• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

להחמיר בהיתר מכירה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
פשיטא לי וברור שבביתו של מרן הראשלצ שליטא מהדרים בשמיטה ולא קונים מהיתר מכירה .נקודה.
גם מרן זצ״ל היה מחמיר מאד, אפילו בפסקים שהתיר בהדיא, אז תקח ממנו דוגמא?
ופעם אחת דנו בזה, ואחד מהחשובים אמר שכל מקום שמרן כתב תע״ב מרן בעצמו החמיר, ואחר אמר שיתרה מזאת, מרן החמיר אפילו בדברים שהורה היתר לכלל ישראל, כמו חשמל בשבת.
כך שצריך לדעת מתי מעשה רב מלמד הלכה, ומתי מעשה רב בא ללמד על חומרות שהרב החמיר לעצמו אך היקל לציבור.
ודו״ק.

גם מרן זצ״ל היה מחמיר מאד, אפילו בפסקים שהתיר בהדיא, אז תקח ממנו דוגמא?
ופעם אחת דנו בזה, ואחד מהחשובים אמר שכל מקום שמרן כתב תע״ב מרן בעצמו החמיר, ואחר אמר שיתרה מזאת, מרן החמיר אפילו בדברים שהורה היתר לכלל ישראל, כמו חשמל בשבת.
כך שצריך לדעת מתי מעשה רב מלמד הלכה, ומתי מעשה רב בא ללמד על חומרות שהרב החמיר לעצמו אך היקל לציבור.
ודו״ק.
כבר הוכחנו לעיל בסד שגם לציבור מרן זיע"א ובנו הראשון לציון שליטא הורו שהנכון להחמיר(ראוי מאוד להחמיר ולעשות מאמצים) ודון מינה ואוקי באתרין.
מצורף צילומים:
20210903_000211.jpg

קבצים מצורפים

• 20210910_015250~2.jpg
    20210910_015250~2.jpg
    1,017.1 KB · צפיות: 7
  • Screenshot_20210903-034442.jpg
    Screenshot_20210903-034442.jpg
    230.5 KB · צפיות: 7
כבר הוכחנו לעיל בסד שגם לציבור מרן זיע"א ובנו הראשון לציון שליטא הורו שהנכון להחמיר(ראוי מאוד להחמיר ולעשות מאמצים) ודון מינה ואוקי באתרין.
וכבר כולם הוכיחו לך שהאמת לא כך. והאמת והשלום אהבו. ודו״ק.

ברוך שכיוונתי לדעת גדולים!!!

להחמיר בהיתר מכירה אפילו "שנדחו כל ראיותיהם של הגדולים שמחמירים" ואפילו לעניין לכתחילה!!!!!!!!
יש עניין להחמיר .

הצג קובץ מצורף 1483
כוונתו פשוטה שנדחו דבריהם שאפילו לכתחילה לא צריך לנהוג כמותם עדיין אם רוצה להתחסד ולהחמיר כמותם לעצמו תע"ב.

ברוך שכיוונתי לדעת גדולים!!!

להחמיר בהיתר מכירה אפילו "שנדחו כל ראיותיהם של הגדולים שמחמירים" ואפילו לעניין לכתחילה!!!!!!!!
יש עניין להחמיר .

הצג קובץ מצורף 1483
ויש להוסיף שבסד הוכחנו לעיל שתכלס גם על חשבון אחרים כגון בישיבות שלצערנו יודעים כמה מצבם קשה ואפעם לא היה מצבם קל ובכל זאת נדחקו לקנות מההידור ולא מהיתר מכירה וחזון עובדיה יע"א תוכיח.

נו מה באת לחדש כתבתי זאת כבר לעיל ואדרבה ראיה ברורה לדברי.
אתה לא הבנת מה הוא כתב כתבת שאפילו לעניין לכתחילה יש עניין להחמיר. וזו לא כוונתו ש"לכתחילה יש להחמיר" אלא שדבריהם נדחו מכל וכל ולא רק שבדיעבד לא חוששים להם אלא גם לכתחילה אפשר לאכול היתר מכירה רק לעניין חסידות לעצמו ולא כהוראה לאחרים תע"ב.

ויש להוסיף שבסד הוכחנו לעיל שתכלס גם על חשבון אחרים כגון בישיבות שלצערנו יודעים כמה מצבם קשה ואפעם לא היה מצבם קל ובכל זאת נדחקו לקנות מההידור ולא מהיתר מכירה וחזון עובדיה יע"א תוכיח.
איפה הוכחת ביקשת שיביאו עדות התלמידים כאן ושאם אכן מהדרים שם אז תוציא מזה משמעות לדבריך.
עדיין לא העידו וגם אם יעידו אין כל ראייה כי אפשר שכיוון שלומדים שם גם מחמירים יעשו כן(בהנחה שעושים כן) וגם לשיטתך אין ראיה כי אין לומדים כלום מסיפורים וכל עדות שתבוא כאן אין בה ללמד כלום וכמו שהביאו לך עדות שמרן הרשל"צ שליט"א אוכל היתר מכירה וכתבת שאין לומדים מסיפורים.

ועוד רגע אדבר (למרות שלא רציתי להיכנס לזאת אבל כנראה שאין מנוס למי שלא רוצה להבין) פשיטא לי וברור שבביתו של מרן הראשלצ שליטא מהדרים בשמיטה ולא קונים מהיתר מכירה .נקודה.

נעלם ממך כנראה:
כך משמע ממהלך הדברים שהרב מדבר בבית. ויותר מכך, אמר לנו בשבת האחרונה, שבשמיטה האחרונה אכל היתר מכירה, וגם לפניה, וגם בשמיטות הקודמות לה, וגם השנה...

ועוד רגע אדבר (למרות שלא רציתי להיכנס לזאת אבל כנראה שאין מנוס למי שלא רוצה להבין) פשיטא לי וברור שבביתו של מרן הראשלצ שליטא מהדרים בשמיטה ולא קונים מהיתר מכירה .נקודה.
הנך טועה!!!
מרן הראש"ל אמר שהוא אוכל היתר מכירה!!!

אני על משמרתי אעמודה!

בביתו לא נכנס היתר מכירה.
תדע לך שזה לא עובד כך זה שהנייר[מסך המחשב/טאבלט] סובל הכל לא אומר שכך יש לנהוג הם אומרים לך שכך הרב אמר להם מה זה אומר "אני על משמרתי אעמודה!" מה לך אמר אחרת היית אצלו וראית מה קונה אני לא מבין את הסגנון של הדיון מולך.

ה' ירחם עליהם צדיקים שמביאים ראיות ללא יסודות ,יכול להיות אלף סיבות למה אכל באיזה מצב אצל מי התארח וכו'וכו' זה בכלל לא ראיה לנדון כאן.
הם אומרים לך שהוא אמר שאוכל וכך בכל השמיטות והוא לא חילק מה אתה מתעקש ומנסה "לדחוף פיל בחור של מחט"(כמו שאתה אוהב לומר).

תדע לך שזה לא עובד כך זה שהנייר[מסך המחשב/טאבלט] סובל הכל לא אומר שכך יש לנהוג הם אומרים לך שכך הרב אמר להם מה זה אומר "אני על משמרתי אעמודה!" מה לך אמר אחרת היית אצלו וראית מה קונה אני לא מבין את הסגנון של הדיון מולך.
אני מדבר מתוך ידיעה ברורה,רק כמו שכתבתי לעיל לא רציתי להכניס דברים אישיים אבל אתה ושכמוך שלא מודים על האמת דחקתם אותי אז בבקשה תקבלו אותה .

אני מדבר מתוך ידיעה ברורה,רק כמו שכתבתי לעיל לא רציתי להכניס דברים אישיים אבל אתה ושכמוך שלא מודים על האמת דחקתם אותי אז בבקשה תקבלו אותה .
הסגנון שלך מוזר במחילה "אז תקבל אותה" מה הסגנון הזה יש לך עדות אחרת תכתוב ומי שהעיד אחרת ממך יגיב אם יהיה לו מה. ולצופה בצד יהיו עדויות סותרות. עדיין לא העדת כלום אתה מוזמן לכתוב מה ראית מה שמעת מתי כמה ולמה.

הסגנון שלך מוזר במחילה "אז תקבל אותה" מה הסגנון הזה יש לך עדות אחרת תכתוב ומי שהעיד אחרת ממך יגיב אם יהיה לו מה. ולצופה בצד יהיו עדויות סותרות. עדיין לא העדת כלום אתה מוזמן לכתוב מה ראית מה שמעת מתי כמה ולמה.
מי שלא רוצה להודות על האמת לא יעזור לו ראיות ,אני מדבר לאלו שבאמת מחפשים את האמת (כמו שדרך אגב כתוב בפרופיל שלי) ברוך ה' אחרי דבריו של הרב ללוש שליטא הם מצאו דברי אמת.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חזור
חלק עליון