• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

ניסיך שבכל עת חרבות ברזל

ויאמר יצחק: חברים יקרים אני מעתיק מפוסט של הגברת בת שבע סדן שהבן שלה לוחם בעזה [שלחו לי את זה עם התמונה שלה ולכן אני לא מביא כאן את הצילום, זה כנראה שיש להם איזה אתר אישי כזה שכל אחד כותב שם מה שבא לו וכולם רואים, לא יודע בדיוק איך וגם לא משנה], חשוב לי מאוד להביא את הדברים האלה כי גם לי מציק מאוד איך הערבים הפראים ימ"ש מזכירים כל דבר בשם אללה, ואף שהכל אצליהם בריקנותא אבל אנחנו צריכים להיות לא פחות מהם ח"ו
לפני כמה שבועות שאלתי אותו מה הדבר הראשון כשהוא יחזור מעזה?
אני אתלה תמונה של בית המקדש בבית. הוא ענה בלי היסוס
ואני ככה קצת מופתעת, לא חיבוק לא מקלחת לא אוכל, תמונה של בית המקדש?
כן אמא את צריכה להבין אין פה בית בלי תמונה של אל אקצא לא רק בסלון בכל חדר בכל כיתה, באוניברסטה במשרדים על המחברות על הספרים בכל מקום
אנחנו צריכים לשים לנו את זה מול העינים אנחנו מתפללים לבניית בית המקדש!

כי זה ר"ת של...? אני לא יודע מהם הר"ת.
רכז בטחון שוטף צבאי.
כלומר, אחראי לבטחון הישוב מטעם העיריה/ מועצה עד להגעת כוחות הבטחון.
בעיריות ומועצות שבתחום הקו הירוק, הוא בעצם עובד מועצה. ובעיריות ובמועצות שמעבר לקו הירוק הוא עובד של כוחות הבטחון.

רכז בטחון שוטף צבאי.
בעיריות ומועצות שבתחום הקו הירוק, הוא בעצם עובד מועצה. ובעיריות ובמועצות שמעבר לקו הירוק הוא עובד של כוחות הבטחון.
א"כ אז צריך לעדכן את @יצחק משען בהסבר הזה. כאן הובן אחרת...

רכז בטחון שוטף צבאי.
כמה הסתבכתי לדעת מה זה עד שאמרו לי שהוא שוטף את הריצפה, ואם זה מעניין אותך עכשיו פגשתי כמה חברי כיתות כוננות כל אחד באתריה שמספרים מה עובר עליהם, אבל לא לקחתי הדברים כי אין שם ישועה מיוחדת

כמה הסתבכתי לדעת מה זה עד שאמרו לי שהוא שוטף את הריצפה, ואם זה מעניין אותך עכשיו פגשתי כמה חברי כיתות כוננות כל אחד באתריה שמספרים מה עובר עליהם, אבל לא לקחתי הדברים כי אין שם ישועה מיוחדת
אולי כבודו מחליף בין רב ש"ץ לרב מגב?

ויאמר יצחק אמרתי להציע לעצמי איזה הצעה לדעת אם יש בכלל מי שקורא את הדברים האלה, אבל אין לי זמן עתה לכתוב את הצעתי

*שלום. שני סיפורי ניסים מהמלחמה.*

אסף מלכא, בוגר ישיבת אלון מורה, סיפר על הנס שהיה לו בעזה שבועיים לפני החתונה שלו.

"מצווה גדולה להודות על הנס ולהודות להקב"ה. הייתי בסג'עייה שם נלחמתי והיינו צריכים לעשות פעולה הנדסית לטהר רחוב", מספר מלכא.

לדבריו, "מסיבות כאלו ואחרות ירו עלינו אר-פי-גי שהבעיר את הכלי, אני הייתי הנהג של הכלי ובעצם לא הבנתי מה מתרחש כי נפל הקשר פנים. כל הלוחמים מבינים שהתוקפנו והכלי מתחיל לבעור, הם קופצים מהכלי ופורקים מאחרי טנקים שהיו 40 מאתנו מאחור.

אני קולט שכל הכלי בוער מאחור ומבין שאני חייב לעוף מפה כמה שיותר מהר, קפצתי בלי כלום, הספקתי לברוח מאחרי הטנקים, ו-40 שניות אחרי שפרקתי הכלי התפוצץ לחלוטין, היה הרבה חבלה בפנים. שני לוחמים נפצעו מהפיצוץ ועוד כמה חברה קיבלו כווית קלות, חוץ מזה יצאנו בריאים ושלמים ברוך השם, היו הרבה ניסים בדרך".

סיפור ניסים והמשך תפילות
עוז חיים בן רנית נפצע בעזה בעין
בבדיקות שעשו לו התברר שהפציעה קלה מאוד
אבל התגלה גידול ענק בכל הראש
אתמול היה ניתוח להסרתו
בבדיקה שזה רק שפיר
המשך תפילות שלא נפגע שום דבר חיוני במוח
ושהראיה תתוקן בע"ה.

שלום.

אחות של חייל כותבת: אחי נמצא במחלקת שיקום בתל השומר עם עוד עשרות פצועים ששרדו את התופת ונפצעו קשה. בעקבות כך תמיד מגיעים אנשים לבקר אותך ולשמח אותם, *אבל מה שהיה אתמול היה הכי מרגש! את כל הזמן מראה על אנשים שלא עסוקים בעצמם, אלא בכלל, דואגים לכלל. והנה אתמול הגיעה אליהם כלה* . שביום הכי מאושר שלה, יום שכל כך עמוס, היא הבינה את המשמעות שלו , את היכולת שלה לברך , את זה שהיא קדושה ביום הזה ובמקום להיות כמו כלה טיפוסית שעסוקה בעצמה, היא הגיעה לברך את החיילים הפצועים!!! כל כך התרגשתי. זה, זה עמ"י , גומל חסדים! עם כזה שחי בשביל לחשוב על השני.. המון מזל טוב ושירבו שמחות בעם ישראל.

מענין לענין באותו ענין תחילה מגיע לי מזל טוב בשעה טובה ומוצלחת...
לפני כמה חודשים כשפינו את ישובי הדרום בגלל המלחמה נסגרו גם המון ישיבות בין אותם ישיבות היתה הישיבה של החם שלי שחיפש מתחם זמני באזור המרכז ומשמים סבבו שיגיע לאחד המתחמים המושכרים של ישיבתנו והסוף ידוע

השגחה עצומה שהיה בשמחת תורה תשפ"ד, שלא כולם שמו לב לזה!
חובה לקרוא, מצורף קובץ 2 עמודים מתוך הספר החדש שיצא לאור "שלוות הנפש" עיינו "כאן"
הרב בצלאל שהיה הרב המקדים במוצ"ש קודש הזכיר את הנושא הזה, על הנס הגדול שחמאס היה להם חיפזון וזה נס שלא היה מתקפה משולבת.
הוא גם דיבר דברי חיזוק נפלאים

אמרתי להזכיר כאן לשבח את הרב עמרמי הי"ו ששלח את תלמידיו לתת מאכלים לחיילים בעזה ביום חמישי האחרון, ואמנם יש עוד הרבה אחרים שעושים כן, ושולחים לי את תמונותיהם ומפעליהם, אך כמדומה שהרב עמרמי לא פרסם זאת והתמונות הגיעו אלי ממישהו אחר, יצויין שיש עוד תמונות שלא הבאתי כיון שאיני יודע אם זה לרצון להביא תמונות גלויות של החיילים הי"ו מבלעים
עמרמי (1).jpgעמרמי (5).jpgעמרמי (3).jpgעמרמי (4).jpg

נערך לאחרונה:
סיפור השגחה עצומה!
חייל מ"כ בצבא (מפקד כיתה) ונלחם יחד עם חייליו בעזה, והוא חזר לביתו עקב שבר שנהיה לו ביד מהמלחמה, ואחר כמה ימים הוא רצה לחזור, וחיפשו השכרת רכב להסיע אותו בחזרה לעזה למלחמה, אך כשהגיעו לשלם האשראי לא עבד. הם חזרו לביתם וביררו עם חברת האשראי, ואמרו להם שהם לא רואים שום בעיה, וכנראה היה להם תקלה טכנית. הם ניסו למחרת שוב פעם לסוע אך ג"כ היה איזה דבר לא טבעי שמנע ממנו, ושוב למחרת הוא רצה לנסוע עם אוטובוס בחזרה ללחימה בעזה, אך גם בזה היה איזה תקלה, הוא ראה שיש את יש ההשגחה שמונעת ממנו לחזור לעזה, הוא לא הבין למה. ואז הודיעו לו שהמפקד שלו נרצח בלחימה בעזה.
והנס הגדול שקרה לו שהוא היה צמוד תמיד למפקד שלו, בגלל שגם הוא מפקד (כיתה). ואם הוא היה איתו, רח"ל מה היה קורה לו...
הוא ניצל בנס עצום!!!

אנו רגילים להתפעל מניסים גדולים, אבל כבר כתב הרמב"ן (סוף פר' בא) שכל חיינו הם ניסי ניסים, ללא שום טבע!!! כמה ה' אוהב אותנו!
והנה הסיפור המלא בתוספת הרבה פרטים, מתוך העלון "בו בטח לבי" אדר א' תשפ"ד
צילום מסך 2024-02-11 153631.png

ויאמר יצחק זה לא שאני ח''ו מזלזל בשחרור של שתי החטופים, אבל הרעש שעושים כאילו אין עוד 134 חטופים שמי יודע מה איתם ה' ירחם
לכן אני יסתפק בקטע קטן רוחני שקשור אליהם ונמשיך לצפות לישועת ה'

לפני שבוע ביתו של אחד משני החטופים ששוחררו, לואיס הר, ובעלה היו באוהל והתפללו לשחרורו המיידי
הם התארחו בבית חב"ד 5 טאונס, ושם הם עלו לדבר.
שאלו אותם בקהל: מה אתם צריכים מאיתנו? צריכים שנגייס כספים, שנעשה משהו? והם ענו: לא, אנחנו רוצים רק לעורר מודעות. אנשים כבר חזרו לחייהם והכל רגיל ואבא שלנו עדיין שבוי בעזה עם עוד שבויים וחטופים.
עוד שאלה עלתה בקהל: מה אתם חושבים שישראל צריכה לעשות? והחתן ענה: אנחנו לא מתיימרים לומר בדיוק, רק שאסור שיעלמו מהתודעה.

ואז עלתה הרבנית ליפסקר ואמרה:
זה לא באמת הממשלה, זה גם לא צה"ל, זה רק ה' והפתרון יבוא ממנו בלבד.
אני מבקשת שתקבלו על עצמכם משהו בענייני תורה ומצוות, משהו שקשה לכם כדי לומר לה'
הנה עשיתי עבורך מסירות נפש, כעת תעשה עבורי נס.
הבת לקחה על עצמה הדלקת נרות.
החתן, הסכים לקבל על עצמו הנחת תפילין
הוא שאל, האם אוכל להתחיל בשבוע הבא?
הרבנית ליפסקר ענתה, לא, אתה מתחיל ממחר! כדי שכבר יהיה לך כלי לברכה.
החתן הסכים, והקהל התגייס לרכישת תפילין עבורו.

והבת פרצה בבכי, ושאלה, האם תוכל לקבל עוד זוג תפילין לאבא שלה כשישתחרר?

וכמובן קיבלה.

ברוך מתיר אסורים, ברוך הוא וברוך שמו🙏

ויאמר יצחק זה לא שאני ח''ו מזלזל בשחרור של שתי החטופים, אבל הרעש שעושים כאילו אין עוד 134 חטופים שמי יודע מה איתם ה' ירחם
לכן אני יסתפק בקטע קטן רוחני שקשור אליהם ונמשיך לצפות לישועת ה'

לפני שבוע ביתו של אחד משני החטופים ששוחררו, לואיס הר, ובעלה היו באוהל והתפללו לשחרורו המיידי
הם התארחו בבית חב"ד 5 טאונס, ושם הם עלו לדבר.
שאלו אותם בקהל: מה אתם צריכים מאיתנו? צריכים שנגייס כספים, שנעשה משהו? והם ענו: לא, אנחנו רוצים רק לעורר מודעות. אנשים כבר חזרו לחייהם והכל רגיל ואבא שלנו עדיין שבוי בעזה עם עוד שבויים וחטופים.
עוד שאלה עלתה בקהל: מה אתם חושבים שישראל צריכה לעשות? והחתן ענה: אנחנו לא מתיימרים לומר בדיוק, רק שאסור שיעלמו מהתודעה.

ואז עלתה הרבנית ליפסקר ואמרה:
זה לא באמת הממשלה, זה גם לא צה"ל, זה רק ה' והפתרון יבוא ממנו בלבד.
אני מבקשת שתקבלו על עצמכם משהו בענייני תורה ומצוות, משהו שקשה לכם כדי לומר לה'
הנה עשיתי עבורך מסירות נפש, כעת תעשה עבורי נס.
הבת לקחה על עצמה הדלקת נרות.
החתן, הסכים לקבל על עצמו הנחת תפילין
הוא שאל, האם אוכל להתחיל בשבוע הבא?
הרבנית ליפסקר ענתה, לא, אתה מתחיל ממחר! כדי שכבר יהיה לך כלי לברכה.
החתן הסכים, והקהל התגייס לרכישת תפילין עבורו.

והבת פרצה בבכי, ושאלה, האם תוכל לקבל עוד זוג תפילין לאבא שלה כשישתחרר?

וכמובן קיבלה.

ברוך מתיר אסורים, ברוך הוא וברוך שמו🙏
"כל המציל נפש אחת מישראל", לכן עושים רעש.
בשורות טובות.

נערך לאחרונה:
חזור
חלק עליון