• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

רבותי מהפכה

החינוך הכי טוב לילד זה בישיבה שהוא לא ירגיש שמה סוג ג'
הגיע הזמן שיקום מישהו וירים התארגנות של כל הבחורים הספרדים בשיעור ג ישיבה קטנה יעלו אך ורק לישיבות ספרדיות
עד מתי נתבזה ללכת למקומות שמסננים אותנו
עד מתי נשלח את הטובים שבטובים שלנו לישיבות אשכנזיות ונשאיר לישיבות ספרדיות את הבינונים שלנו
מה עם אחריות????
מי לוקח אחריות על הטירוף שנולדנו אליו ואנחנו מרגישים שזה חלק מחיינו?
כמה בחורים נפלו לרחוב בגלל שלא התקבלו לישיבה?
כמה בחורים נפלו מרמה גבוהה לנמוכה רק כי הוא ספרדי ולא קיבלו אותו לישיבה כפי רמתו הרוחנית?????????
חייבים להתאגד ולהתחיל ללכת רק לישיבות ספרדיות
ההשלכה הראשונית שתצא מזה היא שהישיבות הספרדים יעלו רמה כי הטובים שלנו יפסיקו ללכת לישיבות אשכנזיות
דבר שני והכי חשוב תשאלו כל פסיכולוג או כל מי שמתעסק עם נפש האדם
האם יש משהו שמזיק לנפש לכל החיים יותר מאשר להרגיש סוג ג'?
הבחורים שכן זכו להתקבל לישיבות אשכנזיות טוב להם?
מי שיגיד שכן
או שהוא שקרן {שמשקר גם את עצמו} או שהוא התרגל להרגיש סוג ג' והוא כבר לא שם לב לזה
אמת היינו צריכים אותם
היה לנו מה ללמוד מהם מהאשכנזים
היה נחמד היה נעים
הגיע הזמן שנתחיל לצעוד לבד
באו ניהיה חלוצים
באו נקים התאגדות של כל הבחורים שיותר לא הולכים לישיבה אשכנזית
אנחנו אוהבים אותם מרחוק
לא אני לא בא לבכות
לא בא להתלונן על גזענות
אני כן בא לזעוק על עצמנו
באו נתחיל להסתדר בכוחות עצמנו
נעשה היסטוריה לעם שלנו
עוד שנים ידברו על שנת תשפד שהיתה מפנה חיובי בציבור התורתי הספרדי

מה שכבודו מציע הינו שאלה חמורה בשביל הבחור המצטיין ספרדי, שמבקשים ממנו לוותר על ישיבה מצטיינת עם רמה גבוה של לימוד תורה וירא"ש בשביל שיקולים שכתב כבודו, סוג ג' וכו'. לך עמא דבר שגדולי הדור הספרדי לא וויתרו כמו שכתב כבודו, אלא שלחו את ילדיהם לישיבות האשכנזיות !

אולי אין הכי נמי אם מישהוא הולך בין כה לישיבה אשכנזית ברמה נמוכה של יראת שמים ותורה, אז שילך אצל ספרדים...

זה מידי כוללני כל בחור יש אופי אחר וסגנון אחר וכל בחור ילך לישיבה שמתאימה לו לא משנה ישיבה ספרדית או אשכנזית.
די לנחיתיות. יש אופי שירגיש סוג ג' גם בישבה ספרדית. חבל.

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
תגיד לי איפה אתה חי
מי בכלל הולך היום לישיבה אשכנזית
אני מטפל בבחורים ואף אחד לא מסתכל על האשכנזים
ב''ה יש לעולם התורה הספרדי הרבה מה להציע באיכות פי אלף מהם, ורק מי ש רוצה תשומת לב הולך אליהם

מה שכבודו מציע הינו שאלה חמורה בשביל הבחור המצטיין ספרדי, שמבקשים ממנו לוותר על ישיבה מצטיינת עם רמה גבוה של לימוד תורה וירא"ש בשביל שיקולים שכתב כבודו, סוג ג' וכו'. לך עמא דבר שגדולי הדור הספרדי לא וויתרו כמו שכתב כבודו, אלא שלחו את ילדיהם לישיבות האשכנזיות !

אולי אין הכי נמי אם מישהוא הולך בין כה לישיבה אשכנזית ברמה נמוכה של יראת שמים ותורה, אז שילך אצל ספרדים...
הסיבה שישבות ספרדיות הם פחות טובות זה בגללנו בגלל שאנחנו הולכים לאשכנזים
לכן אני אומר בואו נתאגד יחדיו ונעשה מהפך בעולם התורה
ברגע שכולנו נלך לישיבות ספרדיות הישיבות האלו אוטומטית תעלה הרמה של הישיבות הספרדי בעשר דרגות
גדולי הדור שלנו הלכו לישיבות אשכנזיות כי לא היה להם משהו אחר
עברו הרבה שנים ועולם הישיבות הספרדי התפתח לטובה בצורה בלתי רגילה
אבל עדיין
כל מה שחסר לנו בשביל לעשות שיסודות תיהיה רמה אחת מעל פונביז זה פשוט להגיד לפונביז', לא תודה!

תגיד לי איפה אתה חי
הרבה בחורים מוצלחים
כנראה שאתה מטפל בסגנון מסויים
ב''ה יש לעולם התורה הספרדי הרבה מה להציע באיכות פי אלף מהם, ורק מי ש רוצה תשומת לב הולך אליהם
כולנו בני איש אחד נחנו, וכל בחור לגופו, מכיר גם הרבה ספרדים לא מוצלחים ואשכנזים כן מוצלחים.
ועוד דבר חשוב, בשביל לומר שאנחנו מוצלחים אין צורך לומר שאנחנו יותר טובים מהם ופי אלף וכו' וכו', הם גם מוצלחים ואנחנו שמחים בהצלחתם.

זה מידי כוללני כל בחור יש אופי אחר וסגנון אחר וכל בחור ילך לישיבה שמתאימה לו לא משנה ישיבה ספרדית או אשכנזית.
די לנחיתיות. יש אופי שירגיש סוג ג' גם בישבה ספרדית. חבל.
נכון מאוד אתה צודק יש מלא סגנונות
מסכים איתך
אני נגד שבחור פרומר ילך לישיבה פתוחה רק כי הוא ספרדי
אני נגד שבחור פתוח ילך לישיבה פרומערית רק כי הוא ספרדי
בתוך עולם הישיבות הספרדי יש מגוון ואחרי המהפכה המגוון יגדל
רבותי בל נלין על אחינו אהובינו האשכנזים
הבעיה אצלנו
חז"ל אומרים שבני ישראל יצאו ממצרים רק 20%
שמונים אחוז נשארו במצרים!
מה ההגיון בזה לכאורה זה לא מובן
אומרים לבן אדם בא תצא מהגלות שלך והוא לא רוצה מה הפשט בזה
אלא אומר המדרש, "עבד" לא יודע שהוא עבד
עבד לא מבין למה רוצים שהוא ייצא?
הוא בתגובה אומר למי שרוצה לגאול אותו, מה לא טוב לי? תראה איזה אדון טוב יש לי הוא נותן לי כל יום לאכול קערה ענקית של תבן ולאחרונה הוא מרביץ לי עם שוט מעץ שזה הרבה פחות כואב משוט מברזל
איזה אדון נשמה יש לי!
ואתם רוצים שאני יעזוב אותו?
השתגעתם?

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
תגיד לי איפה אתה חי
ולוואי

תגיד לי איפה אתה חי
אמת ויציב
חזק וברוך

חזור
חלק עליון