• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

רבנו ראובן אלבז

משהו מעניין ששמעתי מהגאון ר' דוד יוסף שליט"א כשהיה אצלנו בשכונה לפני 3 שנים אמר לנו בדרך כשדיברנו בהילוכנו מבית כנסת לבית כנסת, על הגאון ר' ראובן, מרן זיע"א היה מביאו בשמחת תורה שירקוד לפניו, והיה אומר מרן שהוא רוקד יפה מאוד, והוא נהנה ממנו...

היה מביאו בשמחת תורה שירקוד לפניו, והיה אומר מרן שהוא רוקד יפה מאוד, והוא נהנה ממנו...
אמת מה נהדר הוא כהן גדול....ראינו זאת בלומדנו בישיבה, מדי חג בחג מדי שמחה בשמחה, ממש פעיל ונמרץ רוקד כמו נער צעיר...ועוד רבות עימי בכתובים, ועודי חזון למועד

אמת מה נהדר הוא כהן גדול....ראינו זאת בלומדנו בישיבה, מדי חג בחג מדי שמחה בשמחה, ממש פעיל ונמרץ רוקד כמו נער צעיר...ועוד רבות עימי בכתובים, ועודי חזון למועד
מעניין פגשתי כמה וכמה תלמידים וכל אחד מדבר בהערצה ויש לכל אחד סיפורים אפילו אישיים עליו...

אמת, וכך הוא, זכיתי להיות די קרוב לה"י בכמה וכמה מישורים, הן בלימוד הן בשימוש, והן במשפחה ששימשתי את חמיו הגדול תקופה לא קצרה יחסית, ועוד ועוד, ה' יאריך ימיו ונהנה ממנו עוד רבות בשנים, כי יש במה ועל מה...בפ"י בפע"ע

מי הוא חמיו? סליחה על הבורות. אולי נשכח ממני לרגע...
חכם שמואל זכאי ע"ה
אביו של הבית היהודי, ואיהו גופיה הוה צורבא מרבנן ומח"ס רבים, ומתלמידיו של חכם עובדיה מלפני למעלה מששים שנה...!!!!

לא ידעתי שיש עוד ממנו כאן (מותיקי הישיבה).
הראש ישיבה הוא מאלו שאפשר לראות עליהם שהגיל לא משפיע כלל, להיפך.
מי שיכול, שילך לשמוע את השאגות שהוא מביא במוסף של יום כיפור (אלא״כ זה כבר השתנה שהוא לא הש״צ? פעם אחרונה שהייתי היה לפני שלש שנים לצערי). אפשר לחזור בתשובה רק מזה...

את השאגות שהוא מביא במוסף של יום כיפור (אלא״כ זה כבר השתנה שהוא לא הש״צ?
והשאגות בדרשה לפני התקיעות עטוף בטלית כמלאך משרת, והזעקות מול ההיכל הפתוח בסוף התפילה ב 'לדוד מזמור הארץ ומלואה'
זכור אזכור גם את החכם יהודה יאיר זצ"ל איזה נעימות ורגש איי איי חבל על דאבדין ולא משתכחין...

והשאגות בדרשה לפני התקיעות עטוף בטלית כמלאך משרת, והזעקות מול ההיכל הפתוח בסוף התפילה ב 'לדוד מזמור הארץ ומלואה'
זכור אזכור גם את החכם יהודה יאיר זצ"ל איזה נעימות ורגש איי איי חבל על דאבדין ולא משתכחין...
אתה מדבר על זה שהתמוטט ביום כיפור לפני כ-8 שנים לערך נכון?
אם כן, אכן זה היה יום כיפור מרגש במיוחד עבורי. (יום כיפור ראשון שלי בישיבה)

מאז חבושה נמצא בישיבה נכון לעזיבתי לפני כ שש שנים
והאמת שהציעו ליחזקאל מזרחי כמה פעמים אבל הוא משמש בקדש בשערי ציון בברוקלין אז ככה שחבל להשאר בארץ שמה זה גם כמות וגם איכות $$$

והאמת שהציעו ליחזקאל מזרחי כמה פעמים אבל הוא משמש בקדש בשערי ציון בברוקלין אז ככה שחבל להשאר בארץ שמה זה גם כמות וגם איכות $$$
בשנים האחרונות הביאו חזן בן של אמנון ניסן הי"ו

אממ, לפני חבושה לזיכרוני היה חזן נוסף שהרב הביא בנוסף על השניים הרגילים (זיכרוני מאד חלש בשמות לצערי). זכור לי שזה היה יו״כ שחל בשבת, ואותו חזן אמר ״מוספי״, והרב צעק על זה.
לא יודע מה קורה בשלש שנים האחרונות אמנם. (פעם אחרונה שהייתי נאלצתי לישון בבית מדרש עצמו, לא חוויה נעימה ביום כיפור.)

(פעם אחרונה שהייתי נאלצתי לישון בבית מדרש עצמו, לא חוויה נעימה ביום כיפור.)
חשבתי שכבודו היה רגיל לישון בביהמ"ד
לפע"ד אין בחור או אברך כשהיה בחור שלא התנסה בשינה בביהמ"ד במהלך ימות השנה, חחחחחח....

לפי מה שזכור לי, מציעים לו פשוט יותר כסף מהישיבה.
עד כמה שאני אוהב את מזרחי אמנם, אני תמיד הרגשתי שהוא יותר מתאים לחזן בשבתות וחגים מאשר כיפור. הרגשה אישית אמנם ולא משהו נגדו.

עד כמה שאני אוהב את מזרחי אמנם, אני תמיד הרגשתי שהוא יותר מתאים לחזן בשבתות וחגים מאשר כיפור. הרגשה אישית אמנם ולא משהו נגדו.
היית בתקופה שהוא מסר שיעורי מקאמים בכיתה של הרב ינון למטה בימי רביעי בהפסקת צהריים ?

חזור
חלק עליון