוק"ל שזה כעשור וחצי אחרי פטירת הרב שך, לא מינו אף אחד שהיה מתנגד לדרכו!!! אני בעד שלכה"פ עשור וחצי אחרי פטירת מרן זיע"א לא ימנו אף אח שהתנגד לדרכו. אא"כ שב מדרכו הרעה ברבים].

לא, הם לא יאכלו כלום במחוזותינו. שיאכלו איפה שאכלו עד היום.

אתה באמת רוצה ללמוד מהם הכל?! [ואם כבר אז בא נלמד מהם שבחיי הגריש"א וגם בחיי הגראי"ל זצוק"ל שזה כעשור וחצי אחרי פטירת הרב שך, לא מינו אף אחד שהיה מתנגד לדרכו!!! אני בעד שלכה"פ עשור וחצי אחרי פטירת מרן זיע"א לא ימנו אף אח שהתנגד לדרכו. אא"כ שב מדרכו הרעה ברבים].
כן מינו, ואני לא רוצה להזכיר שמות..
אין מה לעשות זוהי דרכה של תורה, ותהיה חכם ואל תהי צודק.
האם אתה רוצה להגדיל תורה או להאדיר מחלוקות ופילוגים?!
(דוקא אצל הליטאים מי שהתעקש על כבוד רבותיו ונשאר תקוע, מצא את עצמו בחוץ...)

כן מינו, ואני לא רוצה להזכיר שמות..
אין מה לעשות זוהי דרכה של תורה, ותהיה חכם ואל תהי צודק.
האם אתה רוצה להגדיל תורה או להאדיר מחלוקות ופילוגים?!
(דוקא אצל הליטאים מי שהתעקש על כבוד רבותיו ונשאר תקוע, מצא את עצמו בחוץ...)
אתה יכול לכתוב לי באישי?

חזור
חלק עליון