• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

רבני קו ההלכה הספרדי

אליאב צוף

Active member
רציתי לשאול את החברים היקרים האם ידוע לכם
מי הם הרבנים שעומדים מאחורי קו ההלכה הספרדי,
האם יש איזה הסמכה או קריטריונים לסיים מבחנים ברבנות? האם זה עובר דרך מרן שליט״א או שאין קשר אליו בכלל.. אני שואל בכדי לדעת פעמים שיש לי שאלות בהלכה ואני צריך תשובה יחסית בדחיפות.
הם נשאלים בכל או״ח יו״ד והם עונים בביתם עם הילדים וכו׳

אתה מחפש תשובה מידיעה ברורה? אם לא, אז מה שזכור לי:
יש כ-200 רבנים שעונים בקו ההלכה, בראשם יש את הרב ירון אשכנזי והרב שושן.
כל רב שמשיב, נבחן ברבנות על המבחנים עם הסמכה לרב עיר, מעל גיל 35, ועשה שימוש.
לא ידוע לי על קשר ישיר בין הרבנים למרן הראש"ל שליט"א מלבד שבתות שיש פעם בשנה. (כמו שתרקאה כאן וכאן את השבת האחרונה).
אמנם, כשיש שאלות מתעדכנות כמו דברים חדשים או מקרים ספציפיים, (כמו תספורת בר"ח אייר בער"ש וכד'), כן יוצאת הוראה מהרב לרבנים מה יש להשיב.
כנראה שהרבנים משיבים בכל מקום שהם נמצאים לפי שעות מחולקות.
כמו כן, ישנם גם כמה רבנים שמשיבים מענה דרך המייל של קו ההלכה הספרדי.
תוכל לראות כאן כתבה בנושא:

בדרך כלל הרבנים שעונים בקו עושים זה בהתנדבות, לכן אין לבוא אליהם בטענות שיש ילדים ברקע, כי הם מוסרים את נפשם ועונים בכל רגע פנוי, כולל ערבי חגים ובערב יום כיפור כמעט עד קדושת היום.
הרבנים שאני מכיר שעונים בקו ההלכה, בקיאים מאוד, בפרט בתורתו של מרן זצוק"ל והולכים בדרכו של מרן הראש"ל.
אין ספק שאפשר לשאול אותם ולסמוך על תשובותיהם.

יישר כח תודה רבה עזר לי מאוד!
אתה מחפש תשובה מידיעה ברורה? אם לא, אז מה שזכור לי:
יש כ-200 רבנים שעונים בקו ההלכה, בראשם יש את הרב ירון אשכנזי והרב שושן.
כל רב שמשיב, נבחן ברבנות על המבחנים עם הסמכה לרב עיר, מעל גיל 35, ועשה שימוש.
לא ידוע לי על קשר ישיר בין הרבנים למרן הראש"ל שליט"א מלבד שבתות שיש פעם בשנה. (כמו שתרקאה כאן וכאן את השבת האחרונה).
אמנם, כשיש שאלות מתעדכנות כמו דברים חדשים או מקרים ספציפיים, (כמו תספורת בר"ח אייר בער"ש וכד'), כן יוצאת הוראה מהרב לרבנים מה יש להשיב.
כנראה שהרבנים משיבים בכל מקום שהם נמצאים לפי שעות מחולקות.
כמו כן, ישנם גם כמה רבנים שמשיבים מענה דרך המייל של קו ההלכה הספרדי.
תוכל לראות כאן כתבה בנושא:
בדרך כלל הרבנים שעונים בקו עושים זה בהתנדבות, לכן אין לבוא אליהם בטענות שיש ילדים ברקע, כי הם מוסרים את נפשם ועונים בכל רגע פנוי, כולל ערבי חגים ובערב יום כיפור כמעט עד קדושת היום.
הרבנים שאני מכיר שעונים בקו ההלכה, בקיאים מאוד, בפרט בתורתו של מרן זצוק"ל והולכים בדרכו של מרן הראש"ל.
אין ספק שאפשר לשאול אותם ולסמוך על תשובותיהם.
מה הבעיה בילדים ברקע?
זאת לא היתה תלונה חלילה, התכוונתי לדבר אחר אבל כבר השיבו לי ..

אבל יש כמה וכמה רבנים שעונים בקו ההלכה, שהם מתלמידי ומקורבי מרן הראש"ל שליט"א שיש להם קשר ישיר עימו.

שלום וברכה לחברי הפורום היקר , הרבנים בקו ההלכה מוסרים נפשם למען עם ישראל ועונים פעמים רבות בשעות מעבר למה שהתחייבו והכל בהתנדבות גמורה לחלוטין , וב''ה מצילים המון מאחינו בית ישראל משגיאות בהלכה ומקרבים את הרחוקים לשמירת מצוות וכן עודקים בשלום בית , בעיות נפשיות ועוד ..
ואני מכיר אותם באופן אישי ובלי עין הרע הם בקיאים מאד בהלכה ובאופן העניה ואשריהם ואשרי חלקם

חזור
חלק עליון