• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

עבודה במוקד חירום בשבת

‏שלום הרב אני עובד במוקד החירום של כבאות והצלה והעבודה היא גם בשבתות וחגים ובשבת אין לי איך להגיע רק עם הרכב שלי ואני לא יכול לסמוך על גוי כבמקרה שאני יאחר יפטרו אותי וזה עבודה של פיקוח נפש תודה רבה

ב"ה
שלום וברכה,
יש כאן נידון על ההלוך לעבודה, וכן על החזור לעבודה,
אמנם לגבי ההלוך, אם מדובר במוקד פעיל שישנם קריאות לעיתים לא רחוקות, וצריך שיהיה דוקא מישהו בעמדה, ואין שום אפשרות להגיע לעמדה בלעדי שתיסע בעצמך, וגם אין מי שיחליף אותך ויהיה בעמדה במקומך, יהיה מותר בשביל זה שתיסע בעצמך, אבל אם מישהו יוכל להיות במקומך בעמדה, או שאפשר שגוי יסיע אותך, או שאפשר בכלל לעשות הפניית שיחות אליך או למישהו אחר ואם תהיה קריאה תוכלו לטפל בענין מהמקום שלכם בלי ליסוע, במקרים הללו לא יהיה היתר ליסוע בעצמך, וגם אם זה יעלה במחיר של פיטורין מהעבודה חלילה, שהרי מדובר באיסור תורה של חילול שבת, ולא מצינו היתר לחלל בשביל מקור הפרנסה.
אבל אני מאמין שכיון שאתה יהודי מאמין, ועושה מה שנדרש ע"פ ההלכה, בודאי לא תפסיד בעזרת ה', ויהי רצון שתמצא חן ושכל טוב בעיני אלקים ואדם, ובכל אשר תפנה תשכיל, וכל אשר תעשה ה' יצליח בידיך.

בברכה רבה ובהצלחה מרובה

אין לך הרשאות מספיקות להגיב כאן.
חזור
חלק עליון