• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

סכנת ביטול הקומה הכשרה רח"ל

האם כבר חתמת על טופס ביטול מותנה?

• סה"כ בוחרים
    20
  • הסקר נסגר .
כל אלו שלא חתמו (קצת ישר כח) כי כל הזמן הוועדת החפרנים (רבנים על"ק) חוסמים את הקווים ובתאום הם צריכים את העזרה שלנו הם באים אלינו על ארבע.......

כל אלו שלא חתמו (קצת ישר כח) כי כל הזמן הוועדת החפרנים (רבנים על"ק) חוסמים את הקווים ובתאום הם צריכים את העזרה שלנו הם באים אלינו על ארבע.......
אז מה, עדיף שיהיו סימים שיהיה אפשר להכניס אותם לאייפון חלילה???????

אם היה 3 אפשרויות:
1. לחתום על המשך הוועדה.
2. לא לחתום וע"י כך לא יהיה וועדה ופיקוח כלל.
3. לחתום חלקית שהוועדה תפקח בצורה ריאלית ותסגור מערכות תוכן IVR ע"פ דרישת הציבור החרדי ולא באופן שערורייתי ובלי הצדקה.
אני די בטוח שרובם ככולם היו בוחרים באפשרות השלישית.

ישנם 2 חלקים:
החלק של המכשירים שאותו כולם רוצים שלא יהיה אינטרנט ושאר מרעין בישין בפלאפון, ושימשיכו להיות המכשירים הכשרים שמסמנים ומאגדים את הציבור החרדי. ומאידך החלק של חסימת הקווים (שגם הוא נחלק לשניים) שחוסמים קווים של שיעורי תורה, מידע וכד' בלי כל הצדקה מבחינה רוחנית. (וכן את קווי הנייעס והחדשות למיניהם שגורמים שהציבור החרדי לא יצטרך לרעות בשדות זרים וחלק גדול מהציבור מעוניין בו, אך על זה אפשר להתווכח).

כרגע מצב החתימות בציבור מחולק בין אלה שמבינים את הסכנה שיש בכך שלא יהיה פיקוח על המכשירים, והמכשירים הטמאים יכנסו לתוך מחננו, והם אלו שחתמו וחותמים על הטפסים הנ"ל וחושבים שאע"פ שהוועדה לא פועלת כשורה בעניין חסימת הקווים, אך הסכנה העומדת בפתח אם לא תהיה וועדה גוברת על הסבל כיום מהחסימות.
לבין אלו שמבינים עד כמה הם סובלים מהחסימות וחושבים שהסבל הזה גובר על הסכנה שיכולה להיות אם לא תהיה וועדה. (ואולי החלק הזה גם עושה לומד'ס שגם כיום ישנו מכשיר "תומך כשר" שישנם רבים מבני הישיבות שלצערנו מחזיקים בו, וא"כ ה'גזירה' שיהיה אפשר להכניס סים כשר למכשיר פרוץ, קיימת כבר כיום).
ולכו"ע רוצים שתהיה וועדה אחרת ואמיתית עם רבנים ולא רק עסקנים שפועלים מחוסר כח אנוש ומאינטרסים אישיים וכלכליים, ואם תהיה וועדה חדשה כזו כל הדברים יפתרו והכל יבוא על מקומו בשלום.

להזכירכם, שככל הנראה הולכים להתבטל דמי הקישוריות ובכך כל הקווים הווירטואלים ייסגרו. וכן בעתיד הלא רחוק הולכים להתבטל כל המכשירים מדור 2 שהם חלק ניכר מהמכשירים הכשרים כיום, אולם יש את דור 3 ומעלה שכרגע ישנם גם מכשירים כשרים בקטגוריה זו.

לצערינו וועדת הרבנים לעניני תקשורות מכה בנו (חרדים) קשות ונוראות מה יהיה אני לא יודע
אבל הציבור צריך לדעת שצריך לבטל במהירות הבזק את הוועדת השקרנים האלו
כי רק כסף מעניין אותם
אני מכיר מקרוב קווים תורניים שנחסמו ללא הצדקה על ידי הועדה, לדרישת הועדה קו תורני מסוים הועבר לחברה חדשה ושוב נחסם, ואז הם הכחישו שהם חסמו והאשימו את החברות הסלולריות, והחברות הסלולריות האשימו בחזרה את הועדה ועד היום כבר כמה שנים שהקו חסום.
גם ידוע לי על קו בעייתי מאד מלא בכפירה ואפיקורסות לכל הדעות שפתוח בגלל בצע כסף שקיבל ל. ומאידך קו אחר שבא להציל מהכפירה הנ"ל נחסם בגלל כסף נוסף ששולם ע"י הכופרים הנ"ל, מכתבי הרבנים שבאופן רשמי הם האחראים על הועדה (חוץ מהאדמו"ר מגור שלא היה גישה אליו) נפלו על אזנים אטומות, חברי הועדה עשו ככל העולה על רוחם נגד הרבנים בשביל בצע כסף! וכפי ששמעתי שהתבטא אחד הרבנים שהוא לא זכה להית אפילו חותמת גומי...
רק פניה לערכאות ופרסום על השוחד אילצו את הועדה לפחות לפתוח גם את הקו השני, אבל השאירו את הקו הכפרני פתוח.
ואותם צבועים שקבלו שררה על הציבור וידעו שהציבור חייב אותם, השתמשו בה לרעה והתעללו בציבור ענק וזלזלו ברבנים, ונלחמו נגד רבנים שרצו להקים ועדות כשרות טובות יותר, הם כעת מתחננים אלינו בשם 'הרבנים' להציל את הועדה לטובת עם ישראל...
אני מכיר גמ"ח גדול שעזר לסובלים מחולי מסוים שנסגר רק בגלל חסימה שרירותית של הועדה לקוי הוואטצאפ של הגמ"ח בו היו מתרימים מתנדבים והיו מודיעים על חלוקות וכו'
למרות שאני מבין את ההשלכות, אין בכוונתי לחתום בעד הוועדה הזו, הלוואי שהיא תיפול ואז בעז"ה הרבנים יקימו ועדה נורמלית שתלמד לא לחזור על הטעויות של קודמה, ותהיה קשובה לציבור.
כולם צריכים לדעת שהציבור לא בשליטת אף אחד, כוחני ככל שיהיה, ובסוף הציבור מצביע ברגליו, ומי שרוצה להצליח שיהיה קשוב לציבור, ומי שמתעלל בציבור, גם אם השעה משחקת לו לפי שעה ונדמה לו שהציבור חייב אותו כי אין תחליף, בסוף ימצא את עצמו נזרק החוצה בבושת פנים.
כמדומני שכמעט בכל כולל יש לפחות אחד שסבל מהשחיתות של הועדה ומשכנע את חבריו לא לחתום לועדה למרות שינוי השם ל'אשרינו', כך שכיום הם משלמים על זה ביוקר, כל התעללות לא מוצדקת מונעת מהם כיום כנראה בממוצע 10 חתימות...

נערך לאחרונה:
האמת שאיני בקי כ"כ בעניין ובמניעים.
אבל מצורף בזה קובץ מכתבים של גדולי ישראל מכל פלגי הציבור החרדי, ליטאים, חסידים, רבני הפלג, העדה"ח, מועצת חכמי התורה, והרבנים הראשיים (מרן הראש"ל שליט"א ועמיתו).
ר' חיים קנייבסקי כתב מכתב ארוך בכתב ידו דבר שלא עשה הרבה זמן.
מי שלא חתם (כולל אני) צריך לעשות הרבה חושבים.
יש כאן נושא כבד משקל, והתירוץ של נקמה בוועדת הרבנים שעשתה לנו צרות איננה מצדיקה למוטט את חומות ההיבדלות מהרשעים, וכי בשביל נקמה בהם, נהרוס את חינוך ילדינו?
גם לי קשה לחשוב על כך שאצטרך להיות בלי פלאפון, ולכן עדיין לא חתמתי.
אבל אולי בעת כזו אנו נדרשים למסירות נפש כפשוטו.

קבצים מצורפים

• המאבק בקומה כשרה.pdf
    2.7 MB · צפיות: 6
  • מכתבי גדולי ישראל מכל העדות והחוגים.pdf
    5.4 MB · צפיות: 11
הלוואי שהיא תיפול ואז בעז"ה הרבנים יקימו ועדה נורמלית שתלמד לא לחזור על הטעויות של קודמה, ותהיה קשובה לציבור.
השאלה היא האם יצליחו להקים ועדה אחרת.
וגם אם יצליחו מה הנזקים שיהיו בדרך (לדוגמא כמה מהאנשים אכן יצטרפו לזה, ומה יקרה בזמן שלא תהיה אף ועדה), ובמה אני וגם אתה נשלם ע"ז מבחינה רוחנית שלנו ושל ילדינו.

השאלה היא האם יצליחו להקים ועדה אחרת.
וגם אם יצליחו מה הנזקים שיהיו בדרך (לדוגמא כמה מהאנשים אכן יצטרפו לזה, ומה יקרה בזמן שלא תהיה אף ועדה), ובמה אני וגם אתה נשלם ע"ז מבחינה רוחנית שלנו ושל ילדינו.
כמדומני שכבר מנסים הרבה זמן להקים וועדה אחרת אבל לוועדה הנוכחית יש מונופול אצל כל חברות התקשורת.
ככל הנראה ברגע שהיא תיפול תקום וועד חדשה ואמיתית, ואולי אפי' יהיה כמה וועדות לפי קהילות ומגזרים (כמו, להבדיל, הקהילות בנטפרי, והכשרויות על הפלאפונים שאינם כשרים לצרכי פרנסה)

ר' חיים קנייבסקי כתב מכתב ארוך בכתב ידו דבר שלא עשה הרבה זמן.
לא מדויק
הגר"ח לא כתב כלום!! מצב בריאותו לא מאפשר לו לכתוב מכתבים כלל, וכ"ש מכתבים ארוכים כאלו שכידוע שנים רבות הוא לא כותב באריכות רק בכמה מילים, גם הכתב שונה מהכתב של הגר"ח, את המכתב הזה כתב בנו, והוסיפו שם את חתימת הגר"ח.
אין חולק שצריך להילחם בעד הטלפונים הכשרים, אבל איך להילחם? לחתום לוועדה ולשמור על קיומה? זה ממש לא מה שכתוב במכתב... וד"ל

ככל הנראה ברגע שהיא תיפול תקום וועד חדשה ואמיתית, ואולי אפי' יהיה כמה וועדות לפי קהילות ומגזרים (כמו, להבדיל, הקהילות בנטפרי, והכשרויות על הפלאפונים שאינם כשרים לצרכי פרנסה)
בדיוק לזה כוונתי!!!
שכמו שבטלפונים לענייני פרנסה בגלל שיש כמה הכשרים אז יש הרבה שלא לוקחים בכלל הכשר, זה גם מה שיקרה בכשרים אם יהיו כמה ועדות.

שכמו שבטלפונים לענייני פרנסה בגלל שיש כמה הכשרים אז יש הרבה שלא לוקחים בכלל הכשר, זה גם מה שיקרה בכשרים אם יהיו כמה ועדות.
גם הרבה אנשים אוכלים פירות ים בגלל שיש הרבה סוגים של הכשרים...

אם היה 3 אפשרויות:
1. לחתום על המשך הוועדה.
2. לא לחתום וע"י כך לא יהיה וועדה ופיקוח כלל.
3. לחתום חלקית שהוועדה תפקח בצורה ריאלית ותסגור מערכות תוכן IVR ע"פ דרישת הציבור החרדי ולא באופן שערורייתי ובלי הצדקה.
אני די בטוח שרובם ככולם היו בוחרים באפשרות השלישית.
כמדומני שבשביל אלו שהיו בוחרים באפשרות השלישית, הקימו ("ימות המשיח") קו שאפשר 'לחתום' טלפונית רק על הפגיעה בפלאפונים הלא כשרים והאינטרנט שרוצים להכניס וכו', ואנחנו מבקשים שקווי המידע וכד' יאושרו ולא יבוטלו. [ניתן לשמוע את הנוסח המלא בשלוחה 2]
זה המספר: 03-3734888

(מעניין שהמספר של "אשרינו" בעניין זה הוא: 03-3734777)

נערך לאחרונה:
כמדומני שבשביל אלו שהיו בוחרים באפשרות השלישית, הקימו ("ימות המשיח") קו שאפשר 'לחתום' טלפונית רק על הפגיעה בפלאפונים הלא כשרים והאינטרנט שרוצים להכניס וכו', ואנחנו מבקשים שקווי המידע וכד' יאושרו ולא יבוטלו. [ניתן לשמוע את הנוסח המלא בשלוחה 2]
זה המספר: 03-3734888

(מעניין שהמספר של "אשרינו" בעניין זה הוא: 03-3734777)
מוזר שהמספרים דומים, ועדת הרבנים וימות המשיח מסוכסכים תקופה ארוכה, וזה כלל תביעה לערכאות וכו'
למרות שאני נעזר בשרות של ימות המשיח בקו המשפחתי וכו' אני לא חותם להם כי אני יודע שיש להם גם קוים עם גישה לתוכן בעייתי שמכשיל הרבה בחורי ישיבות, ואני ממש לא שמח להיות שותף לזה.

א
למרות שאני נעזר בשרות של ימות המשיח בקו המשפחתי וכו' אני לא חותם להם כי אני יודע שיש להם גם קוים עם גישה לתוכן בעייתי שמכשיל הרבה בחורי ישיבות, ואני ממש לא שמח להיות שותף לזה.
בל בשביל לנקום בועדת הרבנים שמאמללת את כמה מחברי הפורום, כדאי לך לחתום. גם אם יהיו מזה עוד כמה נזקים לך ולסובביך בניך ובנותיך.
העיקר לעקור את ועדת הרבנים הזו!!!

אשמח להתמודד עם טענות ענייניות!!!
אם יהיה כמה ועדות זה יגרום לתחרות ויאלץ אותם להיות יותר טובים כדי שיעדיפו אותם, כפי שקורה בכשרות המאכל ובסינון האנטרנט. משא"כ כשיש רק ועדה אחת ששולטת על כל החוגים התוצאה ידועה..
מאחר והועדה הקיימת היתה כפופה בפועל רק לאדמור מגור, שהיא תשאר כוועדה של גור בלבד, הם יודעים לדאוג לאנ"ש כמו תמיד.. (עיין ערך תחבורה ציבורית שיש להם נציג בכיר שם, כמה אפליה יש בין התחבורה שלהם לשאר הציבור החרדי)
אנחנו לא צריכים לסבול מהאטימות שלהם לשאר הציבור, שהרבנים שלנו יהיו אחראים עלינו!!!
והם שצפצפו על כל הרבנים כעת החתימו את כלל הרבנים לטובתם, וכמובן בגמר השימוש ברבנים הם שוב יהפכו להיות בלי שום השפעה על ועדת העסקנים, בושה וחרפה.

נערך לאחרונה:
אם יהיה כמה ועדות זה יגרום לתחרות ויאלץ אותם להיות יותר טובים כדי שיעדיפו אותם, כפי שקורה בכשרות המאכל ובסינון האנטרנט. משא"כ כשיש רק ועדה אחת ששולטת על כל החוגים התוצאה ידועה..
מאחר והועדה הקיימת היתה כפופה בפועל רק לאדמור מגור, שהיא תשאר כוועדה של גור בלבד, הם יודעים לדאוג לאנ"ש כמו תמיד.. (עיין ערך תחבורה ציבורית שיש להם נציג בכיר שם, כמה אפליה יש בין התחבורה שלהם לשאר הציבור החרדי)
אנחנו לא צריכים לסבול מהאטימות שלהם לשאר הציבור, שהרבנים שלנו יהיו אחראים עלינו!!!
והם שצפצפו על כל הרבנים כעת החתמיו את הרבנים לטובתם, בושה וחרפה.
זה שונה מאוד, כי בשונה מאוכל של אחד מבין ויודע שא"א לאכול בלי הכשר, בטלפונים זה לא מובן לכולם, וכבר כיום יש הרבה שמשתמשים בפל' בלי הכשר.
ותראה את המצב של הסמארטפונים וכד' שיש כמה וכמה הכשרים וזה גורם שהרבה מרגישים חופשיים להיות בלי הכשר (כי מי יודע אם יש לך הכשר או לא?!, המתביישים עושים שומר מסך עם חותמת כשר...).
לגבי סינוני האינטרנט זה בדיוק הראיה לדבריי, יש כמה וכמה דרגות סינון, ובחלק מהם לא מסננים אפי' תמונות נשים וכד', ויש כאלה שהבנאדם שולט על הרמה בלחיצת כפתור, וכל אחד לוקח איזה רמת סינון שבא לו. אם בכלל עושה סינון, יש רבים שלא עושים סינון, כי מי יודע מה קורה במחשב האישי שלי?! ולכן רבין חללים נפלו. זו בדיוק הסיבה שבהקדמת ועדת הרבנים דאגו ל"חותמת" שרואים אותה על הטלפון, וזאת בכדי לייצר לחץ חברתי, שלא יוכל כל אחד לעשות דין לעצמו.

אף אחד לא אומר שאין הפליה, ואכן הם מתנהגים בשרירותיות רבה בהרבה מישרים, אבל האם זה מצדיק שנירה לעצמינו ברגל?!
אם נצליח להקים ועדה חלופית שיעברו אליה רבים הנה מה טוב, אבל להחריב את זו לפני שמקימים תחליף זה נזק שאחריתו מי ישורנה?!

חזור
חלק עליון