• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שאלות מקו ההלכה י"א סיון תשפ"ג - שבת, צניעות, צדקה, תפילה, כשרות, גזל | הרב שמעון ללוש

השיעור השבועי שע"י קו ההלכה הספרדי, מבית הכנסת "זכרון דליה" אלעד,
בימי ד' בערב בין השעות 20:50-21:30
ניתן להאזין בשידור חי בקו התפילות בטלפון: 0722575766 (לאחר השיעור תפילת ערבית)‏‏‏‏

תוכן השיעור: בדיני שבת, צניעות, צדקה, תפילה, כשרות, גזל, ועוד
(מתוך השאלות האקטואליות שנשאלו במשך השבוע בקו ההלכה)

השאלות:
א. יש לנו חברת אבטחה, כנגד מדינות עויינות שתוקפות את המשק בארץ ע"י שיבוש קבצים וכדומה, ואני רוצה להעסיק בו גוי לשבתות, שהתפקיד שלו לקבל טלפונים, שאם מגיע התראה, הוא בודק אם זה סרק או אמת, ע"י כמה פעולות מחשב וטלפון, ומדווח למי שצריך, האם זה מותר?

ב. האם כתיבה במחשב בשבת אסורה מהתורה או מדרבנן?

ג. מישהו נתן לי מכשיר טלפון להעביר לבחור ישיבה, ששכח אותו אצלו, ועכשיו ראיתי שהוא עם אינטרנט פתוח וכדומה, האם מותר לי להעביר לו את הטלפון?

ד. האם יש דין השבת אבדה במכשיר טלפון פתוח ללא הגנה?

ה. האם אפשר ליתן מעשרות לבחור ישיבה?

ו. האם אפשר לעשות טיפול בפנים להסיר שומנים, וכן טיפולי פיזיותרפיה, ע"י אשה רופאה?

ז. האם מותר לאשה ללכת לרופא בזמנינו, ומהם התנאים במקום חשש סכנה?

ח. לא אמרתי תחנון עם הציבור, האם כעת אני צריך לומר?

ט. אשתי לובשת מסכה ללחות הפנים, וכתוב עליה שאחד המרכיבים שם זה יין, האם יש לחוש ליין נסך?

י. אני רגיל לנסוע בקו 430, והרבה פעמים הנהג אומר לעלות ללא תשלום, האם חייב לשלם על כל הפעמים הללו?

[ניתן להאזין/לצפות בשיעורי הרב בקול הלשון בטלפון: 03-6171111 להקיש *7 ואז קוד 972202
וכן בקישור: https://www.kolhalashon.com/New/RavDaf/RavInfoD.aspx?RavID=972202&English=False&Lang=Hebrew]

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון