• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

נינג'ה לפסח

EZN

Member
שאלה שנשאלה לאחרונה רבות בבתי ההוראה:
האם יש אפשרות להכשיר את מכשיר הנינג'ה לפסח?
אני לא מכיר את המכשיר מקרוב, אבל כמו שהוסבר לי - המכשיר עובד על אויר חם שמחמם את המאכל וכך מבשל את המאכל.
לכאורה נראה שעובד כמו תנור אפיה ואם כן כבולעו כך פולטו ע"י שיופעל המכשיר על החום הגבוה לפרק זמן של כשעה.
אמנם יש לדון לגבי התבניות שאי אפשר להכשירם - כנראה שצריך להחליפם.

יפה שכבודו מבין בעניינים אלו, כת"ר כותב כאחד הקדמונים הוותיקים ביותר בפורום גם וגם בסגנון הכתיבה, כחכם המלומד לפני מאות בשנים, ועם כל זה מכיר את המכשירים למיניהם :)...

יפה שכבודו מבין בעניינים אלו, כת"ר כותב כאחד הקדמונים הוותיקים ביותר בפורום גם וגם בסגנון הכתיבה, כחכם המלומד לפני מאות בשנים, ועם כל זה מכיר את המכשירים למיניהם :)...
זה לא שאני מבין בכלל, רק ששבוע שעבר טחנו בקו ההלכה את המכשיר הזה, ודנו בו גם בשבת בנתניה, עד שנמאס לי לדון בדבר שלא ראיתי, ולכן הלכתי במיוחד לאושר עד לראות את המכשיר, פתחתי אותו וניסיתי לפרק וראיתי שזה לא אפשרי, לאחר מכן הלכתי לקבוצת אנשים לא דתיים שאני לומד איתם והם עושים בטנם אלהיהם ומומחים בדברים האלה ולימדו אותי יותר טוב את פעולת ומציאות המכשיר.

הבעיה העיקרית היא בחלק של המאוורר שבחלק מהמכשירים אי אפשר לפרק, ומתאסף שם פירורים שלא נשרפים בהדלקה רגילה.
ובזה כתב הרב פנחסי במדריך שלו
הצג קובץ מצורף 7850
לאחר ששוחחתי עם הרב פנחסי בנושא - והצגתי לפניו שיש כאלו ששאלו אותי הרבה על המכשיר הזה, והתברר שאפשר לקנות
את התבניות בנפרד - ואם כן אפשר להכשיר אותו כדין תנור - כבולעו כך פולטו,
אבל ללא החלפה של התבניות אי אפשר להכשיר - גם לא בציפוי של נייר כסף עבה, כך המסקנה לפי המתבאר לעיל.
אבל אין לי ידיעה ברורה שאפשר לקנות תבניות חדשות רק ממה שנמסר לי על פי התלמידים בשיעורים.

חזור
חלק עליון