• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שו"ת ארחותיך למדני

אני לא מספיק בקיא בהלכה אבל לעניות דעתי אדם מלכתחילה כן צריך להזהות מאחורי מה שכתב כיון שלפעמים אי אפשר לדעת במי מדובר ואלי יש לו השקפות לא טובות ואז עלול להיות כאן תורה עם קילקולים הרי לא פעם ולא פעמיים פתאום מתגלים על מישהו איזה בעיה ולכן חשוב מאוד שיהייה שימוש חכמים ואם לא יודעים מהיכן יצא זו קצת
לא שחלילה הרב אורחותיך למדני הוא כזה
אם כי עליו ספציפי יכול להיות לפעמים שהוא חולק על כל מיני פוסקים והוא מפחד שיצאו נגדו ברבים אני מודה שלא פתחתי בספר שלו זוהי רק השערה אבל לא באופן מוחלט ואסכים לכולם לסתור את דברי לומר שאיני צודק

בעבר ראיתי עליו כתבה בעיתון בשבע אבל שוב אני לא מזלזל בו אלא שחשוב לדעת מטיבו של אדם שיהייה שימוש חכמים ישנם היום ת"ח צעירים שאני לא מוריד מהם והם חרדים אבל לא מחייב שאני סומך כיון שאין לי מושג מהיכן ינקו שימוש חכמים ולפעמים נכנסים לשאלות חמורות פוסק זה לא מפגן ידיעות שאם אני יודע ואני כותב תשובות אז כבר אני יודע הכל
אני יכול להביא דוגמא שפעם הדברי יציב פסק בשאלה חמורה לגבי טהרת המישפחה לעניין ז' נקיים
ובסוף תשובתו כתב שאילו ליה זכות אבותיו שעמדה לו לא היה פוסק את הדבר להלכה
והדיברי יציב היה אדם עצום

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
חזור
חלק עליון