• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

פרוייקט בנות הפריפריה

נ ליסואר

Active member
שלום לכולם רציתי בבקשה להעלות נקודה כואבת שהתחילה להתפתח בציבור הספרדי
בעוד במשך השנים בערים החרדיות הייתה עולה בעיית הבנות הספרדיות ובכל פעם היה איזה נציג ספרדי כמו הרב צביקה כהן בירושלים ועוד וכן ידוע לי שהיו פעמים שאפילו חכם שלום זצ"ל התערב לטובת בנות שלא התקבלו בסמינרים אשנכזים ומרן ראש הישיבה התערב ואף הפעיל את ראש העיר ירושליןם מר משה לאון
עד שאותה בת התקבלה בסמינר שרצתה
אני מבקש שאף אחד לא יקפוץ ויאמר לי מה הן הולכות לשם כי אתם יודעים את התשובה כל עוד רב כזה או אחר גדול ככל שיהייה שולח את בני משפחתו למוסדות אשנכזים אין הוא יכול לחייב אותי ללכת למוסד ספרדי
כל זה לעצם העניין ערים החרדיות שעוד יש מישהו שיוכל להיאבק לצידן או ששליח כזה או אחר ילך וישפיע על מנהל זה או אחר שיקבל את הבת ובנוסף לכל תמיד קמות ועדות לטפל בנושא השיבוץ של הבנות אם זה בבני ברק ירושלים בית שמש
סתם לעצם העניין אני מתנגד להפעלת משרד החינוך או להשתמש בבתי משפט כיון שאני טוען שלפעמים זה עלול להזיק ולא להועיל אבל זה עניין אחר
הנושא שאני רוצה להעלות הוא בעיית הבנות הספרדיות מהפריפרייה כמו בת ים חולון שרוצות להתקבל בסמינרים בבני ברק מבוקשים על סמינרים אשכנזים אני לא מדבר כי אין סכוי בעולם שזה יקרא אלא אם כן אותה בת צריכה כתת חינוך מיוחד דבק מקומם לכש עצמו
בעיקר כמו סמינר אלקיים ותהילה
שמיבחינתי מה שבעיני הספרדים בבני ברק עומד בסוג ב' בעני זה סוג א' מישום שמדובר באיכות אחרת של בנות מאשר במסודות מקומיים אני לא מזכיר שמות שחלילה לא לפגוע במישהו
מה שוקורה שלא תמיד קל להתקבל בהן בעוד בנות ספרדיות בבני ברק מתקבלות בקלות בת מהפרפרייה צריכה לעבור מסוכה כאילו ספרדיה למקום אשכנזי
אין יכול לומר בכנות אין לי נתונים אסכים לקבל נתונים על כך
ב. אני רוצה אותכם חברי הפורום שנעלה ביחד רעיונות היות ומדובר בבעייה כואבת מאוד אם בעיר חרדית ניתן לכופף את הרשות באיזה צורה מי שמגיע מי הפריפרייה צריכה לעבוד קשה כי אין שום עשקן שיעזור בכך כי אפילו אם יש לי קשר עם עשקן כזה או אחר אין לו שום השפעה על ראש עיריית בני ברק לצורך העניין
ג. אני הייתי מציע להקים ועדה ולהעלות את הנושא לסדר היום בתיקשורת

אני מבקש שאף אחד לא יקפוץ ויאמר לי מה הן הולכות לשם כי אתם יודעים את התשובה כל עוד רב כזה או אחר גדול ככל שיהייה שולח את בני משפחתו למוסדות אשנכזים אין הוא יכול לחייב אותי ללכת למוסד ספרדי
אף אחד לא חייב אותך ללכת למוסד ספרדי. אבל אתה ג"כ לא יכול לחייב אף אחד להכניס אותך למוסד זה או אחר.
הנושא שאני רוצה להעלות הוא בעיית הבנות הספרדיות מהפריפרייה כמו בת ים חולון שרוצות להתקבל בסמינרים בבני ברק מבוקשים על סמינרים אשכנזים אני לא מדבר כי אין סכוי בעולם שזה יקרא אלא אם כן אותה בת צריכה כתת חינוך מיוחד דבק מקומם לכש עצמו
בעיקר כמו סמינר אלקיים ותהילה
שמיבחינתי מה שבעיני הספרדים בבני ברק עומד בסוג ב' בעני זה סוג א' מישום שמדובר באיכות אחרת של בנות מאשר במסודות מקומיים אני לא מזכיר שמות שחלילה לא לפגוע במישהו
מה שוקורה שלא תמיד קל להתקבל בהן בעוד בנות ספרדיות בבני ברק מתקבלות בקלות בת מהפרפרייה צריכה לעבור מסוכה כאילו ספרדיה למקום אשכנזי
אין יכול לומר בכנות אין לי נתונים אסכים לקבל נתונים על כך
ב. אני רוצה אותכם חברי הפורום שנעלה ביחד רעיונות היות ומדובר בבעייה כואבת מאוד אם בעיר חרדית ניתן לכופף את הרשות באיזה צורה מי שמגיע מי הפריפרייה צריכה לעבוד קשה כי אין שום עשקן שיעזור בכך כי אפילו אם יש לי קשר עם עשקן כזה או אחר אין לו שום השפעה על ראש עיריית בני ברק לצורך העניין
ג. אני הייתי מציע להקים ועדה ולהעלות את הנושא לסדר היום בתיקשורת
אשתי מראשל"צ ולמדה בתהילה, ממה שאני מבין בנות ממשפחות איכותיות מתקבלות לשם וגם לאלקיים, אני גם מכיר שכנים שהמשפחה לא חרדית כלל, אבל יש להם בת שלומדת באלקיים, כי היא צעדה כברת דרך, והצליחה.

גם בערים החרדיות, כבוד בנותינו הפקר, ונתונות למרמס ולמשיסה ולבוזזים (ולווז'ווז'ים)...
כעת אני מעורב קצת בסיפור של איזו משפחה מיוחסת האבא אברך ת"ח שקוע כל כולו בתורה, האמא צדקת וצנועה (אולי יש לה חסרון שאינה חובשת פאה נכרית ב"מ...), והבית כולם בני תורה, והילדה מצוינת מאד גם בלימודים וגם בהנהגה, ומנהלי הסמינר מעבירים אותם מסכת ייסורים.

נראה לי למנהלי הסמינרים הללו ולדומיהם נברא גיהינום מיוחד.

אף אחד לא חייב אותך ללכת למוסד ספרדי. אבל אתה ג"כ לא יכול לחייב אף אחד להכניס אותך למוסד זה או אחר.

אשתי מראשל"צ ולמדה בתהילה, ממה שאני מבין בנות ממשפחות איכותיות מתקבלות לשם וגם לאלקיים, אני גם מכיר שכנים שהמשפחה לא חרדית כלל, אבל יש להם בת שלומדת באלקיים, כי היא צעדה כברת דרך, והצליחה.
אדרבה אני מאוד מעריך את סמינר אלקיים ותהילה ורואה בהם סמינרים מוצלחים אם כי למרבה הפלא מנהלי סמינרים אלו לא ידוע לי אם הם כן שולחים את בנותיהן לסמינרים שלהן
אבל אני יודע שיש שם בנות מוצלחות רק אני חושב שכמו שיש מאבקים מול הסמינרים האשכנזים בערים חרדיות צריך לנהל משא ומתן על הבנות מהפריפרייה
מה שקורה הוא שמכל מוסד בית יסודי לבנות באיזורים הנל שמנתי בת ים חולון והסביבה יש איזו מכסה לכל בית ספר כמה בנות המהלים מוכנים לקבל דבר שלפעמים אברכים לדוגמא שמתגוררים באיזורים אלו עלולים להפגע
לדוגמא אני ידוע לי שבבית יעקב של הרבנית עטייה תליט"א בבת ים יש מיכסה לכיתה ח' עד 4 בנות נניח לאלקיים תתקנו אותי אם אני טועה
לסיכום השאוות המיכסות צריכה להשתנות

אתה בהחלט צודק אבל הגיע הזמן שיתחילו לפתוח עוד ועוד ברמה הכי גבוהה כך שהבנות מעצמם יעדיפו לא להצטרך להם ואני מכיר מקרוב שבעיר חדרה היה סמינר של הרבנית גפן וזה היה קשה מאד לספרדיות להיכנס לשם ובא הרב ביטון שליט"א ופתח משהוא מצוין לספרדיות והם היום מעדיפות את סמינר תהילה בחדרה מאשר סמינר גפן

גם בי-ם יש את סמינר הכתר, שאחת מבנות משפחתי לומדת שם, והסמינר ברמה גבוהה מאוד.
אני שמח לשמוע מה שאתה אומר מחמם לי את הלב לדעת שגם לנו הספרדים יש את היכולות לצור מוסד ברמה גבוהה וגם יכולות כספיות

חזור
חלק עליון