• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

שאלות מקו ההלכה י"ח סיון תשפ"ג - שבת, גזל, לשון הרע, בשר בחלב, טבילת כלים, הפרשת חלה, ועוד | הרב שמעון ללוש

השיעור השבועי שע"י קו ההלכה הספרדי, מבית הכנסת "זכרון דליה" אלעד,
בימי ד' בערב בין השעות 20:55-21:35
ניתן להאזין בשידור חי בקו התפילות בטלפון: 0722575766 (לאחר השיעור תפילת ערבית)‏‏‏‏

תוכן השיעור: בדיני שבת, גזל, לשון הרע, בשר בחלב, טבילת כלים, הפרשת חלה, ועוד
(מתוך השאלות האקטואליות שנשאלו במשך השבוע בקו ההלכה)

השאלות:

א. ביום שישי האחרון כבה החשמל בבני ברק, ובנתניה, ושאלו שכאשר יתקנו את החשמל בשבת, האם יהיה מותר לאכול את התבשילים בפלאטה שעדין לא היו מבושלים?

ב. ביום שישי האחרון לא היה קליטה בפלאפונים בכמה אזורים באלעד, והוצרכו לתקן בשבת, האם במוצאי שבת יהיה מותר להשתמש בפלאפונים מיד, או להמתין שיעור זמן שלוקח לתקן את התקלה?

ג. אני סטודנטית בהוראה, והיינו צרכות לעשות שעות בהתנדבות במקומות שונים ע"מ להתקדם לשנה שניה, ומקבלים על אותם שעות מילגה מקרן חיצונית, האם מותר לי לדווח שעשיתי, כדי שלא אצטרך לחזור שוב על שנה ראשונה?

ד. האם מותר להעתיק במבחני בגרות, וכן לדווח על שעות למידה והוראה?

ה. הילד של חברה קנה נגן לא כשר, האם זה בסדר שאני אודיע לה?

ו. הכנסתי אצבע לאוכל בשרי שחיממתי, ושמתי בפה לבדוק אם הוא טוב, וראיתי שמתחיל להתקלקל, האם אני בשרית?

ז. אני בנסיעה בדרך עם חברות ליום הולדת במסעדה חלבית, ונזכרתי שלפני כשלוש שעות טעמתי חתיכת עוף כשהאכלתי את הילד, האם מותר לי לאכול במסעדה החלבית עם החברות?

ח. הכנתי אוכל בכלי לא טבול, האם אני צריכה לזרוק את האוכל?

ט. אם אכלתי מהלחמניות, ונזכרנו שלא הפרשנו חלה, ולא נשאר כעת שיעור הפרשת חלה, האם צריך כעת להפריש חלה בברכה?

[ניתן להאזין/לצפות בשיעורי הרב בקול הלשון בטלפון: 03-6171111 להקיש *7 ואז קוד 972202וכן בקישור: https://www.kolhalashon.com/New/RavDaf/RavInfoD.aspx?RavID=972202&English=False&Lang=Hebrew]

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון