• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תמונות של גדולי הדור שליט"א ברוב ענונתם

ועוד יש לי תמונה של הרב אלבז קונה ירקות. (לא ידוע מי צילם)

ר' אברהם טופיק מחכמי פורת יוסף בחנות ועוד ועוד.

ר' אברהם יונה קונה חלב וגבינה בסופר ליד ביתו
גם ר' יצחק כהן מלפני כמה שנים ועד.
תעלה לנו

כבר נכתב כאן הרבה על העניין אבל רציתי בכ"ז לעורר המעיינים והעונים. כ"א שרואה את התמונות של הרב מאיה קונה ירקות והרב מוצפי חלות, לא מכבד אותם יותר בגלל זה גם אם הכותרת למעלה היא "ענווה". יש לשים לב לחילוק שבין הליכה בלא משב"קים לבין תמונות כאלו, אולי דווקא בגלל יתמות הדור זה דווקא לא מכבד אותם. ותן לחכם וכו'.

מורינו עמוד התורה הגאון הגדול רבי משה צדקה שליט"א ראש ישיבת פורת יוסף בנישוק ידי הרב הינוקא שצעיר ממנו בכ50 שנה בערך
%D7%94%D7%A8%D7%91-%D7%A6%D7%93%D7%A7%D7%94-%D7%9E%D7%A0%D7%A9%D7%A7-%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%A7%D7%90-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%99%D7%93-png.14962
בלי לזלזל כי הוא זה בכבודו של הרה"ג יהודה בארי שליט"א,
אין זה מכבודו שלו להסכים שהגדול הדור ממש ינשק את ידיו
ועוד בכזה פורום של אנשים !!!!
אני לא מוחה או משהו כזה, אני רק מביע את רגשות ליבי מול התמונה הזו.

'זופניק בכיכר': חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שלמה מחפוד ראש בד"ץ 'יורה דעה', מתהלך עם נכדו כאחד האדם ברחובות בני ברק.

a166efa0-a036-11ee-95ee-8580622ba8ce__h1200_w1600.jpeg

נחמד לצחוק קצת, למה לא?
תודה מראש !!
[לפעמים צריך, להוציא מלבן של]
אני יכתוב 2 עובדות שראיתי במו עיני, אחד לפני 30 שנה ואחד לפני 30 יום, ולא בטוח בכלל שזה מצחיק
היה אחראי [זצ"ל] על בית כנסת בירושלים שאחז מעצמו גדול הדור, שמישהו הביא לו הזמנה לבר מצוה, יהודי תמים בעל בית ממתפללי ביהכנ"ס, והוא כתב על המעטפה לכבוד ר' יצחק אבועלי [לדוגמא]. וההוא נהיה אדום כמו סלק והתחיל לצעוק עליו ליד כולם אתה לא מתבייש לכתוב עלי ר'? מה אני נראה לך חבר שלך? בעל בית כמוך? ואותו אחד לא הבין מה הוא עשה ולמה הוא חטף כזו מקלחת קרה.

יש יהודי אחד נחמד שאוחז מעצמו מופת הדור שכל פעם שאני פעם הוא מספר לי סיפורים על גדולתו בתורה, ואיך שהוא שם את כל רבני ירושלים בכיס שלו, והבעיה שהוא מאמין לשטויות שלו ובספרים שלו הוא כותב שבחים על עצמו כאילו אחרים כותבים עליו... ובפעם האחרונה שהייתי אצלו סיפר לי איך הוא עשה השתטחות על קבר של איזה תנא בצפון [סיפור ארוך מטופש בעיני] והוריד שם אורות וכו'

ועכשיו נזכרתי באחד שהיום הוא "אגרויסע גדול" שפעם הוא היה רוצה הסכמה ממרן רבינו עובדיה היה כותב בעצמו את ההסכמה ומביא לרבינו שיעתיק ויכתוב כמו שהוא מבקש...

אני יכתוב 2 עובדות שראיתי במו עיני, אחד לפני 30 שנה ואחד לפני 30 יום, ולא בטוח בכלל שזה מצחיק
היה אחראי [זצ"ל] על בית כנסת בירושלים שאחז מעצמו גדול הדור, שמישהו הביא לו הזמנה לבר מצוה, יהודי תמים בעל בית ממתפללי ביהכנ"ס, והוא כתב על המעטפה לכבוד ר' יצחק אבועלי [לדוגמא]. וההוא נהיה אדום כמו סלק והתחיל לצעוק עליו ליד כולם אתה לא מתבייש לכתוב עלי ר'? מה אני נראה לך חבר שלך? בעל בית כמוך? ואותו אחד לא הבין מה הוא עשה ולמה הוא חטף כזו מקלחת קרה.

יש יהודי אחד נחמד שאוחז מעצמו מופת הדור שכל פעם שאני פעם הוא מספר לי סיפורים על גדולתו בתורה, ואיך שהוא שם את כל רבני ירושלים בכיס שלו, והבעיה שהוא מאמין לשטויות שלו ובספרים שלו הוא כותב שבחים על עצמו כאילו אחרים כותבים עליו... ובפעם האחרונה שהייתי אצלו סיפר לי איך הוא עשה השתטחות על קבר של איזה תנא בצפון [סיפור ארוך מטופש בעיני] והוריד שם אורות וכו'

ועכשיו נזכרתי באחד שהיום הוא "אגרויסע גדול" שפעם הוא היה רוצה הסכמה ממרן רבינו עובדיה היה כותב בעצמו את ההסכמה ומביא לרבינו שיעתיק ויכתוב כמו שהוא מבקש...
"שלא חיסר בעולמו כלום ... נפשות רבות וחסרונן" ...

שימחת אותי לפני השינה חחחחחח

חזור
חלק עליון