• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

שיעורי תורה ברחבי הארץ ביום שלישי ו' אייר בר בי רב דחד יומא מתעדכן! (מבקשים מכולם לעדכן למען יגדיל תורה ויאדיר!)

אם זה כסף שיוצא מהעירייה (וכף הוא ע"פ הרוב), מה הבעיה בזה.
במקום שילך לכל מיני זמרים, עדיף שילך לאברכים ורבנים שמחרפים נפשם כל השנה למען התורה והעם, ופעם בשנה יש להם אפשרות לקבל כמה "גרושים", לעומת עבודתם המאומצת לאורך שנים.
כמה מאלה במודעות אתה מכיר שיבוא בלי כסף רק עם תשלום לנהג? כמו שהיה מרן זיע"א ואחריו מרן שליט"א.

אם זה סטנדפיסט אז מבחינתי הוא כמו זמר, או כל בעל מקצוע אחר.
אני מתכוון על הרבנים, שיש להם לשון לימודים, וזו הזדמנות בשבילם.
למה לא...
כידוע שפה א"א לדבר עם שמות אז נעצור פה ואולי הרב @יצחק משען מבין את הרמז.

כמה מאלה במודעות אתה מכיר שיבוא בלי כסף רק עם תשלום לנהג? כמו שהיה מרן זיע"א ואחריו מרן שליט"א.
לא שאני בשיטה הזו, לקחת כסף על שיעורים, וכפי שציינת את הנהגת מרן ובנו.
אבל מה איכפת לך שמרוויחים.
על הזמרים שלוקחים עשרות אלפים לא אמרת מילה, לפחות זה כסף שהולך לדברים תורניים, והציבור במקום לדבר לשון הרע ולראות חדשות, שומע קצת תורה, מה יש בזה. אז שירוויחו, לחיים טובים.
יש אברכים עם הרבה תוכן שיושבים בפינה וזה אמר לי מרן שליט"א כמה פעמים בכאב.
הם מביאים רבנים מפורסמים שיודעים להביא ציבור.
מה לעשות, בסוף זה מה שקובע, אם אותם אברכים היו יודעים להביא קהל, היו רודפים אחריהם. ובשביל זה צריך הרבה סיעתא דשמיא.
עכשיו אפשר להבין את הברכות של מרן "והיה שמו כשם הגדולים אשר בארץ", שכאשר שמך ידוע, ואתה מפורסם, אתה יכול להפיץ תורה בקנה מידה גדול.

יש לכתוב דברים חריפים ביותר על הייחס כלפי הזמנת רבנים היום ועל הממון שממלאים את כיסם (לא באגוזים) אבל לא זה המקום.
מה אכפת לך שרב מסתובב באתו יום כל היום ממקום למקום וזה המקצוע שלו אז למה לא מגיע לו על כך את שכרו על זמרים למיניהם וכל מיני אנשי תקשורת שמקבלים על שעת שידור מקבלים הרבה יותר ...........
אין מה לעשות כל אחד והמקצוע שלו..

אותי מצער לראות שישנם אברכים דרשנים בחסד עליון שלא רואים אותם במודעות בגלל שאין להם יחצן, וכבר אמר לי זאת בצער גדול מרן הראש"ל שליט"א
שאינו מבין תופעה זו והוסיף עוד ואיני יכול להאריך.
במקום להצטער ודי אדרבא הפורום פה יפרסם אותם וייחצן אותם [יש בחידא באשדוד רב שמגיע וממלא עד אפס מקום, איך זה התחיל, לפני שנים ניגשתי למארגן שלא הכירו וסיפרתי לו עליו, הביא אותו לנסיון ומכאן הכל היסטוריה]

חזור
חלק עליון