• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

ההקדשה של מרן שליט"א לשר התורה שליט"א

אין לי ברירה ואתה מאלץ אותי.
בא וראה, היחס של אחינו בני אשכנז בפרט בעבר וגם כיום אל גדולי חכמי הספרדים נ"ע ושליט"א בלשון המעטה הוא מחפיר!
את הגרח"פ זצ"ל שהיה גאון עולם מבהיל, כפי שרואה כל ההוגה מעט בספריו, הפכו ל"בבא" של קופת העיר בערב שבועות...
את הרדיפות והיחס המזלזל למו"ר הגר"ע זצ"ל שראינו בזמן אמת, אי אפשר לשכוח, והאמת היא שלו היה אצלם רב גאון מופלא שקוע בתורה בצורה שאין לה אח וריע, בסדר גודל של עשירית דעשירית ממנו נבג"מ, כלומר שהיה בגדר "הגאון הקטן" הרי שהוא היה "מרן המרנים" "גאון הגאונים" "רבן של כל בני הגולה היקום הגלקסיות והחלל"... אבל אי ההכרה בגדלותו ביזויו וביזוי ספריו, לא ישכחו לעולם!
ותיתי להו לבני ספרד הי"ו שאינם נוהגים באחיהם מה שנהגו ונוהגים בהם!
ואשר על כן כשיש סופסוף איזושהי הכרה בגדולים שלנו, הרי שהדבר משמח ומעורר התפעלות!
ש"י מד"ן.

ואני זכיתי ללמוד בישיבה עם אחד מבניו שליט"א. ג"כ אותו הדבר! כל הזמן יושב במקום ולומד ולומד בשקיעות ללא הרף. ובפנים מאירות לכל אחד... אשריו ואשרי חלקו

היום בדיוק הזדמן לי לשוחח עם אחד ממקורביו הגדולים, והוא אמר לי שבלי ספק אפשר וחובה לברך על הרב שחלק מחכמתו בשם ומלכות
הוא סיפר לי סיפורים מפעימים על הרב שאין כאן המקום לפרטם
די לחכימא ברמיזא והחכם עיניו בראשו ויזהרו טובא לדבר על הרב שליט"א קודם שידקדקו היטב בדברים

לפני כמה חודשים הייתי באיזה גמ"ח ל"ע, ובשעה שהמתנתי שמעתי שנים מאחינו בני אשכנז מדברים ביניהם, והאחד מספר לחברו שכעת הם עורכים כתבים של הגרח"ק זצ"ל, ובאחד המקומות ראו שמציין לאיזה ספר, והזכיר שם הספר אך שכחתי שמו, וחיפשו בכל הספרים בעלי שם זה, ובמאגרי מידע כאוצר החכמה וכדומה ולא מצאו לא מיניה ולא מקצתיה, ושאלו לבניו ולתלמידיו של הרב ז"ל ולא ידעו לפרש, עד שאמר להם נכדו הרב הוניגסברג "תעשו מה שהרב היה עושה", וכששאלו אותו מה כוונתו, אמר להם, שכמה וכמה פעמים כשנעלם לגרח"ק ז"ל איזה מקור, שלחו לברר המקור אצל הגרי"ח סופר שליט"א, והיה מראה לו המקור, וכן עשו ששאלו להגרי"ח וברגע כממריה אמר להם "כוונתו לספר פלוני שנדפס בסוף ספר פלוני בעמוד פלוני" ומדובר באיזה ספר נידח, ושם היה, והיה משתומם טובא.
כך שמעתי באוזני מבעל המעשה כשהיה מסל"ת לחברו.
יש לך יותר פרטים, באיזה דבר תורה ובאיזה ספר מדובר?

חזור
חלק עליון