• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תמונות של גדולי הדור שליט"א ברוב ענונתם

הבעיה היא לא אם ילך למכולת או לא, אברכון שלא הולך לקניות ולא נוסע באוטובוס וכו' הוא עם מחלה נפשית וצריך טיפול
הבעיה האמיתית היא בנושא כואב שהתבקשתי מביתו של אחד מגדולי ישראל לעורר עליה שיש אברכים שזה לא מכבודם לבוא עם הילדים שלהם לאבות ובנים!
השליח שדיבר איתי על זה דיבר בכאב גדול איך זה יכול להיות שבעלי בתים באים ולומדים עם הילדים ומשקיעים בהם, והוד מלכותו האברך לא יכול לרדת אל העם ללמוד עם ילדיו!
לעניות דעתי זה באמת בעיה גדולה שהתוצאות שלה קשות מאוד ועדיין אין לי את המילים הנכונות לעורר עליה
וואוו
כמה שכבודו צודק
והוסיף יותר..
ישנם אברכים "חשובים" שמבקשים מבחורים צעירים ללמוד עם בניהם תמורת כמה שקלים..
והעיקר שלא יראו פניהם המכובדות
ובדידי הוי עובדא לפני כמה וכמה שנים - חשוב אחד ביקש ממני ללמוד עם בניו יען כי מתבייש הוא להראות שם פניו
אוי לה לאותה בושה

מחילה, אבל איני מצליח להתחיל להבין איזה פחיתות כבוד יש במעשה זה שאב לומד עם בנו תורה???
א. שהוא עושה כמו שכולם עושים והוא לא יחודי ושונה.
ב. כשלומדים עם הילד צריך קצת לרדת ברמה של ההסברה וכו', וזה לא כבוד.
ג. הוא פשוט עסוק בההההמון דברים !!

א. שהוא עושה כמו שכולם עושים והוא לא יחודי ושונה.
ב. כשלומדים עם הילד צריך קצת לרדת ברמה של ההסברה וכו', וזה לא כבוד.
ג. הוא פשוט עסוק בההההמון דברים !!
רפו"ש בתושח"י.

פעם ישיבת מרדכי הצדיק פרסמו תמונות של כמה מגדול"י לומדים עם נכדיהם בישיבת מרדכי הצדיק, ביניהם לפי זכרוני הי הגאון רבי אריה פינקל זצ"ל, והאדמו"ר מדושינסקיא.
אם אמצא אצלם ואעלה.

לדעתי זו תופעה שולית
אני מכיר רבים מכובדים מאוד שבאים ללמוד עם בניהם באבות ובנים.
יתכן בהחלט שאתה צודק והלואי שזה כך, אבל כל הדיון כאן זה על מדומיינים כאלה מהשוליים, שהם חושבים את עצמם רשכבה"ג ועושים שטויות כאלה ואחרות והילדים שוברים לצד השני, והאבא עם הגאוה שלו מתעקש ולוחץ עליהם לכיוון שלו, ובגלל שהם לא יושבים ללמוד ביחד ממילא גם אין ביניהם דיבור, ומי יזכיר בכלל מציאות שהאבא הזה ילך עם הבן שלו לבריכה או כדורגל ח"ו, והבעיה שהבן כן הולך לשם אבל עם חברים מפוקפקים, ובסוף האבא נזכר לבכות איזה בן סורר ומורה יצא לי.
ולצערי אני מכיר לא אחד ולא שתים מקרים כאלה, והצער היותר גדול שההורים האלה יותר חכמים מכולם ואסור לאף אחד לדבר איתם שהם טועים, ואם באים להוכיח אותם הם תוקפים אותך שאתה עמלקי מצנן אמבטיה ואין לך השקופה ועוד מילים יפות ותוצאות מכוערות.

מורינו עמוד ההנהגה רבינו הגדול חכם משה מאיה שליט"א -ותיק חברי מועצת חכמי התורה בקניות בסופר שבוע שעבר
קרדיט : (הרב @דרך המלך pop@newsupdates.click

הצג קובץ מצורף 19487
העיסוק החוזר ונשנה בתמונותיהם של גדולינו בחיי היומיום שלהם נותן תחושה של צילומי פפראצ'י במדורי רכילות צהבהבים,
גדולי תורה אינם סלב'ס, וחייהם הפרטיים לא ניתנו להמכר בנזיד עדשים של פרסום מדומה, גם לא תחת מעטה צדקני של ענווה.

העיסוק החוזר ונשנה בתמונותיהם של גדולינו בחיי היומיום שלהם נותן תחושה של צילומי פפראצ'י במדורי רכילות צהבהבים,
גדולי תורה אינם סלב'ס, וחייהם הפרטיים לא ניתנו להמכר בנזיד עדשים של פרסום מדומה, גם לא תחת מעטה צדקני של ענווה.
אני דוקא חושב שזה מחזיר אותנו לפורפורציות!!!

מורינו עמוד ההנהגה רבינו הגדול חכם משה מאיה שליט"א -ותיק חברי מועצת חכמי התורה בקניות בסופר שבוע שעבר
קרדיט : (הרב @דרך המלך pop@newsupdates.click

הצג קובץ מצורף 19487
ווי העמודים.....
עמוד ההנהגה, עמוד הענווה
הרב הצעיר עמוד היחצנו"ת
זה רק מבזה את מרן שליט"א
כל התארים המשונים האלו
שמקורם במוסדות מפוקפקים

חזור
חלק עליון