שו"ת אש בלבי

אגב בעלון 'משכן מוהר"ן" יש לו פינה קבועה עם שו"ת. וכראה שמשם ערכו את הספר, ולכן שווה לעקוב אחרי העלון ולראות שם תשובות, אלא אם כן התשובות בעלון הם מהספר עצמו ולא חדשות.
מעולם לא ראיתי עלון זה במגדל העמק
תודה לפותח האשכול הרב @יוסף דהן שהאיר את עינינו בדבר קיומו של הספר.
ושוב תודה רבה לרב @אהרן כהן שהעלה קטעים רבים מהספר.
נקווה שבאמת הרב @יצחק משען יציע להם להביא את הספר לכנסי הרב ברחבי הארץ, זה יחטף כמו לחמניות.....
התחלתי כבר היום לטפל בזה, אולי מחר אצליח לצלצל אליה בל"נ

תבורך החכם השלם @אהרן כהן
איזה שמחה ותענוג לקרוא את החלק הזה של התשובות
כמדומני שתשובות כאלה נדירות ביותר בשוק הספרים, ורק הרב גלזר יכול לכתבן כך, ולו נאה ולו יאה
בפרט שיש הרבה 'יציאות' משמחות בתוך דבריו
ושמעתי שגם בסימן ז' יש יציאה משמחת ביותר, אז אם רק תוכל אל תעלה את כל הספר, אלא מסימן א' עד ס, וכן על זה הדרך
למה אתם לא יוצאים נגד ה"יציאות" האלה שנכנסות לתוך ספר הלכתי?!
בגלל שזה בדיחות ולא צעקות?!

אגב בעלון 'משכן מוהר"ן" יש לו פינה קבועה עם שו"ת. וכראה שמשם ערכו את הספר, ולכן שווה לעקוב אחרי העלון ולראות שם תשובות, אלא אם כן התשובות בעלון הם מהספר עצמו ולא חדשות.
הפוך, התשובות הם מתוך עלון פתח הדביר של הרב גלזר. ועלון משן מוהר"ן לוקחים תשובות מתוך הספר.

הפוך, התשובות הם מתוך עלון פתח הדביר של הרב גלזר. ועלון משן מוהר"ן לוקחים תשובות מתוך הספר.
אה. זו היתה ההסתפקות שלי. האם אחרי יציאת הספר משם נלקחות השאלות. או הפוך נכתבו בעלון והועתקו לספר.
אז אם קראתי את הכל אין מה לחפש בעלון חדשות???
לא קראתי הכל חחח

בסימן קנ"ב:
"והנה עצתי לכבודו, שעם כל הנ"ל ראה לקבל הכל באהבה, וראה אותה כחולה בזה, דאם אישה בגיל שלה עם חמישה ילדים חושבת על חימצון שערות, שחלק מהם כבר הפך לבן, ומתערב הצבע הבלונדיני ע ם הלבן ויוצר מראה של "גוזל חולה" רח"ל, שאם כך תבין לבד שהיא סובלת ממשהו שגובל בחוסר ביטחו ן וערך עצמי, ועל כן מרשה לעצמ ה להזדלזל בעיני הבריות"

זה מהיציאות שאפילו שהם בכתב אתה רואה את בעל השמועה לפניך מספר את זה :)

בסימן קנ"ב:
"והנה עצתי לכבודו, שעם כל הנ"ל ראה לקבל הכל באהבה, וראה אותה כחולה בזה, דאם אישה בגיל שלה עם חמישה ילדים חושבת על חימצון שערות, שחלק מהם כבר הפך לבן, ומתערב הצבע הבלונדיני ע ם הלבן ויוצר מראה של "גוזל חולה" רח"ל, שאם כך תבין לבד שהיא סובלת ממשהו שגובל בחוסר ביטחו ן וערך עצמי, ועל כן מרשה לעצמ ה להזדלזל בעיני הבריות"

זה מהיציאות שאפילו שהם בכתב אתה רואה את בעל השמועה לפניך מספר את זה :)
עי' כאן

למה אתם לא יוצאים נגד ה"יציאות" האלה שנכנסות לתוך ספר הלכתי?!
בגלל שזה בדיחות ולא צעקות?!
התשובה פשוטה, וכבר בתגובה הראשונה שלי כתבתי אותה
אם אני אקנה את הספר הזה זה יהיה בשביל היציאות ולא בשביל ההלכות... אבל לשיעור אמורים לבוא בשביל להתחזק ולא לשמוע צרחות ובדיחות
ושיעור שמיועד לבדיחות אין מקומנו שם
וכך אני אומר לתלמידים שלנו שמוטב לא לשמוע רבנים כמוהו
הבעיה שכאשר אומרים לצעירים לא לשמוע מישהו מסוים הם מסתקרנים דוקא לשמוע אותו

אם אני אקנה את הספר הזה זה יהיה בשביל היציאות ולא בשביל ההלכות... אבל לשיעור אמורים לבוא בשביל להתחזק ולא לשמוע צרחות ובדיחות
ובשיעורים שלו לא מספר את הבדיחות האלו?!
ובכלל דבריך כמדומה הפוכים מהנהגת גדולי ישראל, כי ראינו למרן זיע"א ובנו אחריו וכן לעוד גדולים שבשיעורים אמרו דברי מליצה, אבל בספריהם מעולם לא מצינו כן.
תראה לי שו"ת אחד בעולם ששילב בדיחות ויציאות בתוך דבריו?!
אז תה בעד להכניס בדיחות לגמרות?

אגב, אם אתה מחפש ספים עם בדיחות יש ספרים יותר מוצלחים...

לענ"ד יתכן וכדאי להפסיק את הדיון, שכפי ששמעתי מאברכים בכולל של הרב גלזר הוא ת"ח אמיתי שיושב ועמל בתורה ממש, ומוסר להם שיעורים ברמה גבוהה מאד. והן אמת שיתכן שיש לו כ"מ 'יציאות' וכו'. [כמו שמצוי הרבה אצל בעלי תשובה], ואכן זה חשוב לידיעה ולהתייחסות הנכונה כדברי הג' החזו"א. מ"מ נראה שאכן קיבלנו את מה שהיינו צריכים לדעת. ומכאן והילך יתכן שיש בזה חשש ביזוי ת"ח שעמל בתורה ומזכה את הרבים, ועושה צדקות גדולות [כפי שאני יודע באופן אישי מכמה מעשים שהיו].

חזור
חלק עליון