• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

״שאל את הרב״ בראש הפורום

לביא

Well-known member
ברוך ה׳ הפורום מתרחב וכן התוכן הרב שיש בו.

בעבר היה ש׳שאל את הרב׳ היה הדבר הראשון שרואים בפורום.
אני מאד מעריך את המאמרים החשובים של הרבנים הי״ו, אך זה אולי יעזור יותר למשתמשים שמחפשים רק את האפשרות ״שאל את הרב״ לשים את הפורום הנ״ל בראש העמוד הראשי.
עלה לי המחשב הזו תוך כדי גלגול העמוד הראשי.

דבר אחר שעלה לי תוך כדי הג׳לג׳ול, הוא שיש מעט אי-סדר בסדר הפורומים, ולפעמים צריך לחשוב פעמים לפני שפותחים נושא, לאיפה הנושא משתייך.
לדוג׳, יש ״בית המדרש״, ובו פורום ׳הלכה ומנהג׳, שלכאורה דנים בו בכל הלכה. ויש פורומים של הרב יצחק או של מרן, בהם גופא דנים לכאורה רק בדבריהם. והדבר עשוי לבלבל איפה שייך כל דבר מה. כי ב׳הלכה ומנהג׳ לכאורה צריך לדון רק בהלכות שלא קשורות למרן ולראשל״צ, אך הרבה פעמים נכנסים לדיון בדבריהם דוקא ב׳הלכה ומנהג׳.

דבר אחר שעלה לי תוך כדי הג׳לג׳ול, הוא שיש מעט אי-סדר בסדר הפורומים, ולפעמים צריך לחשוב פעמים לפני שפותחים נושא, לאיפה הנושא משתייך.
לדוג׳, יש ״בית המדרש״, ובו פורום ׳הלכה ומנהג׳, שלכאורה דנים בו בכל הלכה. ויש פורומים של הרב יצחק או של מרן, בהם גופא דנים לכאורה רק בדבריהם. והדבר עשוי לבלבל איפה שייך כל דבר מה. כי ב׳הלכה ומנהג׳ לכאורה צריך לדון רק בהלכות שלא קשורות למרן ולראשל״צ, אך הרבה פעמים נכנסים לדיון בדבריהם דוקא ב׳הלכה ומנהג׳.
בעיקרון אם עיקר פתיחת הנושא היא לדון בדברי מרן זצ"ל ומרן שליט"א אז זה משתייך לשם. כגון: "מרן שליט"א כתב כך, ובמקום אחר כתב כך" או "מרן שליט"א כתב כך, ולכאו' צ"ע ממש"כ בספר פלוני" וכד'.
ואם זה סתם דיון בשאלות הלכתיות כלליות ולא דווקא מה שכתבו בספריהם, אז גם אם בהמשך מביאים פשיטות לשאלה מדברי מרן, זה עדיין לא נהפל למשא ומתן בתורתו, אלא "הלכה ומנהג".
(ואני משתדל להעביר נושאים למקומם המתאים)

בעיקרון אם עיקר פתיחת הנושא היא לדון בדברי מרן זצ"ל ומרן שליט"א אז זה משתייך לשם. כגון: "מרן שליט"א כתב כך, ובמקום אחר כתב כך" או "מרן שליט"א כתב כך, ולכאו' צ"ע ממש"כ בספר פלוני" וכד'.
ואם זה סתם דיון בשאלות הלכתיות כלליות ולא דווקא מה שכתבו בספריהם, אז גם אם בהמשך מביאים פשיטות לשאלה מדברי מרן, זה עדיין לא נהפל למשא ומתן בתורתו, אלא "הלכה ומנהג".
(ואני משתדל להעביר נושאים למקומם המתאים)
זה רק סתירות, או אפילו שאלות?
כי הנושא הבא לצורך העניין, כפשוטו אמור להיות בפורום של מרן:
(סתם מצאתיו כעת במקרה, לא בגללו התחלתי את השאלה. אך הוא אחד מני רבים)
(וזה נגיד נמצא ב״נושאים אחרונים:

ברוך ה׳ הפורום מתרחב וכן התוכן הרב שיש בו.
הודו לה׳ כי טוב...
בעבר היה ש׳שאל את הרב׳ היה הדבר הראשון שרואים בפורום.
אני מאד מעריך את המאמרים החשובים של הרבנים הי״ו, אך זה אולי יעזור יותר למשתמשים שמחפשים רק את האפשרות ״שאל את הרב״ לשים את הפורום הנ״ל בראש העמוד הראשי.
עלה לי המחשב הזו תוך כדי גלגול העמוד הראשי.
סודר.
ייש״כ על ההערה.

הודו לה׳ כי טוב...

סודר.
ייש״כ על ההערה.
השאלה היותר גדולה, מתי יפרידו בחזרה את שאל את הרב מהפורום.
זה סתם מציק, כשרואים שאלה, וא"א להגיב, או שרואים תשובה וג"כ א"א להגיב לה.
ואז מי שכן רוצה להגיב צריך לפתוח אשכול נוסף באותו ענין.

חזור
חלק עליון