• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

משנה ברורה עם פסקי הלכות לספרדים - בקשת עזרה

מבזה ת"ח = אפיקורס.
אם זה מהר או לאט, תלוי במבזה.
ולבזות ת''ח כגון הרב הלל הרב מזוז הרב אופיר מלכה וכו' וכו' אין דין מבזה
אלא מאי אית לך למימר כיון שמתווכחים בהלכה ועל דרך הפסיקה לא חשיב מבזה שכל אחד נלחם על דרכו בהלכה וכמו שהיה מעולם
הוא הדין על הרב הלל ואהבת שלום שהוא נלחם על דרך הבא''ח ולא מהר נעשים מבזה ת''ח.

ולבזות ת''ח כגון הרב הלל הרב מזוז הרב אופיר מלכה וכו' וכו' אין דין מבזה
אלא מאי אית לך למימר כיון שמתווכחים בהלכה ועל דרך הפסיקה לא חשיב מבזה שכל אחד נלחם על דרכו בהלכה וכמו שהיה מעולם
הוא הדין על הרב הלל ואהבת שלום שהוא נלחם על דרך הבא''ח ולא מהר נעשים מבזה ת''ח.
אדם שמשמיט מחיבור שמחברו הביא את כל פסקי מרן זיע"א, והוא בא ומוחק את כל הפסקים של מרן זיע"א, אינו דומה לויכוח הלכתי.

בסביבת הרב הלל מכחישים בתוקף, אומרים שמעיקרא לא הכניסו כלל.
ובאופן אישי, בין כך ובין כך, אני איני מצדיק התנהגות זו.
גם התעלמות גורפת, זו עזות נוראה... בשעה שמביאים כל שמועה רחוקה בשם רבנים אשכנזים, וכל מיני שותי"ם עלומים שהם הכירו רק מספרי מרן זצ"ל....
אין בעיה שתביא ותחלוק בראיות נכוחות, או תכתוב שאין מנהגנו כן... אבל התעלמות גורפת מגדול הדור זו עזות או טיפשות או גם שניהם... וה' הטוב יכפר..

כבר מילתי אמורה
אני יודע בכל זאת באתי להדגיש החומרה שבדבר
לאו דווקא שהם העתיקו ממנו... הכוונה שמרן זצ"ל הוא זה שבזכותו היום בכלל יש מודעות לכל מיני ספרי שו"ת, שבלעדיו אף אדם לא היה מכיר אותם, כ"ש לא מעיין בהם ומביאם בספר, וכל זה הוא הנחיל לרבים, ועכשיו הם "נהנים" מפרי עמלו, ואת דבריו זונחים בכוונה תחילה..

בסביבת הרב הלל מכחישים בתוקף, אומרים שמעיקרא לא הכניסו כלל.
ובאופן אישי, בין כך ובין כך, אני איני מצדיק התנהגות זו.
דבר זה הוא שקר מוחלט
אני יודע מהרב זכותא והרב בן שמעון, שהם כתבו את המשנה ברורה הנ"ל, שהכניסו את כל פסקי מרן
וכשהגיע החומר המוכן למשרדי אהבת שלום שלפה יד נעלמה את כל האיזכורים של מרן ובניו
והעד לזה שבביתו של הרב זכותא אפשר לראות את כל ספרי מרן, מה שאי אפשר לומר על אהבת שלום

חזור
חלק עליון