• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com

סגולה של אבנים מקבר האור החיים

קורסיה

Well-known member
מה המקור למעשים שמספרים, שמרן הרב עובדיה זצ"ל אמר למי שזקוק לישועה ללכת להתפלל בקבר האור החיים ולקחת משם אבן ולומר שרק אחרי שיהיה לו ישועה הוא יחזיר את האבן?

מה המקור למעשים שמספרים, שמרן הרב עובדיה זצ"ל אמר למי שזקוק לישועה ללכת להתפלל בקבר האור החיים ולקחת משם אבן ולומר שרק אחרי שיהיה לו ישועה הוא יחזיר את האבן?
כך סיפר הסופר המתאבד והובא באחד מספריו האחרונים כמדומה

אמנם זה לא המקור, אך אציין שנכתב כאן (וגם הוזכר כאן)

בשאלה כעין זו נשאל הגאון האדר"ת בספרו הר המוריה אות עג, אודות מה שהיו נוהגים ליטול אבן מקברו של ר' קלונימוס בעל הנס שצוה לא להקים מצבה על קברו רק גל של אבנים, והיו העולים לירושלים נוטלים אבנים מקברו לסגולה, והשיב שאין איסור בדבר כדאיתא בסנהדרין מז: שהיו לוקחים עפר מקבר רב לרפואה.
וראה בחזון עובדיה (אבלות א עמ' תנח ואילך) המקורות בענין הנאה מתשמישי המת, ובכמה דברים נלמד במכל שכן לנידון דידן.

כך סיפר הסופר חיים ולדר והובא באחד מספריו האחרונים כמדומה
כפי הנראה, הסיפור המדוייק (מפי בעל המעשה) הינו שאבי הנערה (מבית חסידי, שהיו גרים מול בית העלמין בסנהדריה), שמע על הסגולה הזו אצל האור החיים, ועשה זאת אצל הרב עובדיה והיא התארסה תוך 3 ימים עם בחור שכלל לא היה אז על הפרק.

איזה בוטות. ה' ירחם.
מה לעשות והאיש הזה גרם לנו נזק חמור בחינוך של הצעירים? הוא יותר גרוע מהפרה שנתנה דלי חלב ובעטה בו, הוא לא בעט בדלי חלב שיצא ממנו, אלא שפך את החלב ומילא במקומו מי שופכין.
לא תאמין לשמוע, אבל אתמול ממש אמר לי א' הצעירים שהוא עדיין חושב עליו!

מה לעשות והאיש הזה גרם לנו נזק חמור בחינוך של הצעירים? הוא יותר גרוע מהפרה שנתנה דלי חלב ובעטה בו, הוא לא בעט בדלי חלב שיצא ממנו, אלא שפך את החלב ומילא במקומו מי שופכין.
לא תאמין לשמוע, אבל אתמול ממש אמר לי א' הצעירים שהוא עדיין חושב עליו!
פשששש איזה פוסק נפלא יש לנו כאן, הרב הגאון מעוז ומגדול הרב יצחק משען. הלו, שכחת שהספידו אותו רבנים בהלויתו, אל תשכח שלא צא אפי' פסק אחד של בית דין נגדו,אל תשכח שהבית שבו ישבו על התי שלו היה בית דין של רב מזרוחניק שדיבר נגד הרב יצחק עשרות ומאות פעמים [הרב אליהו, הרב של צפת]. ואל תשכח כמה רע הדור הזה שהתקשורות החילונית החולני מצליחה להכתיב לנו סיפורים שהם נהפכים לעובדה מוגמרת. נכון הוא התאבד וזה התקשורת לא הכתיבה לנו, אבל האם אינך יודע שאי אפשר לשפוט אותו לנוכח הבזינות הגדולים שהוא עבר.

פשששש איזה פוסק נפלא יש לנו כאן, הרב הגאון מעוז ומגדול הרב יצחק משען. הלו, שכחת שהספידו אותו רבנים בהלויתו, אל תשכח שלא צא אפי' פסק אחד של בית דין נגדו,אל תשכח שהבית שבו ישבו על התי שלו היה בית דין של רב מזרוחניק שדיבר נגד הרב יצחק עשרות ומאות פעמים [הרב אליהו, הרב של צפת]. ואל תשכח כמה רע הדור הזה שהתקשורות החילונית החולני מצליחה להכתיב לנו סיפורים שהם נהפכים לעובדה מוגמרת. נכון הוא התאבד וזה התקשורת לא הכתיבה לנו, אבל האם אינך יודע שאי אפשר לשפוט אותו לנוכח הבזינות הגדולים שהוא עבר.
א. אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה. אני מדבר מהשטח.
ב. אחרי שהוא הלך לגהיני גהינום שמעתי כבר כמה עדויות על מעשיו. לא מהתקשורת.
ונגיד שלגבי הצפתי אתה צודק, ומה תאמר על הרב ירחי?

א. אתה יכול להגיד מה שאתה רוצה. אני מדבר מהשטח.
ב. אחרי שהוא הלך לגהיני גהינום שמעתי כבר כמה עדויות על מעשיו. לא מהתקשורת.
ונגיד שלגבי הצפתי אתה צודק, ומה תאמר על הרב ירחי?
א. האם אתה יודע את כללי השבע חקירות של דרישה ובדיקה המבואר בארוכה במסכ' סנהדרין. ב. ברגע שהסכמתי איתי לגבי 'הצפתי' מכאן ואילך בטל הטענה כלפי הרב ירחי, דהיינו, לשיטתך שאתה מקבל את דברי נגד הרב אליהו, א''כ איך אפשר לשבת בבית דין שלו כשהוא יושב בראש. ג. לשיטתך שהוא התאבד בפשע ולא מדעת, א''כ אין לו מקום בגיהנום כידוע, אלא אך ורק בכף הקלע.

א. האם אתה יודע את כללי השבע חקירות של דרישה ובדיקה המבואר בארוכה במסכ' סנהדרין. ב. ברגע שהסכמתי איתי לגבי 'הצפתי' מכאן ואילך בטל הטענה כלפי הרב ירחי, דהיינו, לשיטתך שאתה מקבל את דברי נגד הרב אליהו, א''כ איך אפשר לשבת בבית דין שלו כשהוא יושב בראש. ג. לשיטתך שהוא התאבד בפשע ולא מדעת, א''כ אין לו מקום בגיהנום כידוע, אלא אך ורק בכף הקלע.
בשביל מה אני יענה לך שתחזור ותכתוב מה שכבר כתבת? אני אמרתי שהבעיה שלי זה עם הנזק שהוא גרם, בכלל לא קשור לצפתי ולאף אחד. אני הייתי הראשון שבהתחלה התנגדתי שידברו נגדו [עוד לפני ששלח ידו בנפשו], ועכשיו אני אומר שטעיתי כי זה המציאות.
אתה יודע לכתוב תיאוריות יפות. בוא תדבר עם צעירים ותבין מה אני אומר.

אל תשכח שהבית שבו ישבו על התי שלו היה בית דין של רב מזרוחניק שדיבר נגד הרב יצחק עשרות ומאות פעמים [הרב אליהו, הרב של צפת].
מניין לך שדיבר ״עשרות ומאות פעמים״ על הרב?
כל התקופה האחרונה רק נתן לו גיבוי על המאבק נגד חוקי ממשלת הזדון.

מניין לך שדיבר ״עשרות ומאות פעמים״ על הרב?
כל התקופה האחרונה רק נתן לו גיבוי על המאבק נגד חוקי ממשלת הזדון.
תפתח ויקפדיה. מה שהוא גיבה את הראשל''צ היה זה רק בגלל שהוא נגד השמאל, והוא איש ימין, אבל לא כי מדובר בדעת תורה, בקיצור לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן.

ויקיפדיה לא נאמנים לכלום בכל הקשור לדת ורבנים
כל הקצף דאז יצא בעקבות הקלטה שפירסמו ממש דברים נוראיים, ומיד לאחר מכן עשה מה שעשה. לא צריך יותר מדאי

אינני מכיר את הרב אליהו, אבל אם הוא ת"ח וראוי לדון מה זה קשור אם הוא דיבר נגד רב כזה או אחר (אלא א"כ אמר דברים לא מוצדקים וכד' וכל דבר לגופו)

ויקיפדיה לא נאמנים לכלום בכל הקשור לדת ורבנים
כל הקצף דאז יצא בעקבות הקלטה שפירסמו ממש דברים נוראיים, ומיד לאחר מכן עשה מה שעשה. לא צריך יותר מדאי

אינני מכיר את הרב אליהו, אבל אם הוא ת"ח וראוי לדון מה זה קשור אם הוא דיבר נגד רב כזה או אחר (אלא א"כ אמר דברים לא מוצדקים וכד' וכל דבר לגופו)
טוב בא נסגור את זה כאן, הרב אליהו לא ראוי לכבוד שחברי ורבני הפורום המכובד כאן ידברו עליו, כבודו במקומו מונח, אבל אנחנו ל נמצאים קרוב לאותו המקום שמונח כבודו.

חזור
חלק עליון