• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

תפילות רבותיי

אין צורך להסביר למה
כולם מרגישים ויודעים שהמצב מתוח כמו שלא היה מעולם
שמעתי מרבותי שלא סתם נקבע מלמעלה ההסלמה המשמעותית הזו
בעת כזו בחודש אלול בעת רצון וזמן לבקש רחמים
ומחובתינו לבקש רחמים בעד עמינו

שמעתי עוד מרבותי שבעת הזו יש אווירה של אופוריה וכוחי ועוצם ידי
ומחובתינו להסיר חרון אף בלימודינו ולהאמין בכל לבבינו
כי לא שלנו החיל הזה והכל הכל בורא העולם שנותן תבונה למלכים
ועוז ותעצומות לחיילים
וחובתינו להכיר בזה שרק ורק אנלנו חומדי התורה הם המגינים היחידים ובזכותינו כל החיל הזה
שפתים ישק
מסיבה זו איני מעלה כמעט כלום למדור של ניסיך שבכל יום
למרות שהם שולחים לי המון חומר מרתק ביותר, אבל נודף ממנו ריח של כוחי ועוצם ידי, אע"פ שהחומר הזה נכתב על ידי "רבנים" ומרצים מהציבור הדתי"ל
בל"נ אם יהיה לי זמן אני ינסה לסנן את הדברים ולהעלות מה שיתאפשר

אל תזלזל בהתפתחויות.
מחילה, אבל אתה לא יכול לכתוב:
מתחילים כעת מלחמה בצפון. תהילים חבר'ה.
שמשמעות ההודעה היא כניסה קרקעית ללבנון. ככה זה נשמע בכל אופן. וזה לא קרה.
צריך לכתוב יותר במדויק.
וישר כח לך על שאתה מעורר את הציבור לתפילות.

מחילה, אבל אתה לא יכול לכתוב:

שמשמעות ההודעה היא כניסה קרקעית ללבנון. ככה זה נשמע בכל אופן. וזה לא קרה.
צריך לכתוב יותר במדויק.
וישר כח לך על שאתה מעורר את הציבור לתפילות.
אני מקווה מאוד שלא יכנסו חיילים ללבנון. סכנה עצומה. מלחמה לא מתבטאת רק בכניסה קרקעית. עיין בהנחיות פיקוד העורף כעת בערים המרכזיות בצפון.

אני מקווה מאוד שלא יכנסו חיילים ללבנון. סכנה עצומה. מלחמה לא מתבטאת רק בכניסה קרקעית. עיין בהנחיות פיקוד העורף כעת בערים המרכזיות בצפון.
אתה צודק, אבל כשכותבים דבר כזה זה נשמע שהתחיל מלחמה על מלא, שזה כולל כניסה קרקעית לכאורה [בעזה"י שזה לא יקרה, וכל המחבלים ימותו, ללא צורך להכניס לשם חיילים וכדו'].
יכלת לכתוב שיש התחממות דרמטית במלחמה, משהו כזה.
זו הארה.

אל תזלזל בהתפתחויות.
חלילה לי מלזלזל.
אני זוכר זאת יומיום שעה שעה, מחמת שישנם בחורי חמד מתקרבים לקוב"ה, שמגוייסים כבר קרוב לשנה, ומחרפים נפשם בצפון ובדרום, ואנחנו בקשר טלפוני כמעט יומיומי, ואיך אשכח את היותנו במלחמה?

חו"ר הפורום היקרים ה' עליהם יחיו
השתדלו והרבו תחינה ובקשה בלימוד בעיון ובתפילה לפני מלך רם ונישא
מודיעים שמתחילה ככל הנראה [אולי אפילו כבר התחילה...] פעולה קרקעית בצפון, חיילנו זקוקים להרבה הרבה תורה, וסייעתא דשמיא, ה' ההולך עמכם להילחם לכם להושיע אתכם ויעטרם בכתר ישועה ובעטרת ניצחון אכי"ר.
אגב יעוי' מ"ש הטור בבעל הטורים עה"ת דברים א, ג "בארבעים" ב' במסורה -- ויהי בארבעים שנה; בארבעים אלף בישראל. לומר אם יהיה ת"ח אחד בין מ' אלף אין צריכין לא רומח ולא מגן כי ת"ח מגין עליהם מאויביהם דאיירי התם בת"ח שנאמר (שופטים ה, ט) לבי לחוקקי ישראל, והכא נמי כתיב בתריה ענין התורה שנאמר הואיל משה באר את התורה, ודוק.

"כוננות גבוהה בישראל. לפני כשעה האמריקאים מונעים מתקפה של כמות נכבדת של כטבמים מכיוון עיראק/איראן מעל המפרץ הפרסי ." הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו

חזור
חלק עליון