• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

רבם דקרו!!! - מחאה אדירה על ביזוי כבוד התורה!! - נבלה נעשתה בישראל! - רבותינו למרמס א"א לשתוק!!!

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
רבם דקרו!!! - מחאה אדירה על ביזוי כבוד התורה!! - נבלה נעשתה בישראל! - רבותינו למרמס א"א לשתוק!!!

השבוע קרה דבר מזעזע דבר מפחיד ואפי' דבר עצוב, בשבוע האחרון נערך בבניני האומה בירושלים כינוס גדול ומרשים 'ועידת החינוך' ע"י האירגון החשוב 'לבקר בהיכלו' בהשתתפות אנשי חינוך, מיישיבים, משגיחים, רכזי קהילות, ואברכים מכלל רחבי הארץ ובפרט מהעיר ירושלים,
בכל שנה מי שנושא את המשא המרכזי הוא כמובן מנהיג הדור מרן הראש"ל רבינו יצחק יוסף שליט"א בו הוא נותן את ההכוונה לכל אנשי החינוך המיישיבים והמחנכים איך לנהוג עם הבחורים, ובפרט בתקופה קשה זו,
וכמו בכל שנה גם השנה הוזמן מרן רבינו הראש"ל שליט"א באופן טבעי אל האירוע לשאת את המשא המרכזי, רק שהשנה הזמינו עוד כמה ראשי ישיבות מה'מרביצי' שרק לפני שנה הצטרפו לתנועה הק', וחלק מראשי הישיבות הנ"ל הציבו לאירגון תנאי שאם מרן רבינו הראש"ל יגיע לכינוס הם לא יגיעו! כי {לטענתם} מרן הראש"ל לא קשור בכלל לעולם הישיבות ולא לתחום החינוך של עולם התורה ולכן הם לא מעוניינים בשופו"א שהוא יבוא לכינוס, חלק ממארגני הכינוס שנמנים עם אותם עסקני ש"ס שמובילים את המהפכה לעקירת מורשתו של מרן רבינו עובדיה יוסף זיע"א רח"ל פנו ללשכת מרן רבינו הראש"ל שליט"א והודיעו שהם מבטלים את ההזמנה והשנה מרן הראש"ל לא ישתתף בכינוס עקב שכמה ראשי ישיבות לא מסכימים שמרן הראש"ל יבוא לכינוס וכנ"ל,
כמובן בלשכה של מרן מאוד זעמו על ההודעה והשיבו להם שבכל מקרה הם יביאו את הרב לכינוס, ראשי הישיבות האחרים ששמעו שמרן רבינו הראש"ל מגיע אכן הטילו ווטו על הכינוס ואמרו שהם לא יגיעו,
מה שקרה בסוף הוא שלמרות הלחצים הגדולים של הלשכה על מרן רבינו הראש"ל שליט"א להגיע לכינוס הרב לא הגיע כיוון שאמר 'שהם לא רוצים שהוא יבוא'! ואותו ראש ישיבה שהטיל ווטו על האירוע בסוף גם לא הגיע כיוון ששמע שמרן רבינו הראש"ל שליט"א אמור להגיע.
ווטו זה של רבני ה'מרביצי' על מרן רבינו הראש"ל שליט"א מצטרף לכינוס האחרון של רשת החינוך 'בני יוסף' אשר גם בו לתדהמת כולם השנה לא הוזמן מרן רבינו הראש"ל!

רבותי!
קוראים כאן דברים מזעזעים תחת העינים שלנו,
מנסים למחוק את כל רבותינו!
מדירים אותם באופן קבוע מהכנסים של התנועה!
אם זה לא מחיקת מורשתו של מרן! מהי מחיקת מורשתו של מרן?!

עד מתי יהיו רבותינו למרמס!
לכבוד הרב @פשוט יש לכבודו הזדמנות לעשות כעת חובת מחאה כדרכה של תורה ולא להיתפס באותו עוון רח"ל.

יותר ממה שכואב לנו על המפלגה כואב לנו על מחיקת מורשתו של מרן,
אסור לנו להתבלבל תנועת ש"ס שמרן רבינו זיע"א הקים היא לא המטרה - היא האמצעי!
המטרה היא השקפתו הנהגתו וזיכרו,
כל מי שמתמם ולא מוחה על מחיקת מורשתו הרי הוא נתפס באותו עוון ה"י.
:love:

עכשיו אני רוצה לראות את כל "המתחסדים" למען כבוד תורת ראשי הישיבות והרבנים השונים שנכתבו לעיל,
מודים באמת, ומקיימים בעצמם מחאה על בזיון כבוד חכמים!

ולא רק על העניין של "לבקר בהיכלו" אלא על ה-כ-ל
העם, הציבור, ובעיקר בני התורה הספרדים צריכים מנהיג אחד !

אתה בשליחות כאן?
בשליחות ה' כל החיים וכואב על עוון מחלוקת שלא כולה לשם שמים
חוץ ממרן בעצמו אתמול כל מישדיבר לא היה כולו לש"ש
אני תלמיד נחרץ של מרן באש ובמים
צר לי שכיון שאני מעורר על מצוות אז אני מיד ניהיה ממרביצי

בשליחות ה' כל החיים וכואב על עוון מחלוקת שלא כולה לשם שמים
חוץ ממרן בעצמו אתמול כל מישדיבר לא היה כולו לש"ש
אני תלמיד נחרץ של מרן באש ובמים
די לצביעות
הרי כל השרשור הזה נפתח אך ורק למחות על כבודו של מרן זיע"א ויבלח"ט מרן שליט"א.

ולי צר, שכל מי שכותב מחאה, ומקיים רצון הבורא, ומזדהה עם הדרך האמיתית, מיד נהיה בעל מחלוקת.
תפסיקו.
תמחו בצד השני, כי הם בעלי המחלוקת הבלעדיים.
צא וראה מה שקרה שבוע שעבר ב"לבקר". וזהו בנין אב על המגמתיות

שלום וברכה לכל הרבנים
ידוע דברי מרן הגר"ש בעדני זצ"ל בשם רב רבנן רבינו עזרא עטיה זיע"א
שלספרדים את מסורת במחלוקת
בימים אלו שאנו אבלים על חורבן הבית, אין ספק שאנחנו צריכים להיזהר יותר ויותר
אך, אני מבין שיש כאלו שמעוניינים למחות וכו' והדבר מובן כמובן לאור מה שנעשה ואולי אפילו מחייב
לאור זאת ראיתי חובה בעצמי לבדוק את הדברים לאשורם, וכפי דרכם של גדולי התורה לא לפסוק את הדין בלי בירור מעמיק קודם
והנהע, מה שמצאתי היה פשוט לא יאומן
עיקר הנושא מתבסס על פרסום מייל שטוען שמרן הראשל"צ לא הוזמן בגלל ראש הישיבה הרב סלים
אולם, במענה לשאלתי את ראש לבקר בהיכלו, טענו בפני שלא ידוע להם כלל מי כתב מייל זה, ובכלל לא היה נושא כזה
במענה לשאלתי את משפחת הרב סלים, טענו בפני כי הרב סלים היה בכלל במירון באותו ערב, ולא ידוע להם על וטו כלשהו על רב כזה או אחר ח"ו
משכך, נפלא בעני איך אדם מסויים, עשה שימוש כזה נרחב בגדולי ישראל, וגרם למחלוקת כ"כ קשה
בלימוד זכות על כולם ניתן לומר שיש כאן רגישות יתר לנושא, בעיקר אנחנו כמעריכים ומעריצים את מורשת מרן תרתי משמע
ולכן, מי שיודע עוד פרטים לאשורם, שיעדכן
אגב, כתוב באותו מייל אנונימי שאברכים עוזבים את הכנס, לשאלתי כמה אברכים שהיו במקום התברר שלא מיניה ולא מקצתיה, בכלל לא ידעו על הנושא שכנראה לא היה
ואף אחד לא יצא באמצע האירוע

נקרא מכאן לכל בני התורה, להתעלות ולהיזהר בימים אלו, ולהמשיך לשקוד על דלתות התורה והיראה ברוח גדולי ישראל אשר לאורן נמשיך לילך כאיש אחד בלב אחד לעשות רצון אבינו שבשמים אמן ואמן

במציאות כיום פילוג בש''ס הוא בגדר של אין בו כדי חלוקה לא לזה ולא לזה וגם אם כן אף אחד לא ירצה לקחת על עצמו סיכון כזה
ברור לך הרי כמה תביא מפלגה בראשות מרן הראשלצ הרב יהודה כהן הרב מוצפי הרב אלבז הרב דוד אברהם וכו וכו
וכמה יביאו המרביצי.....[יצטרכו לחזור ליהדות התורה..]

בבקשה לא לזרות חול בעיני הציבור!

המציאות ההיסטורית בארץ ישראל בעשורים האחרונים הוכיחה שכמה שינסו לכפות על ציבור מנהיג כזה או אחר זה לא עבד ואף גרם נזק
הייתי מציין דוגמאות רק אין עניין.
במציאות כיום פילוג בש''ס הוא בגדר של אין בו כדי חלוקה לא לזה ולא לזה וגם אם כן אף אחד לא ירצה לקחת על עצמו סיכון כזה
מה שנשאר הוא שתי כוחות מרכזיים שאין בנמצא דמות רבנית אחת כמו מרן זצ''ל שיכולה לאחד אותם תחת הנהגתו.
אלה הם העובדות.
הרצון הזה של תלמידי רבינו מרן הראשון לציון שליט''א לקבל את הכל ו'כולה שלי' באו נאמר בלשון עדינה עם כל הכאב ועם כל הצער הוא לא מתכתב עם המציאות, אפשר כמובן ללכת ראש בקיר רק הנזק שיגרם מכך לשני הצדדים הוא אסון שסביר להניח שיסתיים כמו כל פגרי המפלגות שניסו להתחרות בש''ס רק שכאן זה יותר חמור כי סיכוי סביר שגם ש''ס תפול ממהלך של פילוג
מה שנותר לעשות הוא להקים ועדת רבנים משתי הצדדים להגיע להסכמות על הצורה והאופן כן, הרי אין פה איזה ויכוח אידיאולוגי שרלוונטי למפלגה ושלא כל אירוע יהפך לאיזה מן סיבוב של מחלוקת וביזוי ת''ח.
צריך להקים ועדת רבנים הרצחת וגם ירשת איזה ציבור הם מיצגים חוץ מכמה אברכים שמתפללים נוסח אשכנז ומתרגשים שהבן שלהם בכיתה אם בירינבוים ואברמסקי

ברור לך הרי כמה תביא מפלגה בראשות מרן הראשלצ הרב יהודה כהן הרב מוצפי הרב אלבז הרב דוד אברהם וכו וכו
וכמה יביאו המרביצי.....[יצטרכו לחזור ליהדות התורה..]

בבקשה לא לזרות חול בעיני הציבור!
שרוב ציבור האברכים אם הרב יצחק וראיה הרב דוד אברה ם והרב אלבאז דשבות יהודה וכולי

המציאות ההיסטורית בארץ ישראל בעשורים האחרונים הוכיחה שכמה שינסו לכפות על ציבור מנהיג כזה או אחר זה לא עבד ואף גרם נזק
הייתי מציין דוגמאות רק אין עניין.
מה שנשאר הוא שתי כוחות מרכזיים שאין בנמצא דמות רבנית אחת כמו מרן זצ''ל שיכולה לאחד אותם תחת הנהגתו.
אלה הם העובדות.
הרצון הזה של תלמידי רבינו מרן הראשון לציון שליט''א לקבל את הכל ו'כולה שלי' באו נאמר בלשון עדינה עם כל הכאב ועם כל הצער הוא לא מתכתב עם המציאות, אפשר כמובן ללכת ראש בקיר רק הנזק שיגרם מכך לשני הצדדים הוא אסון שסביר להניח שיסתיים כמו כל פגרי המפלגות שניסו להתחרות בש''ס רק שכאן זה יותר חמור כי סיכוי סביר שגם ש''ס תפול ממהלך של פילוג
מה שנותר לעשות הוא להקים ועדת רבנים משתי הצדדים להגיע להסכמות על הצורה והאופן כן, הרי אין פה איזה ויכוח אידיאולוגי שרלוונטי למפלגה ושלא כל אירוע יהפך לאיזה מן סיבוב של מחלוקת וביזוי ת''ח.
לגבי מה שכתבת כגון "כמה שינסו לכפות מנהיג כזה או אחר..", דברים שמתחברים לטענות על "השתלטות..." ועוד דברים שאין הדעת סובלתם, אעדיף לא להגיב בימים אלו.

אבל על הניסיון לצייר מציאות כאילו יש כאן "2 כוחות מרכזיים"..אומר שאתה חוטא לאמת בלשון המעטה.
אם לא בזדון, אז על גבול התמימות, או הדימיון...

נערך לאחרונה:
סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון