• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שאלות מקו ההלכה ט"ו באב - בין הזמנים, תפילת הדרך, הגומל, ברכות הראיה, כשרות, כלים | הרב שמעון ללוש

השיעור השבועי שע"י קו ההלכה הספרדי, מבית הכנסת "זכרון דליה" אלעד,
בימי ד' בערב בין השעות 21:00-21:45
ניתן להאזין בשידור חי בקו התפילות בטלפון: 0722575766 ‏‏‏‏

תוכן השיעור: בדיני בין הזמנים, תפילת הדרך, הגומל, ברכות הראיה, כשרות, כלים, ועוד
(מתוך השאלות האקטואליות שנשאלו במשך השבוע בקו ההלכה)

השאלות:

א. אם אנחנו נוסעים לשני טיולים שונים באותו יום, גם ללונה-פארק וגם לגן החיות, האם שניהם מצטרפים לתפילת הדרך והגומל?
* אם שתי נסיעות באותו יום מצטרפות, ואם נסיעה לכמה יעדים באותו היום מצטרפת

ב. אם כבר בירכתי על הכינרת עושה מעשה בראשית, ועכשיו אני רואה את הים התיכון, האם אני צריך לברך עליו שוב?
* מה מברכים על הים התיכון לכתחילה ובדיעבד

ג. הגענו לצימר, ויש כאן מנגל עם רשת, איך אפשר להכשיר אותו ולהשתמש בו?
* ההבדל בין הכשר כלים מבשר לחלב ולהיפך, לבין הכשר כלים מנבלות וטרפות
* ההבדל בין הכשר המנגל, להכשר הרשת

ד. יש לי כדורי מציצה, שבטעות היו בתוך התיק, שהכנסתי אותו מתחת למיטה, האם צריך לזרוק אותם?
* מה הדין של רוח רעה בזמנינו, קרקע מרוצפת, בתוך תיק

ה. אנחנו עושים שבת בוילה בצפון, ויש כאן תנור וגז וסירים, איך אפשר להכשיר אותם ולהשתמש בהם?

[ניתן להאזין/לצפות בשיעורי הרב בקול הלשון בטלפון: 03-6171111 להקיש *7 ואז קוד 972202 וכן בקישור: https://www.kolhalashon.com/New/RavDaf/RavInfoD.aspx?RavID=972202&English=False&Lang=Hebrew]

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון