• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

פיוט חדש מידידנו נעים זמירות ישראל מרדכי רביבו, עם הרכב נגנים מעניין, בני תורה וכלים מערבים

יפה מאוד!

בדברים רבים הלחן מזכיר לי את השיר "אין דומה לך קיים" (בביצוע דוד שירו. גם הלחן שלו מקורו בשיר של הזמרת המצרייה ההיא). לא רק האורך, והפתיח המוזיקלי הארוך והיפה, אלא גם האתנחתאות וה'שבירות' המוזיקליות ושינויי-הקצב שבתוך השיר, וגם העליות אל האוקטבה הבאה (הרבה במקאם ראשט). בכלל, בשני השירים המוזיקה מאוד דומיננטית ויש לה פרקי-זמן בלעדיים.

נערך לאחרונה:
בשני השירים המוזיקה מאוד דומיננטית ויש לה פרק-זמן בלעדיים.
חזק וברוך נהניתי מאוד מדבריך, הייתי מגדיר אותך כפרופסור למוזיקה, ובתור עולה חדש הייתי שמח לדעת אם הבנתי על נכון את כוונתך במשפט זה האחרון, רק שעכשיו אין לי זמן לחשוב איך לנסח את הבנתי.
לכבודך אני מעלה עכשיו בשרשור חדש פיוט חדש חדש שעכשיו יצא מהתנור בלחן יהודי

פרופסור למוזיקה?... הנני לכל היותר חובבן...
כוונתי במשפט האחרון היא שיש קטעי-זמן רבים בשיר שבהם המוזיקה מנגנת ללא שירה, לפרק-זמן ארוך (וזה נורמלי בהתחשב באורך השירים).

אשריך על הפרסום החדש, כרגע הוא לא מוריד לי אותו, מקווה להספיק את זה בקרוב אי"ה.

כדאי לדעת שיש בכל יום שלישי בערב שירה ופיוט עם גדולי החזנים והפייטנים בבית כנסת ג'רמוקלים
חבושה בא כבר שבועיים.
בלי נדר אני רוצה לבוא לתת ביצוע. כולם מוזמנים.
הנה טעימה מהאחרון

חזור
חלק עליון