• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

שמן זית מזוייף - איך נתנו הכשר?!

אולי גם פה הבד"צ אשם?
ההשואה שלך היא אפילו לא מצחיקה
אין אדם בעולם שחושב שההכשר אחראי על רמת ההיגיניה במפעל ובאיזה חומר
חיטוי משתמשים אבל כולם חושבים שהכשר אחראי על המרכיבים של המוצר

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
הם בודקים שכל הרכיבים הנכנסים למפעל כשרים. מה בעל המפעל רושם על התווית זה כבר ענינו שלו.
זה לא נראה הגיוני שהכשרות בודקת רק מה נכנס למפעל ולא על היצור בפועל כלל..
בוודאי לא כשרות ברמה של בד"ץ..

אם זה מצב הכשרות אשקול פעמיים לאכול מכשרויות אלו..

נערך לאחרונה:
ההשואה שלך היא אפילו לא מצחיקה
אין אדם בעולם שחושב שההכשר אחראי על רמת ההיגיניה במפעל ובאיזה חומר
חיטוי משתמשים אבל כולם חושבים שהכשר אחראי על המרכיבים של המוצר
ומי אמר לך שהם לא אחראים על המרכיבים. הם יודעים מה המרכיבים. אבל למה הם צריכים להיות אלו שאחראים על אחוזי השמן הזה או הזה? הגזמתם מידיי.
אפילו אם היה משקה ללא סוכר שהיו מערבים בו סוכר ובד"צ מכובד ככל שיהיה יודע מזה, זה לא אחריותו? מקסימום שהמשגיח ילשין למי שאחראי על זה במשרד הבריאות.
ואגב. מי אמר לך שהמשגיח במקרה דנן לא עשה זאת? לתת הכשר זה דבר אחד. ומצד השבת אבידה או איזה מצוה שזו תהיה אולי הלך כיהודי ירא שמים ודיווח שמוכרים שמן מהול בשמן...

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
ומי אמר לך שהם לא אחראים על המרכיבים. הם יודעים מה המרכיבים. אבל למה הם צריכים להיות אלו שאחראים על אחוזי השמן הזה או הזה? הגזמתם מידיי.
אפילו אם היה משקה ללא סוכר שהיו מערבים בו סוכר ובד"צ מכובד ככל שיהיה יודע מזה, זה לא אחריותו? מקסימום שהמשגיח ילשין למי שאחראי על זה במשרד הבריאות.
ואגב. מי אמר לך שהמשגיח במקרה דנן לא עשה זאת? לתת הכשר זה דבר אחד. ומצד השבת אבידה או איזה מצוה שזו תהיה אולי הלך כיהודי ירא שמים ודיווח שמוכרים שמן מהול בשמן...
יש לך צד שהם ידעו ולא דיווחו אם כן אל תאכל מההכשר כ הם מטומטמים
כי אפשר לתבוע אותם על זה שהם לא דיווחו אז תחליט או שהם מטומטמים
ואז אל תאכל מההכשר מדין שוטה או שהם לא משגיחים ואז זה לא הכשר

אני מכה על חטא, אני הייתי מאחד הראשונים שדיבר נגד ההכשר בית יוסף לגבי חשש זה של הזיוף שמן זית שלא עלו על זה, עכשיו קיבלתי על הראש כשבשבת הזה קניתי שלוש חלות בהכשר העדה החרדית של כוסמין [כשהמחיר הוא פי שלוש!], וכשפתחנו את זה לסעודת שבת התברר שכולם!!! היו חלות קמח לבן עם הרבה סוכר !!!!!!!
אז עכשיו אותו דבר, אם היה כזה זיוף, יכול להיות גם לגבי הרכיבים, הפרשת חלה, תולעים בקמח וכו' ...

הכי טוב זה לאכול הכי הרבה דברים שהאשה מכינה בבית !!!!

עכשיו אני מבין שאין שום הכשר שהוא חסין לשום טעות או זיוף !!!

וכשפתחנו את זה לסעודת שבת התברר שכולם!!! היו חלות קמח לבן עם הרבה סוכר !!!!!!!
אז עכשיו אותו דבר, אם היה כזה זיוף, יכול להיות גם לגבי הרכיבים, הפרשת חלה, תולעים בקמח וכו' ...
מעניין איך התברר לך?

עשית בדיקת מעבדה?

והאם היה רשום שזה מאה אחוז כוסמין?

מסכים באמת שערוריה.
כמו כן יש לפנות לרב לנדא איך נותן הכשר לקולה הרי זה מלא דברים נוראיים ולא בריאים והכמויות של הסוכר הם פשוט מבהילות!

אני מכה על חטא, אני הייתי מאחד הראשונים שדיבר נגד ההכשר בית יוסף לגבי חשש זה של הזיוף שמן זית שלא עלו על זה, עכשיו קיבלתי על הראש כשבשבת הזה קניתי שלוש חלות בהכשר העדה החרדית של כוסמין [כשהמחיר הוא פי שלוש!], וכשפתחנו את זה לסעודת שבת התברר שכולם!!! היו חלות קמח לבן עם הרבה סוכר !!!!!!!

הכי טוב זה לאכול הכי הרבה דברים שהאשה מכינה בבית !!!!

עכשיו אני מבין שאין שום הכשר שהוא חסין לשום טעות או זיוף !!!
גם בכוסמין יש כוסמין לבן.

חזור
חלק עליון