• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

פיוט חדש מידידנו נעים זמירות ישראל מרדכי רביבו, עם הרכב נגנים מעניין, בני תורה וכלים מערבים

חלק מהנגנים בני תורה לומדים בכולל יום שלם! יישר כח למשפחת חיימוביץ הכשרונות במוזיקה הפיוטית.
מטורף הפקה בלתי תאמן!
כמעט חצי שעה של סרטון מושקע בהרכב נגנים מלא, הפקה כזו עולה הון!

תקשיבו,
מחילה על הדרמה, אבל אני חייב להביע את ההתפעלות המיוחדת, אולי יש כאן כאלו שלא יודעים במה מדובר.
עברה לי חצי שעה של צמרמורת אמיתית בגוף, בלי משחקים. האמינו לי.

מקור השיר בערבית הוא: אל חובי כולו אנא עינתו פיש אל חובי כולו... שיר מדהים של אום כלתום ימ"ש,
לפני כ-25 שנה הייתי שומע אותה (בשנים האחרונות ב"ה לא), אבל תמהתי זה שנים מדוע לא מחדשים את השיר הזה ג"כ,
ובפרט לא הזמרים הגדולים כרבי משה חבושה ורבי דוד שירו, ורבי ציון יחזקאל,
לפני כ-15 שנה כתבתי על שיר זה מילים, אך לא השלמתי. ועד היום אני ממתין למי שיעשה זאת.
היצירה כאן, היא מושקעת להפליא, קודם כל הדיוק המירבי של המוזיקה והנגנים, כמעט אחד על אחד למקור בערבית, עם כל האוטנטיות.
ושנית, המבצע עצמו, יש לו קול מדהים בלי עין הרע.
ושלישית, טיב הנגנים. אני מכיר חלק מהם (אחד מהם הוא ת"ח מופלג, זה עם החליל). לדעתי הגיטרה חשמלית אשכנזי. (רק קצת צ"ע מדוע לא חבש האורגן כיפה או כובע בשביל לכבד, ועכ"פ לכבד את הכסף?)

בקיצור הכל מושלם,

רק איך מורידים את השיר כמות שהוא, כי הורדה מיוטיוב כידוע עולה כסף?

תקשיבו,
מחילה על הדרמה, אבל אני חייב להביע את ההתפעלות המיוחדת, אולי יש כאן כאלו שלא יודעים במה מדובר.
עברה לי חצי שעה של צמרמורת אמיתית בגוף, בלי משחקים. האמינו לי.

מקור השיר בערבית הוא: אל חובי כולו אנא עינתו פיש אל חובי כולו... שיר מדהים של אום כלתום ימ"ש,
לפני כ-25 שנה הייתי שומע אותה (בשנים האחרונות ב"ה לא), אבל תמהתי זה שנים מדוע לא מחדשים את השיר הזה ג"כ,
ובפרט לא הזמרים הגדולים כרבי משה חבושה ורבי דוד שירו, ורבי ציון יחזקאל,
לפני כ-15 שנה כתבתי על שיר זה מילים, אך לא השלמתי. ועד היום אני ממתין למי שיעשה זאת.
היצירה כאן, היא מושקעת להפליא, קודם כל הדיוק המירבי של המוזיקה והנגנים, כמעט אחד על אחד למקור בערבית, עם כל האוטנטיות.
ושלישית, טיב הנגנים. אני מכיר חלק מהם (אחד מהם הוא ת"ח מופלג, זה עם החליל). לדעתי הגיטרה חשמלית אשכנזי. (רק קצת צ"ע מדוע לא חבש האורגן כיפה או כובע בשביל לכבד, ועכ"פ לכבד את הכסף?)

בקיצור הכל מושלם,

רק איך מורידים את השיר כמות שהוא, כי הורדה מיוטיוב כידוע עולה כסף?
נראה שכבודו מכיר את המילים ומשמעותן ולכאורה אסור לשומעה מדינא דשירי עגבים.
ומעולם לא האמנתי לסיפור שמורינו רבי עובדיה היה שומעה הלא הוא מבין ערבית ואולי שמע רק הנגינה בלי המילים
ואולי יש חלק מהשירים שאינם חשק.

אום כלתום
בליר חמדי
אמת
(אחד מהם הוא ת"ח מופלג, זה עם החליל)
אמת. הוא אחיין של החזן חיים אליהו, ובעצמו חזן נפלא.
הגיטרה חשמלית אשכנזי.
כמדומה שהוא חצי אשכנזי ממשפ' חיימוביץ
לא חבש האורגן כיפה
הבנתי שהוא ערבי
אולי יש חלק מהשירים שאינם חשק.
שתדע שגם השירי חשק שלהם הם אומרים שם שטויות והבלים שהכל משלים ודימויים אני כמו פרח נובל, ענן מרחף וכדו' [לדוג' בשיר סאווח של עבדול חלים ימ"ש הוא אומר מאה פעם: ושנים אני נמס געגוע וחשק לדעת מאיפה הדרך למצוא אותו, אנא ממך הירח תגלה לי איפה הוא נמצא... מה לעשות שזה השכל המטופש שלהם], אני לא יודע אם זה מועיל מבחינת ההלכה, אבל יצר הרע אין בזה

יש למישהו את המילים?
המחבר: הרב עקיבא כהן
אֶל מִשְׁכַּן שִׁילֹה, צָמְאָה נַפְשִׁי, אֶל מִשְׁכַּן שִׁילֹה,
לִבִּי וּבְשָׂרִי, יְרַנְּנוּ, אֵלֶיךָ יוֹצְרִי.
בְּקִרְבִּי לִבִּי הָמוּ מֵעַי לָךְ, דִּמְעַת עֵינַי יָהּ, עַל לְחָיַי.
אֵלֶיךָ, יוֹצְרִי, וְאוֹרִי, וְצוּרִי, נַפְשִׁי נִכְסְפָה (2), לְחַצְרוֹת קָדְשָׁךְ,
אֵלֶיךָ יוֹצְרִי, אֵלֶיךָ אוֹרִי, אֵלֶיךָ צוּרִי, זְמַן, עִדָּן, וְגַם עִדָּנִים,
זֶה אֶלֶף רִאשׁוֹן, וְאֶלֶף שֵׁנִי, הָחִישׁ לְצִירִי מְצַפִּים בָּנִים:

הוֹחַלְתִּי יִחַלְתִּי, זֶה יָמִים, וְשָׁנִים, יוֹם אָבִיא, לְעִיר צְבִי,
אֶת מִנְחָתִי לְמוּלָךְ, בְּאוּלַמִּי, בְּרָב עַמִּי, כֹּהֲנִים, עִם לְוִיִּם.
אֶעֱלֶה וְאֵרָאֶה, כְּבִרְכָתְךָ, בְּשָׁלֹשׁ רְגָלֵי, יֵרָאֶה יִרְאֶה,
וְאַבִּיט בְּעַיִן, מַחְמַד כָּל עַיִן, וְעַתָּה אַיֵּה, נָוֶה נָאֶה.

בְּיַד שִׁפְחָתִי, וְעַיִר פֶּרֶא, רוֹעֵה אֱלִיל,
זוֹלֵל וְסוֹבֵא, פִּגּוּל וְיַיִן, וּבֶחָלִיל.
שְׁפֹךְ חֲמָתָךְ, וַחֲרוֹן אַפָּךְ,
וּנְקֹם נִקְמָתִי בְּקִנְאָתָךְ, בְּגוֹי נָבָל, וּמִסְתּוֹלֵל,
גָּרֵשׁ הָאָמָה וְאֶת בְּנָהּ, כִּי לֹא יִירַשׁ, בְּיִשְׂרָאֵל,
גָּרֵשׁ בֶּן אָמָה מֵעִיר קָדְשָׁךְ, כִּי לֹא יִירַשׁ, בְּיִשְׂרָאֵל,
גָּרֵשׁ בֶּן אָמָה מֵעִיר קָדְשָׁךְ, אֲשֶׁר צִוִּיתָ, לֹא יְחַלֵּל,

נָוֶה נָאֶה כָּלוּ לוֹ עֵינַי יָהּ, דִּמְעַת עֵינַי יָהּ עַל לְחָיַי.
אֵלֶיךָ, יוֹצְרִי, וְאוֹרִי, וְצוּרִי, נַפְשִׁי נִכְסְפָה (2), לְחַצְרוֹת קָדְשָׁךְ,
אֵלֶיךָ יוֹצְרִי, אֵלֶיךָ אוֹרִי, אֵלֶיךָ צוּרִי, זְמַן, עִדָּן, וְגַם עִדָּנִים,
נהוונד
אֵל מִמָּךְ אֶשְׁאַל, אֶשְׁאַל אֶשְׁאַל, אֶשְׁפֹּךְ לְבָבִי וְאֶתְחַנַּן,
יָהּ אָנָּא, הוֹשַׁע נָא, כִּי בָא עֵת חֶנְנָהּ,
יָת עָנָא, פְּרֹק נָא, חוּשָׁה אַל תִּתְעַלָּם.
בֵּית זְבוּלִי, וּמְעוֹן קָדְשִׁי, וּמְשׂוֹשׂ תִּקְוָתִי.
בְּנֵה נָא לִי, בְּעִירָךְ, כְּבַתְּחִלָּה.

יָהּ אָבִי, כַּמָּה גָּדְלוּ גָּבְרוּ חֲסָדֶיךָ, וְרַחֲמֶיךָ, וְאֶרֶךְ אַפָּךְ,
וְאוֹיְבִי, אוֹיְבִי גָּבַר עַל כָּל־מַחֲמַדֶּיךָ, וּשְׁאַר עַמֶּךָ, וְלֹא צִוִּיתָ.
זְכֹר לִי, זְכֹר לִי חַסְדִּי זְכֹר לִי, זְכֹר נְעוּרַי זְכֹר לִי, זְכֹר לִי לֶכְתִּי,
זְכֹר לִי, אַחְרֶיךָ בַּמִּדְבָּר זְכֹר לִי, בְּאֶרֶץ לֹא זְרוּעָה זְכֹר לִי, וְאַהֲבָתִי,
אַהֲבַת, אַהֲבַת כְּלוּלוֹתַי,
הֲשִׁיבֵנִי, אֵלֶיךָ, הֲשִׁיבֵנִי, וְאָשׁוּבָה, חַדֵּשׁ נְעוּרַי.
אָהּ שְׁלַח אֵל, מִיכָאֵל, וְאֵלִיָּהוּ, וְגַבְרִיאֵל, שָׂרֵי הָאֵל, בַּשֵּׂר יִשְׂרָאֵל,
הַמַּ-אֲמִינִים. בְּנֵי מַאֲמִינִים:

הַמְצַפִּים לָךְ וּמְיַחֲלִים לָךְ, דִּמְעַת עֵינַי יָהּ עַל לְחָיַי.

יָהּ רְצֵנִי, בַּעֲבוֹדָתִי, וּתְפִלָּתִי, עַל מִזְבֵּחִי, אֲשַׁלֵּם פָּרִים, עִם שְׂפָתִי.

תְּמִידִים, כְּסִדְרָם וּמוּסָפִים, כְּהִלְכָתָם וּנְסָכִים,
בְּשִׁירִים, עַל דּוּכָן וּבִנְבָלִים, בְּבֵית אֵל, לְשֵׁם הָאֵל.

חִישׁ אֶחֱזֶה, דְּבַר חוֹזֶה, יַזֶּה מַזֶּה, בֶּן מַזֶּה,
עֶשֶׂר נִסִּים, תָּדִיר נַעֲשִׂים, יִהְיוּ חוֹזִים, עַם חוֹסִים.
וּבְעָנָן, כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ גַּלֵּה. (2)
לִידִידִי, יַעֲלוּ יְדִידִים, בֵּית־יָדִיד, שֶׁבָּנָה בֶּן יְדִידִי.
יָרֹנּוּ, יָגִילוּ, יְדִידִים, וִישׁוּעָתְךָ תְּרַנֵּן לְשׁוֹנִי.
לְדִמְעוֹתַי אֱמֹר נָא יָהּ דַּי, דִּמְעַת עֵינַי יָהּ עַל לְחָיַי.

חזור
חלק עליון