• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

רק שלא נתבלבל...

נשמע מדבריך שאתה מבולבל
והדברים שנכתבו עד עתה לא מבולבלים כלל ועיקר
אבל עזוב חשבתי רק להצדיק את הכותב הראשון
אם אני רואה שלא מבינים
אז כשם שמצוה לומר דבר שנשמע כך מצוה לומר דבר שלא נשמע....
רק בשורות טובות לכל עם ישראל
או שאתם מהפלג או מסאטמאר שהם שמחים על המלחמה

אני לא יודע מי כתב באמת מה שכתוב כאן בתחילה אבל וודאי שחסר לו בדעת תורה, חוסר יראת שמים, אנוכיות, עושה כל מעשיו לא לשם שמים, מחפש כבוד וחיצוניות. השקפה עקומה. לא יודע באמת מה היא ערכה של תורה וכל תורתו עקומה ויכולה להזיק יותר. בן אדם מבולבל. דיבור בצורה מגעילה של גאווה וגסות רוח. חוסר יציבות. משועמם. בקיצור שלא יכניס כאן השקפה עקומה ולזה צריך להודיע לו שהוא באמת מבולבל.

שימו לב מה כתוב: נשים מבני ברק, לא גברים שאמורים ללמוד. זה מה שעמית סגל כתב. וזה לא משעמום, זה מנסיון ליצור אוירת אחדות. עד הים נשים מת"א התנשאו על נשים חרדיות והיום הן עובדות יחד, מה הבעיההה? מה השנאה הזאת?
מה הקשר בין לא לשלוח את הילד לצבא לבין לשלוח משהו מתוק ואהבה לחיילים שמקיימים מצווה עצומה של מלחמת מצווה ולא תעמוד על דם רעך ומוסרים את נפשם למען עמ"י, הגם שהקרב יוכרע רק בזכות לומדי התורה!
יש לי תחושה, שהפוסט מצוץ מן האצבע, חכם בעיני עצמו, שגאוותו נשבתה, שפתאום הוא והנרקססיטיות שלו לא נמצאים במרכז, והחליט להכות על לבב חבריו.
גם האדמור מוזניץ הורה לחסידיו להכין ארוחות לחיילים, גם חסדי קרעטשניף, ועוד.
בגלל שנאת חינם נחרב ביהמ"ק, ובזכות אהבת חינם הוא יבנה ונצא מהגלות.

כן לתת להם אוכל ושתיה
גם לתת להם ביגוד והנעלה
אין מה לעשות זה החיים כרגע.
בלי קשר לכל האמור,
מישהו חושב שחסר להם שם משהו,
אולי בהתחלה קצת קושי באירגון מהיר,\
אבל אחר כך, את כל הטוב שבעולם, הרבה יותר ממה שיש לנו בבית ..
הם לא צריכים את השוקולד שלנו ולא את הבקבוק קולה ..
כלום,
יש להם הכל מכל כל !
לתת את מה שיש לכם מיותר לשכן האברך שקצת קשה לו, תאמינו לי הוא יותר צריך את זה ...

אני לא יודע מי כתב באמת מה שכתוב כאן בתחילה אבל וודאי שחסר לו בדעת תורה, חוסר יראת שמים, אנוכיות, עושה כל מעשיו לא לשם שמים, מחפש כבוד וחיצוניות. השקפה עקומה. לא יודע באמת מה היא ערכה של תורה וכל תורתו עקומה ויכולה להזיק יותר. בן אדם מבולבל. דיבור בצורה מגעילה של גאווה וגסות רוח. חוסר יציבות. משועמם. בקיצור שלא יכניס כאן השקפה עקומה ולזה צריך להודיע לו שהוא באמת מבולבל.
אני לא יודע למי אתה מתכוון,
הלנו או לצרינו ....
וכי אי אפשר להבין שיש שני צדדים למטבע ????
[אגב, אתה יותר להתנסח, לך לעבוד אצל אייזנבך לנסח פישקווילים]

אני רוצה לחזור בי!!
בהתחלה ממש התנגדתי לדברי פותח האשכול, אבל עכשיו קראתי כתבה שממש סוגדת לאיזה חייל כאילו היה ע''ז, והיה בא לי להקיא מרוב הכוחי ועוצם ידי ונראה שחדר למחנה יותר מדי דעות החופשים ולכן אני חוזר בי ומצדיק את פותח האשכול.
להלן הכתבה עם הע''ז:
למישהו יש משהו נגד בחילה?

מה אתם מתייחסים לכל אלה שכותבים על חיילים? הרי ההשקפה שלהם גם ככה לא ישרה
רק שתדעו שגם החיילים בעצמם מבינים שכל הכח שלהם זה בזכות לומדי התורה והתפילות של עם ישראל
אבל מה לעשות שבמצב כזה צריך השתדלות שזה צבא, אבל בכל זאת צריך להעריך ולהוקיר אותם שמוסרים את נפשם עבור עם ישראל שיוכלו להמשיך ולעסוק בתורה...
הכל ענין של השקפה, צריך להסתכל על הדברים בצורה נכונה זה הכל. זה לא זמן להתבכיין עכשיו על שטויות כאלה כאילו אנחנו מסכנים כי אנחנו לא... פשוט תבין את הערך של עצמך ותכיר טובה לחיילים באותו זמן.
אני מוסר שיעורים לבחורים ואני מחייב אותם לבוא בטענה שכל הכח של החיילים עכשיו זה בזכות שאנחנו נשב ונלמד דווקא במצב הזה תורה! ותתפלאו הם מבינים את זה ובאים!!! ברוכים תהיו

מסתובב בישיבות בשכונת בית וגן סגן אלוף שנכנס להיכל הישיבה, ומדרבן את הבחורים ללכת להתגייס כי זה מלחמת מצווה..
ומזלזל וצועק על הראש ישיבה שנכנס באמצע.
😡
😡
😡

נערך לאחרונה:
הדבר היה בהיכל ישיבת "קול יעקב" אתמול בשעה 10 בבוקר,
ולאחר שאחד הרבנים (לא ראש הישיבה) רצה להוציא אותו, הרים עליו הלה את רובהו...

בערב, ראש הישיבה מסר דברים חמורים,
דאותו אחד הוא כסיל,
והאריך בעניין שבני הישיבות הם המגנים על העולם ולא הצבא.
עוד הוסיף רה"י, כי הוא מתעתד להגיש תלונה במשטרה ע"מ שיענישו את אותו כסיל,
וכן אמר כי יוציא מכתב גינוי למעשה הנבזה הלזה.

חבר שלח לי כך:

אחי החרדים--מה קרה לכם??

קוראים לי יוגב אני בעל תשובה רק 10 שנים כיום זכיתי לחיות כאברך בישיבת נתיבות עולם בב"ב בראשות מו"ר הרב ברוק שליט"א

בעולם הקודם שלי הייתי טייס קרב בכיר!

בעולם השני שלי תמיד הסתכלנו על החרדים בהערכה רבה על הדבקות שלהם במטרה,

והאמונה בצדקת הדרך של הערך של לימוד התורה.

ביממה האחרונה קורא פה משהו בהיקפים מטורפים של כל מיני חמ"לים למיניהם שקמים כל כמה דקות ל'סייע לחיילים בחזית'..

אכתוב את זה בעדינות,

חברי מהעבר פשוט לא מבינים מה קרה לכם

תמיד אתם מסבירים שכל ההצלחה של הצבא זה רק בזכות לימוד התורה.

והעולם קיים בזכותכם---

אז מה קרה פתאום שאתם 'מתגייסים' לקרב ושולחים אוכל/שוקלדים/גרביים לחיילים...

באמת נראה לכם שלצבא אין אפשרות לקנות מביסקוטי כמות של עוגות רק במחיר של טיל אחד של כיפת ברזל??

אלא מה--

יש פה משהו הרבה יותר עמוק ובעייתי שעובר על הציבור שלנו

איבדנו את האמונה התמימה בלימוד התורה --שהוא הוא כיפת הברזל האמיתית על המדינה כולה!!!!

פשוט איבדנו את זה

ואיך זה קרה

פשוט נכנסו לעולם של ריאליטי--

כל חסד מתעדים בסטטוס ובכל המדיות הפסולות...

ומה לעשות שהאמא מרחוב רב אסי 8 ששלחה היום יום ב' אח"צ 4 ילדים לחזית האמיתית של לימוד התורה בישיבה על חשבון בין-הזמנים שכ"כ חיכו לו,פחות מצטלם

וכנראה יקבל פחות לייקים...

אחרי זה אל תתפלאו שחוק הגיוס לא יצליח לעבור בשום אופן

ולמה--

כי הם מריחים רפיון אצלנו בכל המושג של ההערכה ללימוד תורה--ובן ישיבה!!!

אז למה שיוותרו על מחאת קפלן ודומיהם..

ושימו לב לעוד נקודה שרבני בישיבה הדריכו אותי בתור בעל תשובה צעיר--

איך תדע האם היוזמה היא באה ממקום טהור וקדוש או שמא לא.

תסתכל מי בתוך הדבר הזה

וגם פה מי שנמצא זה אנשים סלב למיניהם בתוך המגזר

שכל חייהם מתנצלים על עצם קיומנו כחרדים...

ותמיד מדגדג להם למה באמת את שרוליק שלי לא שלחתי לצבא...

משום מה פה בשכונה שלי אף אברך מכוייל פוניבז' לא שלח משהו לחיילים

כן כי הוא באמת דואג להם

גם בתוך בין הזמנים--הולך ללמוד עוד כמה שעות בבית המדרש השכונתי,אשתו אומרת תהילים

וחנהלה' הבת קיבלה על עצמה קבלה בצניעות...

כי הם מאמינים במה שהם עושים

ומבינים שרק בזה הם מחזיקים את העולם

ואת יוגב הטייס משכונת בבלי....

בטח תרימו גבה

למה עכשיו לכתב כזה מכתב

אנחנו במלחמה!!!

והתשובה כמו שביבי מרגיש עכשיו בטוח על ההגה 'לטחון את עזה' כי במלחמה לא צריך להסביר לעולם מה אני עושה

גם אנחנו ועתיד ילדינו במלחמה--

והסימן ,

אם עמית סגל מצייץ הערב

'איזה קידוש השם, נשים מת"א אוספות עכשיו אוכל מנשים חרדיות בב"ב למען החיילים..'

הוא בחור פיקח ובטח לא משועמם בימים כאלה,

הם פשוט מחכים לנו בפינה -

כשיעבור זעם ויגיע חוק הגיוס --

הם יגידו לנו הרי גם אתם מבינים שברגע האמת חייבים את צה"ל,

אז למה אתם לא חלק מזה...'

ומה נענה להם??
אמת לאמיתה,
וזעק על כך מרן המקובל הגאון הגדול רבי ישראל אליהו וינטרוב זיע"א מבני ברק, בשנת תשס"ט, והאריך על כך, וגם בענין 'אלף למטה' שכל בחור מאמץ חייל.
והסביר היטב את הענין, ע"פ הפסוק שנאמר בפרשת שלח - 'וכן היינו בעיניהם', שעל ידי ההרגשה שהמרגלים חשו שהם כחגבים בעיני הענקים, טבעו בנפשם הרגשה של פחיתות, ופחד וכד', ועל ידי שמבינים כי התורה - היא ורק היא שמרה - ותמשיך לשמור, ומתאמצים בלימודה, זה ורק זה יגן עלינו.
כמובן שצריך להתפלל עליהם כי הם אחים שלנו ונמצאים הרבה במצב של פיקוח נפש, אבל את שלנו צריך לעשות ביתר שאת וביתר עוז.
לפעמים העזרה והסיוע, מורידים מאיתנו את העול ממה שצריך באמת לעשות - להתאמץ יותר בלימוד התורה הק', זה יותר קשה מלעשות ציציות לחיילים.
כמובן שזה לא סותר, וכל עזרה הדדית חשובה, אבל לא זה העיקר, זה הטפל ממש, ההגנה היא אך ורק התורה.
ואגב, גם הם מודים בזה אחרי המפלה שנחלו, שראו שכל מה שיעשו ועשו, לא הועיל כלום, ברגע שהקב"ה החליט אחרת, וגם עכשיו הם בחוסר אונים, ולא ברור מה בדיוק הם יעשו למרות כל האמירות שלהם... ובהכרח שמה שהגן עלינו עד היום זה רק התורה הק'.
מצו"ב קונטרס מלחמה לה' מהגאון הנ"ל זיע"א, עם השקפה ודעת תורה ברורה, שנמסרו בזמני מלחמות שונים בעם ישראל.

קבצים מצורפים

• קונטרס עיני ישראל מלחמה להשם.pdf
    781.5 KB · צפיות: 10
מסתובב בישיבות בשכונת בית וגן סגן אלוף שנכנס להיכל הישיבה, ומדרבן את הבחורים ללכת להתגייס כי זה מלחמת מצווה..
ומזלזל וצועק על הראש ישיבה שנכנס באמצע.
😡
😡
😡

מדובר בהלום קרב, הסיפור מפורסם, גם הלך לישיבות של המזרחי, אדם מסכן, אפשר להבין.
לא מבין איך חייל שראה את הזוועות ישאר שפוי.

חזור
חלק עליון