• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

עזרה דחופה! 'מחפש עצות לשכנוע'

אני מעורב במקרה של שלום בית שהמבינים הגיעו למסקנא שהפתרון לרגיעת הצדדים הוא לשכנע איזה צד שלך לייעוץ וכדו'
אך דא עקא שהצד ההוא נחשב למבין גדול ובעל דעה ויועץ לאחרים ואינו מסוגל שאחרים מייעצים לו ואומרים לו מה הוא צריך לעשות וכו' כי הרי הוא זה שאומר לאחרים
ולמעשה זה הפתרון היחיד שילך לייעוץ ושם ייעצו לו מה הוא צריך לעשות,
לכל הקהל הקדוש מי שיש לו איזה עיצה או מידע איך אפשר להשפיע בכזה מקרה אשמח מאד כי זה נוגע למעשה עכשיו ממה בתודה מראש

אני מעורב במקרה של שלום בית שהמבינים הגיעו למסקנא שהפתרון לרגיעת הצדדים הוא לשכנע איזה צד שלך לייעוץ וכדו'
אך דא עקא שהצד ההוא נחשב למבין גדול ובעל דעה ויועץ לאחרים ואינו מסוגל שאחרים מייעצים לו ואומרים לו מה הוא צריך לעשות וכו' כי הרי הוא זה שאומר לאחרים
ולמעשה זה הפתרון היחיד שילך לייעוץ ושם ייעצו לו מה הוא צריך לעשות,
לכל הקהל הקדוש מי שיש לו איזה עיצה או מידע איך אפשר להשפיע בכזה מקרה אשמח מאד כי זה נוגע למעשה עכשיו ממה בתודה מראש
יש איזה אדם גדול שמקבל ממנו?
שייך להגיע ל'פשרה' ששני הצדדים ילכו לייעוץ?

לא נראה שאדם גדול יכול להשפיע כי תמיד יחשוב שהוא צודק והוא בסדר
ופשרה לא שייך כי צד אחד אינו מודע בכלל שהוא בעייתי ולכן אי אפשר לעבוד איתו, והפתרון רק לצד השני שכן מבין אך לא מוכן להיעזר

לא נראה שאדם גדול יכול להשפיע כי תמיד יחשוב שהוא צודק והוא בסדר
אם יש אדם גדול שמקבל ממנו בשאר עניינים שווה לנסות.
ופשרה לא שייך כי צד אחד אינו מודע בכלל שהוא בעייתי ולכן אי אפשר לעבוד איתו, והפתרון רק לצד השני שכן מבין אך לא מוכן להיעזר
לא כ"כ הבנתי.
לומר לו שלשם הצלת ביתו, אע"פ שהוא כביכול אינו צריך, מ''מ כדי שהצד השני יסכים ללכת לייעוץ ילך גם הוא.

אפרט יותר המדובר הוא כבר בגיל מתקדם לא בצעירים והוא מהדור הקודם שלא היה מושג של הדרכה וכו' וכך התחתנו ואי אפשר שאחרים ילמדו לו איך לחיות ומה לעשות

אפרט יותר המדובר הוא כבר בגיל מתקדם לא בצעירים והוא מהדור הקודם שלא היה מושג של הדרכה וכו' וכך התחתנו ואי אפשר שאחרים ילמדו לו איך לחיות ומה לעשות
אם כלו כל הקיצין, יש דיינים בישראל.
ולפעמים הם פוסקים שצריך ללכת לייעוץ ולגישור וכו'

אם כלו כל הקיצין, יש דיינים בישראל.
ולפעמים הם פוסקים שצריך ללכת לייעוץ ולגישור וכו'
לא נראה שזה יכול לעבוד בגיל כזה קשה עד בלתי אפשרי לשנות אנשים ע"י שאחרים ילמדו אותו, ובפרט ש גם מטבעו הוא כזה שאינו מקבל.
אבל לעצם שאלתי על הצד השני שכן מבין שצריך לעבוד והשאלה איך משכנעים אותו שיסכים לשבת עם אחרים ולקבל דעת אחרים כי המדובר במחשיב עצמו למבין גדול (ובאמת כך...)

היה לנו סיפור כזה לא מזמן בזוג מבוגרים ששיגעו לי את המוח כמעט 3 שנים עם המריבות שלהם עד שהדיין אמר להם ששניהם ביחד חייבים ללכת ליועץ נישואין, ושוב כל צד אמר למה שאני ילך וכו' אבל הדיין הכריח אותם שבלי זה אין מה לדבר איתו יותר, ואכן הלכו שניהם ליועץ והוא שם להם את כל הדברים על השולחן והוכיח להם בצורה ברורה איך הם מתנהגים וגם תיאר להם מה יקרה להם אם לא ישמעו לו ואכן קיבלו לשמוע לו והחזיקו מעמד כמה חודשים [יש המשך לסיפור של הכוכבים האלה אבל זה לא נגמר ואיך שאני רואה הפתרון שלהם זה רק גט]

צריך לומר לו שגם העורכי דין הכי גדולים את עניניהם הכלכליים האישיים (סכסוכים ויכוחים וכדו') הם לא מנהלים בעצמם אלא על ידי עורכי דין אחרים כי הם מבינים שקשה להתנהל בעצמך כשיש לך אינטרסים.
וחוצמזה תנסה לרמז לו בין השיטין אם במבחן התוצאה אין לו שלום בית אז איך הוא מחשיב עצמו ליועץ ומבין???

וחוצמזה תנסה לרמז לו בין השיטין אם במבחן התוצאה אין לו שלום בית אז איך הוא מחשיב עצמו ליועץ ומבין???
לא קשור בכלל יש שידוכים שרואים בחוש דזה רק מהשמים אי אפשר להבין איך זה קשה שתי מגנטים הפוכים שע"פ דרך הטבע קשה מאד להסתדר ולכן הוא יכול להיות יועץ וחכם, וזה גם קשור שבעבר לא היה מודעות כ"כ לענין ולכן לא טיפלו בזה,
צריך לומר לו שגם העורכי דין הכי גדולים את עניניהם הכלכליים האישיים (סכסוכים ויכוחים וכדו') הם לא מנהלים בעצמם אלא על ידי עורכי דין אחרים כי הם מבינים שקשה להתנהל בעצמך כשיש לך אינטרסים.
נכון מאד, אבל זה הבעיה כי כל דבר שאומרים לו ומייעצים אם זה מסתדר בעיניו ומסכים עם זה הוא יקבל ואם לא לא, והבעיה שהוא מרגיש את עצמו ומבין ולא מוכן שאחרים אומרים לו, כי הוא הרי המבין ומטפל באחרים

[יש המשך לסיפור של הכוכבים האלה אבל זה לא נגמר ואיך שאני רואה הפתרון שלהם זה רק גט]
אני לא יודע מה הסיפור אבל בגיל כזה מבוגר הפתרון הוא גט? צריך להשלים, ולחפש את הדרכים כמו שאני עושה כעת

אני שאלתי על מקרה בסגנון כזה על גיל מבוגר את אחד מהגדולים בתחום זה שמגיעות לידיו המון שאלות מסוג זה בקיצור בקיא מאוד בתחום וגם ת"ח עצום ויר"ש. והשיב שבגיל כזה זה קשה יותר מכל גיל כיון שקשה מאוד להכיר בני זוג והחיים מתמרמרים מאוד ומלאים בבדידות נוראה, ובפרט שלא תמיד שני בני הזוג מבוססים ורוב הדלתות סגורות להם בחיים, לכן להסתכל על הנקודות החיוביות בין בני הזוג ומשם להמשיך ולהתחיל לטפל לפי העניין והמצב במה שכן אפשר וכל נדון לגופו.

אני שאלתי על מקרה בסגנון כזה על גיל מבוגר את אחד מהגדולים בתחום זה שמגיעות לידיו המון שאלות מסוג זה בקיצור בקיא מאוד בתחום וגם ת"ח עצום ויר"ש. והשיב שבגיל כזה זה קשה יותר מכל גיל כיון שקשה מאוד להכיר בני זוג והחיים מתמרמרים מאוד ומלאים בבדידות נוראה, ובפרט שלא תמיד שני בני הזוג מבוססים ורוב הדלתות סגורות להם בחיים,
יפה מאד, דברתי עם מדריך חתנים מומחה שאמר לי בדיוק כדברים שלך,
לכן להסתכל על הנקודות החיוביות בין בני הזוג ומשם להמשיך ולהתחיל לטפל לפי העניין והמצב במה שכן אפשר וכל נדון לגופו.
אבל לגבי זה, זה נכון שכך צריך להיות אבל הבעיה כמו שהתחלתי שזה אני מחפש פריצת דרך היא שצד אחד שעליו אנו מדברים לא מסוגל לקלוט שאחרים מייעצים לו ולכן צריך איזה רעיון איך לשכנע אותו בדרך יפה ומכבד

היום יצא המרצע מן השק, בא אלי היהודי הנ"ל שבוכה שאין לו שלום בית וכו' וכו' ומסיח לי שיש לאשתו חברה גרושה שמתארחת אצלם בשבת והוא ממש מרגיש שהיא מתאימה לו לעומת אשתו, עכשיו באמת זה פלא אם היה להם שלום בית...

עוד דבר מעניין על שלום בית למופת... נפגשתי השבוע עם איזה ערבי שגר עם אחיו ועם שתי ילדיו הקטנים בגיל 3-4 ואשתו לא איתו, היה איתי חסיד אחד ששאל אותו למה הילדים בלי אמא שלהם? הוא ענה שאשתו לא מסכימה לו לקחת אשה שניה ולכן הוא לקח לה את הילדים והלך לעיר אחרת עד שהיא תרדוף אחריו...

שמעתי היום מאיזה יועץ נישואין שבא אצלו איזה אדם להתלונן שאשתו לא מדברת, השיב לו היועץ תשמור עליה היטב, שאל המתייעץ למה? השיב לו היועץ כי כיום כבר אין מצוי נשים כאלו...

היה לנו סיפור כזה לא מזמן בזוג מבוגרים ששיגעו לי את המוח כמעט 3 שנים עם המריבות שלהם עד שהדיין אמר להם ששניהם ביחד חייבים ללכת ליועץ נישואין, ושוב כל צד אמר למה שאני ילך וכו' אבל הדיין הכריח אותם שבלי זה אין מה לדבר איתו יותר,
אה"נ, בדידי הוי עובדא הכי, וכן עשינו ולעת עת'ה בעיט'ה אחישנה, ובינתיים הקול קול יעקב, ויהי רצון דלא ליקיים בהו סיפא דקרא, מרישא עד גמירא....

חזור
חלק עליון