• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שאלות מקו ההלכה כ"ג תמוז תשפ"ג - שבע ברכות, בין המיצרים, שבת, גזל, ערלה, ברכות | הרב שמעון ללוש

השיעור השבועי שע"י קו ההלכה הספרדי, מבית הכנסת "זכרון דליה" אלעד,
בימי ד' בערב בין השעות 21:00-21:45
ניתן להאזין בשידור חי בקו התפילות בטלפון: 0722575766 ‏‏‏‏

תוכן השיעור: בדיני שבע ברכות, בין המיצרים, שבת, גזל, ערלה, ברכות, ועוד
(מתוך השאלות האקטואליות שנשאלו במשך השבוע בקו ההלכה)

השאלות:

א. במשפחה תיכננו ביום שני בלילה ז' ברכות אחרון מושקע מאד, אבל החופה היתה יום שלישי שעבר לפני השקיעה, האם ביום שני בלילה עושים ז' ברכות, (וגם זה מוזיקה בבין המיצרים)?

ב. אני אוכל לחם מקמח מלא, ואשתי מקמח רגיל, האם בשבת היא יכולה לאכול מלחם שלם רגיל שנמצא לידה?

ג. אני חייב כסף לחבר, אבל הוא כבר נפטר, מה אני צריך לעשות?

ד. האם אפשר לעשות יום הולדת לאמא בגיל 60 בבין המיצרים, שהיא צריכה את זה?

ה. אנחנו עושים כל ליל שישי שירה עם קריוקי, האם יש פיתרון לבין המיצרים, כמו למשל לעשות סיום מסכת בשביל זה?

ו. אני צריך להוביל עץ שכבר עבר את שנות הערלה, איך אני מעביר אותו שלא יתחיל את שנות הערלה מהתחלה?

ז. קנינו שניצל מוכן, כתוב עליו לחימום בלבד בין 10-15 דקות בתנור על 180 מעלות, האם מותר בשבת להניח אותו על הפלאטה?

ח. אנחנו בנסיעה, ומשום מה נקט ריח לא נעים על הידית של התיק, ועל החליפה קצת, האם אפשר לברך ליד זה?

[ניתן להאזין/לצפות בשיעורי הרב בקול הלשון בטלפון: 03-6171111 להקיש *7 ואז קוד 972202 וכן בקישור: https://www.kolhalashon.com/New/RavDaf/RavInfoD.aspx?RavID=972202&English=False&Lang=Hebrew]

נושאים דומים בפורום

חזור
חלק עליון