• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ההקדשה של מרן שליט"א לשר התורה שליט"א

חברים יקרים הדיון הזה מיותר לחלוטין! מסוג הדיונים שלבסוף נסגרים ע"י המערכת, מפני ביזוי כבוד ת"ח.

חברים יקרים הדיון הזה מיותר לחלוטין! מסוג הדיונים שלבסוף נסגרים ע"י המערכת, מפני ביזוי כבוד ת"ח.
חלילה! אמרו לי בעבר על הרב סופר שיאן לי השגה בו ושהוא שקדן נורא, אדרבה רוצה להכיר ולדעת מגדולתו. מכירים אבל את הסיפור הזה? נשמע מעניין לכן כתבתי מוגזם, כי רציתי לדעת האם מוסמך, או שזה כמו הסיפורים המומצאים שיש על מרן...

חלילה! אמרו לי בעבר על הרב סופר שיאן לי השגה בו ושהוא שקדן נורא, אדרבה רוצה להכיר ולדעת מגדולתו. מכירים אבל את הסיפור הזה? נשמע מעניין לכן כתבתי מוגזם, כי רציתי לדעת האם מוסמך, או שזה כמו הסיפורים המומצאים שיש על מרן...
לא עליך תלונתי רבי אושרי, אלא על כל השיח הכולל ברב סופר שליט"א, אם כך או כך, וכו' וכו' דברים שאין בהם תועלת כלל וכלל.
אם תקרא את ההודעות הקודמות תבין היטב למה התכוונתי.

נשמע לי מוגזם... מכירים מקרוב?...
האברך שראה זאת בכל אופן אמר לי, והוא כבן חמישים, בר אוריין ובר אבהן, ת"ח חשוב ומו"צ בירושלים, איך שיהיה בכל אופן, לא ראינו אינה ראיה, ולגדול כזה לא נראה לי שתגדל התימא שמא הדברים אינם נכונים...

האברך שראה זאת בכל אופן אמר לי, והוא כבן חמישים, בר אוריין ובר אבהן, ת"ח חשוב ומו"צ בירושלים, איך שיהיה בכל אופן, לא ראינו אינה ראיה, ולגדול כזה לא נראה לי שתגדל התימא שמא הדברים אינם נכונים...
בלנ''ד אברר את העניין, ואין צריך לומר שהרב בדרגה זאת, אל אפשר ששומר על בריאותו, שלא תגדל התימא משום ונשמרתם...
ואפשר שהגיע אמבולנס משום שהרב סובל ברגליו שנים רבות, ואכמ''ל.

בלנ''ד אברר את העניין, ואין צריך לומר שהרב בדרגה זאת, אל אפשר ששומר על בריאותו, שלא תגדל התימא משום ונשמרתם...
ואפשר שהגיע אמבולנס משום שהרב סובל ברגליו שנים רבות, ואכמ''ל.
אה"נ הדבר יהיה לתועלת רבים וטובים שכן אני מסתובב עם שמועה זאת ששמעתי מאותו מקור נאמן כשמונה שנים לערך,
כה לחי!
ובוודאי שיש לעורר שאין מן הסיפורים האלו להיות בבחי' אשר שם סיפורי'ם יקננו, וידוע כמה מרן הקדוש זיע"א היה נגד כל דבר שאין בו תועלת לעבודת ה' או ליראת ה', וממ"נ כבודו הגדול במקומו מונח.

אך למיטב ידיעתי המועטה בספריו הוא מתעסק יותר בכללי פסיקה והוראה
אכן, אבל לאו דוקא יש לו עה"ת חידושים ופלפולים מעניינים בתורתן של ראשונים ואף אחרונים, ועוד חידושי ש"ס ומהלכים רבים בקורות הדורות מקרורות חייהם של ראשונים בבירור עניינים אודוךת תולדותם עיין ב'מנוחת שלום' ח"ד מו"מ בכללי רבותינו חכמי אשכנז צרפת בבל וספרד, ועוד ועוד, רבים המה, אגב, הייחודיות שלו בה נתקלתי שרבים בני התורה השואלים אותו שאלות דרכו בקדש על פי רוב להפנות אותם למראי מקומות ולא לחתוך, ובדידי הוי עובדא ששאל אותו אחד הצורבים על איזה תוס' בכתובות, והלך ומנה לו יותר מעשר ראשונים ואחרונים שדנים בזה, ואמר לו עיין שם ותרוה צמאונך, ופלא, ובדידי הוי עובדא, מ"מ למפו' א"צ ראיה

הייחודיות שלו בה נתקלתי שרבים בני התורה השואלים אותו שאלות דרכו בקדש על פי רוב להפנות אותם למראי מקומות ולא לחתוך, ובדידי הוי עובדא ששאל אותו אחד הצורבים על איזה תוס' בכתובות, והלך ומנה לו יותר מעשר ראשונים ואחרונים שדנים בזה, ואמר לו עיין שם ותרוה צמאונך, ופלא, ובדידי הוי עובדא, מ"מ למפו' א"צ ראיה
ואף בדידי הוה עובדא ששאלתי אותו על הנהגתו היפך מנהג העם והשיב לי בחיוך לעיין בספר בן איש חי ולומר לו מה משמע שם.

אכן, אבל לאו דוקא יש לו עה"ת חידושים ופלפולים מעניינים בתורתן של ראשונים ואף אחרונים, ועוד חידושי ש"ס ומהלכים רבים בקורות הדורות מקרורות חייהם של ראשונים בבירור עניינים אודוךת תולדותם עיין ב'מנוחת שלום' ח"ד מו"מ בכללי רבותינו חכמי אשכנז צרפת בבל וספרד, ועוד ועוד, רבים המה, אגב, הייחודיות שלו בה נתקלתי שרבים בני התורה השואלים אותו שאלות דרכו בקדש על פי רוב להפנות אותם למראי מקומות ולא לחתוך, ובדידי הוי עובדא ששאל אותו אחד הצורבים על איזה תוס' בכתובות, והלך ומנה לו יותר מעשר ראשונים ואחרונים שדנים בזה, ואמר לו עיין שם ותרוה צמאונך, ופלא, ובדידי הוי עובדא, מ"מ למפו' א"צ ראיה
אכן. אך אני התייחסתי יותר לדבריו בהלכה, על מה ששאל השואל @אליהו חמוי הי"ו

לפני כשנה הייתי צריך סכום כסף גדול בשביל הדירה והלכתי לרב להתברך, והרב אמר אל תדאג הכסף יגיע, ואכן כשהגיע הזמן שהייתי צריך את הכסף ולא היה עוד אפשרי לדחות, הכסף הגיע ממקור לא צפוי ובקלות

חזור
חלק עליון