• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

תשובה מופלאה שענה לי הגאון חכם ב"צ מוצפי בענין יה"ר ורבון העולמים שלפני ואחרי שיר השירים

לא היה ירקן בשוק הבוכרים העליון, שותפו של פואד?
אנכי ידעתיהו בתור קבלן, ותחילת חוליו היה שנפל מפיגום ליד שושנים לדוד
יש הסרטה מפורסמת ממנו שלקח אברך עם בעיות בשלום בית למרן חכם בן ציון, ואיך שהאברך ראה את מרן עם מכנסיים מקופלים שוטף את הבית ברח ואמר הבנתי מה הבעיה שלי...
..

כל שיחה עם זקני ירושלים זו השקעה שווה.
היום סיפר לי אחד מוותיקי שאול צדקא שהיה מולא אבא נקי צועק למרן רבינו עובדיה בשיעור ''כבוד הרב גדול המעשה'' להזכיר שצריך לספר סיפור... והיה שם אחד אביו של אדון בניהו זכאי שאמר מחילה אנחנו רוצים להספיק עוד גמרא... ענהו מרן ''אם רבינו עזרא עטיה היה מספר לנו סיפורים אני לא יספר?!"
ובבית חכם משה שרבאני סופרו היום עוד מעשים עתיקים נפלאים ואכתובם במקומם אי''ה. אם יספיק הזמן.

היום סיפר לי אחד מוותיקי שאול צדקא שהיה מולא אבא נקי צועק למרן רבינו עובדיה בשיעור ''כבוד הרב גדול המעשה'' להזכיר שצריך לספר סיפור... והיה שם אחד אביו של אדון בניהו זכאי שאמר מחילה אנחנו רוצים להספיק עוד גמרא... ענהו מרן ''אם רבינו עזרא עטיה היה מספר לנו סיפורים אני לא יספר?!"
ובבית חכם משה שרבאני סופרו היום עוד מעשים עתיקים נפלאים ואכתובם במקומם אי''ה. אם יספיק הזמן.
אם יש משהו שקשור למרן זיע"א, כתוב אותו בראשונה!!! מחכים!!!

אם יש משהו שקשור למרן זיע"א, כתוב אותו בראשונה!!! מחכים!!!
זה באמת בעיה כמו שאמר הרב לא @פשוט בכל שיחה עם זקני ירושלים אתה שומע חידושים ומעשים שלא ידעת ואין לנו את האפשרות לכתוב אותם תמיד

רק אל תגרום לנו לחכות הרבה !
אני כותב עכשיו שמה על החכם שרבאני זצ"ל

מאן הוא?
הכרתי את המנוח רבי שמואל זכאי ז"ל מתלמידי רבינו זיע"א, אביו של הרב אהרן זכאי שליט"א ראש ישיבת אור יום טוב וחמיו של הגר"ר אלבז שליט"א.
אני חושב שהם אחים, ח"ר שמואל זכאי ואביו של בניהו זכאי.

אני חושב שהם אחים, ח"ר שמואל זכאי ואביו של בניהו זכאי.
לא זכיתי להכיר.
ומ"מ רבי שמואל הנ"ל ז"ל סיפר שהיו קונים בערב שבת כרטיסים לכדורגל בימקא, והיו הולכים בשבת לראות המשחקים, ורבינו ז"ל במתק לשונו משכם לשיעורי תורה וכתוצאה מזה נהפך הבית לבית של תורה ושל בנים וחתנים תלמידי חכמים.

אביו של ר' בניהו זכאי זצ''ל שמו רבי יצחק זצ''ל ושמעתי שהרה''ג ר' ראובן אלבז שליט''א אמר לר' בניהו זצ''ל שישים פראק ויצא לעם, אבל הוא בענוותנותו נשאר עם קסקט עד יומו האחרון.
אגב, ר' בניהו היה החזן של מרן בבית הכנסת בורוכוב.

ר' שמואל ור' בניהו אחים בניו של ר' יצחק
אגב, הפגישה של הרב אלבז עם בתו של ר' שמואל ז''ל נעשתה בביתו של ר' בניהו.
אמת ויציב כל מה שכתב כב' גם בהודעה הפרטית, אני שכחתי עם מי נסעתי בזמנו, זה לא היה ר' בניהו זכאי אלא מישהו אחר.
בנו של ר' בניהו הוא הג''ר יצחק זכאי הרב דדימונא כמדומה
ור' בניהו אכן היה חכם גדול בחכמת המקאמאת , ופ''א חבושה טעה באיזה ניגון והעיר לו ר' בניהו זכאי, וא''ל חבושה ביננו חוץ ממך מי שם לב לטעות.

ולכבוד ר' @אושרי רביב אני מספר עוד מעשה שסיפר ר' בניהו זכאי בזמנו, שפ''א עלה מרן רבינו עובדיה חזן והיה שם הפייטן הדגול מרדכי? כלפון שהיה סגי נהור, ובאמצע התפילה דפק כלפון עם מטהו בחוזקה וצעק בהתרגשות אני אומר לכם חכם עובדיה הוא גאון הגאונים בחזנות ואין שני לו. איך עבר ממקאם למקאם וחזר ועלה וירד ונכנס ויצא בלי להתבלבל.

ולכבוד ר' @אושרי רביב אני מספר עוד מעשה שסיפר ר' בניהו זכאי בזמנו, שפ''א עלה מרן רבינו עובדיה חזן והיה שם הפייטן הדגול מרדכי? כלפון שהיה סגי נהור, ובאמצע התפילה דפק כלפון עם מטהו בחוזקה וצעק בהתרגשות אני אומר לכם חכם עובדיה הוא גאון הגאונים בחזנות ואין שני לו. איך עבר ממקאם למקאם וחזר ועלה וירד ונכנס ויצא בלי להתבלבל.
יישר כוח!

מפי מי המעשה הזה?

חזור
חלק עליון