• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

פרס הראשון לציון

סתם מעניין, איך תוך שבוע אחד בלבד בודקים את אלפי המאמרים שנשלחו ויכולים לדעת הרמה של כל מאמר... ולהחליט מי הזוכים?
מן הסתם יש איזה חמש מאות בודקים תלמידי חכמים עצומים שעדיין לא זכינו לשמוע עליהם...

סתם מעניין, איך תוכל שבוע אחד בלבד בודקים את אלפי המאמרים שנשלחו ויכולים לדעת הרמה של כל מאמר... ולהחליט מי הזוכים?
מן הסתם יש איזה חמש מאות בודקים תלמידי חכמים עצומים שעדיין לא זכינו לשמוע עליהם...
כנראה שבודקים רק את השולחים הראשונים...

סתם מעניין, איך תוך שבוע אחד בלבד בודקים את אלפי המאמרים שנשלחו ויכולים לדעת הרמה של כל מאמר... ולהחליט מי הזוכים?
לא היו אלפים.
חזרו על זה כמה פעמים שהיו 800 מאמרים, ומרן שליט״א אמר ״למעלה מאלף״, לא הרבה יחסית לעומת ועתה כתבו לכם דאז.

לא היו אלפים.
חזרו על זה כמה פעמים שהיו 800 מאמרים, ומרן שליט״א אמר ״למעלה מאלף״, לא הרבה יחסית לעומת ועתה כתבו לכם דאז.
גם 800 מאמרים א"א לבדוק בשבוע וגם לא בשבועיים. ובפרט שרוב הבודקים הם אנשים בעלי תפקידים שאין להם את כל היום לזה, אלא מקדישים לזה מעט זמן.
בזמנו בועתה כתבו לכם הגיעו ל6/7 אלף מאמרים מכל הארץ, למעלה מאלף רק מי-ם זה הרבה מאוד יחסית.

גם 800 מאמרים א"א לבדוק בשבוע וגם לא בשבועיים. ובפרט שרוב הבודקים הם אנשים בעלי תפקידים שאין להם את כל היום לזה, אלא מקדישים לזה מעט זמן.
בזמנו בועתה כתבו לכם הגיעו ל6/7 אלף מאמרים מכל הארץ, למעלה מאלף רק מי-ם זה הרבה מאוד יחסית.
אבל לא היו צריכים לחכות עד הרגע האחרון, היה להם כמה שבועות לבדוק, ורק את המאמרים שהגיעו ברגע האחרון (בודדים או עשרות) היו צריכים להזדרז ולבדוק.
לבדוק 20 מאמרים ע"י 5 אנשים בתוך 10 ימים, נשמע לי הגיוני...

מן הסתם יש איזה חמש מאות בודקים תלמידי חכמים עצומים שעדיין לא זכינו לשמוע עליהם..
אפשר ואף יתכן מאוד, שבודקים בעין כללית ובסקירה מהירה את המאמרים שיותר נראים לעין, שהכותבים שלהם השקיעו זמן ועמל רב.
זה דבר שעין בוחנת יכולה לקלוט בכמה רגעים, ואני מאמין שלא כל השולחים הם ברמה כזאת.

מה שכן, באמת מלאכת ההכרעה יותר קשה, כי מאידך יש הרבה אברכים כ"י שאכן כותבים ברמה גבוהה, ולהחליט בינותם זה באמת קשה.

נערך לאחרונה:
הייתי באירוע ואכן היה מרומם ומחזק וגם מרגש לראות אלפי בני תורה שמקבלים את פניו של מרן שליט"א ב"ה
אבל אני אומר לצערי הרב [גם ממה שאני שומע מאברכים אחרים] שרואים כמעט בבירור שהדברים לא מתנהלים בצורה ישרה והוגנת
ואין לציבור אמון בכל זה ולכן גם לא שולחים הרבה
לדוגמה: המנחה אמר ששלחו 3000 חבורות, ראש ישיבת תורה ודעת אמר 800, רה"ע משה ליאון אמר למעלה מאלף, וכן ע"ז הדרך... כולם צחקו על זה
עוד דוגמה: ראש ועדת השופטים [אחד הראשי ישיבות] אמר שלקח לחברי הוועדה כמה חודשים לעבור על כל החבורות ששלחו, אבל ידוע לכולם שרק לפני כחודש וחצי התחילו לשלוח ועד לפני כשבוע וחצי היה עדיין אפשר... הדברים משקפים חוסר הוגנות ושקיפות...
בנוסף העובדה שאותו אברך זוכה שנה אחרי שנה והוא מ'חברי הארגון...' לא מעוררת תמיהה??? ובמקרה הוא היה 'נציג הזוכים' לשאת דברים...
הציבור מדבר על זה שהכל מכור מראש ואין שקיפות ולכן זה גורם לדלילות הכותבים...
וגם למה להגביל רק לתושבי ירושלים??
ובנוסף לא פחות מכך צודק הרב פרי חדש בתמיהתו על הזמן הקצר שהם בודקים כ"כ הרבה, איך שייך???
ואל תגידו לי שמרן שליט"א מעורב בכל זה כי אני שמעתי מיודעי דבר שהוא אינו קשור כלל להליך הבחירה...
חבל מאד שכך מתנהלת מערכת שאמורה לייצג את בני התורה הספרדים ההולכים לאורו של רבנו מרן שליט"א

לא הרבה יחסית לעומת ועתה כתבו לכם דאז.
לדעתי אחד הסיבות העיקריות, שזה לא צובר תאוצה כמו ועתה כתבו לכם, כי בזמנו אלי שמחיוף היה דואג "שכל מי ששלח חבורה" זכה לסט ספרים מכובד, כך שהשולח אומר לעצמו גם אם לא אזכה במקומות ראשונים, לפחות אקבל סט ספרים, אבל בפרס הראש"ל, שלא כן הוא, הרבה מתייאשים מראש.

מה זה קשור?! לא היה לנו שום קשר לאירוע הזה.
לא התכוונתי לארגון מורשת מרן הנפלא ח"ו שבאמת אצלכם ב"ה הכל נעשה בדרך הטובה ביותר וע"פ הכוונתו האישית של מרן שליט"א על כל צעד ושעל ממש, ואשרינו שזכינו בארגון כזה!!!
אלא הם אמרו שם באירוע שהוא [אולי זה היה זוכה אחר, אבל עכ"פ וודאי היה אחד כזה] שייך לארגון 'לבקר בהיכלו' שהם היו אחראיים על בחירת החבורות בפרס הראשון לציון ועל כן זה חריג מאד... וד"ל.

לא התכוונתי לארגון מורשת מרן הנפלא ח"ו שבאמת אצלכם ב"ה הכל נעשה בדרך הטובה ביותר וע"פ הכוונתו האישית של מרן שליט"א על כל צעד ושעל ממש, ואשרינו שזכינו בארגון כזה!!!
אלא הם אמרו שם באירוע שהוא [אולי זה היה זוכה אחר, אבל עכ"פ וודאי היה אחד כזה] שייך לארגון 'לבקר בהיכלו' שהם היו אחראיים על בחירת החבורות בפרס הראשון לציון ועל כן זה חריג מאד... וד"ל.
כל מי שבירושלים שייך ל"לבקר בהיכלו", לא?

חזור
חלק עליון