• ל"מרכז למורשת מרן" דרוש מפעיל לתכנית על מרן בתלמודי תורה, וכן מפעילה בבתי ספר לבנות. דרישות התפקיד: א. גישה לילדים חובה. ב. כושר רטורי. ג. פנוי/ה בשעות הבוקר לפחות בחלק מימות השבוע. יצירת קשר במייל: office@moreshet-maran.com

קונטרס בחירות בהיבט ההלכתי 'הבוחר בתורה ובמשה עבדו'

שילה אפרהימי

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

85%

זכינו בס"ד להוציא לאור במהדורה שניה את החוברת החשובה הנ"ל העוסקת בבירור ההיבט ההלכתי על ענייני הבחירות והנושאים הקשורים בו. החוברת שהופצה בבחירות הקודמות זכתה לעידודם של רבנים חשובים ומגידי שיעורים ושל הרה"ג זמיר כהן שליט"א.
מצו"ב לפניכם, להפיץ בכל דרך אפשרית!!!
 

קבצים מצורפים

  • הבוחר בתורה- הבחירות מההיבט ההלכתי- תשעט.pdf
    524.6 KB · צפיות: 57

שלום147258369

Member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

29%

לעניות דעתי הקונטרס מערבב את הנושא של אמונת חכמים לענין ככל אשר יורוך ולענין טעות אצל גדולי ישראל וראה בקונטרס הזה בסופו שכתב תירוצים הכרחיים על ענין הטעות של גדולי ישראל והאם מחויב להקשיב להם-https://drive.google.com/file/d/19XESPzzwO9e44fBjpbYo7prORIO4odo4/view
 

קורסיה

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

79%

מה שכתב בעמ' מו- ה ד"ץ של העדה"ח הוא מדינא הבי"ד של ירושלים וצריכים לקבל פסקם בכל א"י ועכ"פ בירושלים מדין ככל אשר יורוך. זו המצאה שאין כמותה!! כבר הרב יצחק יוסף בכמה מספריו העיר על דעות כאלו שאין להם שחר, ומרן הש"ע הוא מרא דאתרא
 

שלום147258369

Member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

29%

הרב יצחק יוסף יכול לחלוק על הבית דין של העדה החרדית אבל זוהי דעתם ועל כל פנים יש שם עוד הרבה טענות נגד ההליכה לבחירות גם לדעת המתירים פעם.
 
פותח הדיון
פותח הדיון
שילה אפרהימי

שילה אפרהימי

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

85%

צריך להזכיר להם מי היו פה ראשונים 'העדה החרדית'. מי שלא יודע. ברוב שלטון העות'מאנים (טורקים) לא היו בירושלים אשכנזים בפרהסיא אלא רק ספרדים. ורק אחרי מלחמת העולם הראשונה הוקם הבד''ץ האשכנזי בירושלים. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין האם המרא דאתרא הוא הראשונים לציון או ראשי ה'עדה החרדית'.
 

שלום147258369

Member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

29%

אגב אדרבה הספרדים חיזקו את הבד"ץ האשכנזי כמו שאפשר לראות במכתבים של המהרש"א אלפנדרי שהעריך מאוד את הרב יוסף חיים זוננפלד ועוד.
אגב גם אם תאמר שהספרדים הם ה"בעלי בתים" של ירושלים הרי אם כך זה שייך לעדה החרדית הספרדית שהם היו פה מקדמת דנא לפני שהגיעו הרבנות הראשית וד"ל.
 
נערך לאחרונה:

קורסיה

Well-known member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

79%

זה לא נידון מה היה לפני ומי השולט. אלא הספרדים קבלו עליהם הוראות מרן הש"ע והוא המרא דאתרא של א"י לפחות לספרדים
 

שלום147258369

Member
פעילות

0%

אֲרִיכוּת יָמִים

29%

כל קודם מה הקשר בין הסוגיא של הבחירות למי המרא דאתרא בא"י?וכי הספרדים קיבלו את כל הוראות מרן הבית יוסף?וכי הבית יוסף אסר או התיר ללכת לבחירות?
בזמן שהגיעו לא"י הציונים אז היה את הבית דין של האשכנזים ושל הספרדים ו2 הבתי דינים היו נגד הבחירות ל"ועד הלאומי" ולכן כתוב בקונטרס שהבאתי למעלה שלפחות בירושלים המרא דאתרא הם העדה החרדית(לאשכנזים האשכנזית ולספרדים הספרדית)והם אמרו שאסור להצביע בבחירות לועד הלאומי ולכן כתוב שמי שהוא בירושלים הוא מחויב לנהוג כפי הבית דין שהיה מקדמת דנא והוא המרא דאתרא ואי אפשר אפילו לחכם גדול לעשות ולומר הוראה נגד המרא דאתרא אלא רק בתנאים מסוימים .אני לא אומר שהטענה הזו של "מרא דאתרא" היא נכונה בסוגיה של הבחירות ואני חושב שזה לא נכון אבל אני חושב שגם בעל הקונטרס רק צירף טעם זה לעוד הרבה טעמים שהם גם לשיטת המתירים(אבל לשיטת האוסרים זה כלל לא משנה והם כלל לא הביאו טעם זה והאדמו"ר מסאטמר לא הזכיר כלל טעם זה בספרו ויואל משה).באתר ילקוט השבעתי אתכם מביא שם הרבה קונטרסים בענין הבחירות של הועד הלאומי ממליץ למי שרוצה לעיין ברצינות ללמוד קצת שם.
 
חלק עליון