• ניתן לשלוח מערכות ויישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

מסע חיזוק לצרפת של מרנן ורבנן שליט"א

איך אתם אוהבים לעשות לומדס אפי' מתמונה...תראה מה יצא לכם א. ילקו"י ב. דרשו שמזה נפיק "להבדיל" ושהוא רק דיבר עם הרב גרוס...אני רק מקווה שאתם לא לומדים ככה בעיון "עקום"...

דיי כבר עם התינוקות הזאת!
תשחררו!

מה הקשר ??? בסך הכל רבי יצחק כהן הי"ו אמר שרואים שם את ספרי ילקוט יוסף החזרתי לו בחזרה שלהבדיל מהספרים היקרים ילקוט יוסף ששם יש תורה לשמה יש גם את הספרים שהתורה שמה זה לא לשמה כידוע מה נעשה שהמציאות כואבת שבספרים של דרשו מעלימים את תורת מרן ולמפרסמות אין צריך להביא ראיה וגם מרן הרש''ל כמה פעמים דיבר על כך בשיעור אז תגיד גם לו
'''דיי כבר עם..............''

מה הקשר ??? בסך הכל רבי @ יצחק כהן הי"ו אמר שרואים שם את ספרי ילקוט יוסף החזרתי לו בחזרה שלהבדיל מהספרים היקרים ילקוט יוסף ששם יש תורה לשמה יש גם את הספרים שהתורה שמה זה לא לשמה כידוע מה נעשה שהמציאות כואבת שבספרים של דרשו מעלמים את תורת מרן ולמפרסמות אין צריך להביא ראיה וגם מרן הרש''ל כמה פעמים דיבר על כך בשיעור אז תגיד גם לו
'''דיי כבר עם..............''
דיי כבר עם התינוקות הזאת!
תשחררו!

(y) זה לא הספיק לך ???
מה כואב לכם תמיד כשמדברים על ''דרשו'' אתם מעדיפים להיות בת יענה ולהטמין את הראש בחול לברוח מהמציאות שהם (עכ''פ במשנ''ב) רואים את הרב שלכם כמו רב של צוהר וכדו'

@פורת יוסף
גם אתה ממציא "מרן" למרות שלא כתב "מרן?
אין שום בעיה, אני המצאתי, רק אני מעצמי מוסיף לו את זה, הוא ת"ח גדול בקנה מידה, ואחד מהבודדים בדור שיודעים את הש"ס ישר והפוך. תלמידו המובהק של מרן רה"י הגרא"מ שך זצ"ל.

כך מקובלנו מרבותינו שתואר ''מרן'' נותנים לגדול שקיבלו והתפשטו הוראותיו כגון מרן רבי יוסף קארו . מרן החיד''א . ומרן הגרע''י
את זה שמעתי לא אחת ולא שתיים ממורנו הרש''ל שליט''א
(על אף שאני חושב שגם על מו''ר הרש''ל שליט''א התקבלו פסקיו אצל רבים בישראל בפרט ובתפוצות בכלל וידוע הסיפור שסיפר הרב יעקב סיני מעשה שהיה בשבת האחרונה אצל מרן זצוק''ל עיין כאן ע''ש)

להבדיל כותבים על יהודי וגוי, תורה וחול, וכדו'....
פירוש של וכדו' : כל דבר שאתה רוצה להבדיל אתו מהשני שיש שוני בין איש לרעו אומרים ''להבדיל'' לדוגמא אם אני אומר ראובן בחור זריז להבדיל משמעון שהוא עצלן יעקב אוהב לאכול פיצה להבדיל מיוסף שלא אוהב ועוד ועוד .... )
תפסיקו אתם להיות כ''כ קטנים ולרדת לכזאת רזולוציות קטנות למה אמרת להבדיל ולהביא כל מיני כללים מתי אומרים להבדיל ומתי לא אם יש כזה כלל בקשה תביא המוציא מחברו עליו הראיה
נ.ב א. אומנם ודאי שיש הבדל בין קודש לחול או טמא וטהור אני חייב לומר להבדיל אך בשאר הדברים אין חובה לומר אך זה לא פוגם כשאמרתי זאת
ב. הסברתי לעייל טוב מאוד למה צריך לכתוב על דרשו להבדיל ואתם ב''ה לא תמים (או שכן ואני לא יודע ....)

חזור
חלק עליון