• חדש מאיגוד האברכים והקהילות: חוברת בחומרת איסור הגיוס לצבא ובשבח לימוד התורה בישיבות הקדושות, ממרן רשכבה"ג רבינו עובדיה יוסף זיע"א ומנהיג הדור מרן רבינו יצחק יוסף שליט"א. לקריאה והפצה לחצו כאן

אולי הגיע הזמן להפסיק ביזדים את השיר העממי "יחי אדוננו" וכו' לא מתאים ולא מכובד!

כתיבה וחתימה טובה!

ההוא ממשפ' משיח קרואים אותו אפרים משיח

הם היו ב' אחים תאומים אחד מנשה ע"ה (לא השאיר זש"ק) והשני אפרים לבית משפחת משיח, היו גרים ברחוב מלאכי פינת רחוב מלאכי ישראל בקומה ב', היום כל הבנים של אפרים החנויות קומת קרקע הם שלהם "בן פורת יוסף" להשקעה, (כן שם מעבר ברחוב מלאכי היה גר בקומה ב' מורי ורבי ח"ר (בן) ציון חוכימה ע"ה)

דירה אח"כ ברחוב מלאכי לאחר בית משיח היא אחות ח"ר דויד בצרי לבית משפחת אליהו יצ"ו אם זכורני לא מטעני שם גדל ח"ר יצחק אליהו יצ"ו, הקורא בתורה בבית הכנסת "חכם (שמש) צדקה"

בכל אופן כל ערב לאחר הלימודים בישיבה פוגשים את אפרים משיח וכל פעם מביא עימי בחור אחר (כמובן בחורים הזקוקים לעזרה כספית) והיו מבקשים כל הדברים הנצרכים והיה מיד הולך עימו לאותה חנות שבה נמצא הדבר הנצרך ואומר לבעה"ב תביא ואני ישלם, ואם החנות סגורה היו קובעים מראש מתי לבוא,

הכיר לי אותו הבן של ר' יוסף עזרא ע"ה מבית הכנסת הנ"ל ברחוב חגי אחיינו של חכם בעל "באתי לגני" ועל עזרא הנ"ל יש הרבה מה לכתוב ואין זה המקום והזמן

אגב לחכם יוסף סעידייאן היה אח יקר ביותר שלימד אותי הרבה חכמה ריבי סעידייאן, שהיה נראה זקן פשוט וכפוף עם זקן מתחת הבגד אבל מלא חכמה ודעת והיה זורק הערות קצרות שמראות שהוא שולט בכל העניינים. מסתמא הרב לא @פשוט או הרב @nati זוכרים אותו. יהי זכרו ברוך.
כתיבה וחתימה טובה!

בספר ירושלים בתפארתה עמוד ש"צ הביא על רבי סעידיאן הו"ל תשפ"ד 500 עמוד על כל הזקנים שהיו בקשר עם ח"ר יעקב מוצפי עיי"ש
אני הכרתי את בנו ע"ה ר' משה לא השאיר זש"ק היה הרבה נמצא בסטמאר ברחוב יואל
אל תשכח שהחנות ברחוב שדרות גולדה מאיר בשם פלאפל סעידיאן זה היה משפחת הנ"ל

נ.ב. היה עוד בן לרבי הנ"ל בשם חיים ורצו להקים ע"ש ע"ה הו"ל של ספרי חכמי עדות המזרח ואכמ"ל

נערך לאחרונה:
כתיבה וחתימה טובה!

שלמה הפלאפל הנ"ל משפחתו המקורית היא "עמר" עין בספר ירושלים בתפארתה עמוד תט"ז

בכל אופן שלמה הנ"ל כל יום שהיו באים יתומי הרב מנחם ישועה ע"ה (מראשוני תלמידי מרן ח"ר עובדיה בישועה ורחמים וכן בשאול צדקה נלב"ע כ"א תמוז,)
לאכול צהרים כל יום בחנות והיה מכבדם עד בלי די, והיו מקבלים כוס מיץ גזר טבעי ללא תוספת כסף, ועד יומו האחרון של אחד מבניו ר' יוסף דויד ישועה ע"ה זכרה זאת לטובה נלב"ע י"ד אב

דבר פלא עצום יש לציין, שבשיעור השבועי היזדים השנה באותה שבוע של היארצי'ט של חכם מנחם הנ"ל סיפר מרן הראש"ל סיפור על האלמנה מרת רגי'נה מלכה עיי"ש בעניין שאין אביו של הנימול בשעת בברית, מי יברך ברכת שהחיינו, הפלא ופלא וכמובן לאחר בירור הרב שליט"א לא ידעה שזה יום השנה של חכם מנחם ישועה
וכמובן שזכיתי להפגיש פחות משנה לפטירת ר' יוסף ישועה ע"ה לראש"ל ח"ר יצחק וזה היה ממש שמחה לאחר חמישים שנה שלא ראו זה את זה ואף למדו ביחד בת"ת יבנה ברחוב אבינעם ילין (היום קרעשניף) ואף גדלו ביחד כידוע שח"ר עובדיה היה הפוטרופוס על היתומים עיין באביר הרועים ובמקצת בספר לחו חזו מפעלות ואכמ"ל

לי ג"כ לא מפריע ולא צורם, אלא דוקא זורם.
תמיד זה היה האות פתיחה להגעת מרן זיע"א, וזו הנוסטלגיה.
אולי לצעירים שלא זוכרים זאת כ"כ ממרן זיע"א זה צורם, כי לראש ישיבה שלהם לא שרים זאת בכניסה לשיעור כללי.

עכ"פ אני לא בטוח שהדיון כאן יותר מכובד....

אולי הגיע הזמן להפסיק את הדיון הזה, לא מתאים ולא מכובד!​

יש לי אורגניסט טוב לזה.

אבל אם זה יקרה יתחילו הדיונים על סגנון השירים, מוזיקה חסידית, כי הציבור כבר יותר ישיביש... או מוזיקה מזרחית, כי ב"ה כבר איננו צריכים לפזול לכיוונם...
וזה רק ההתחלה...
כל מי שזה מפריע לו ברור שאינו זוכר את מרן זיע"א וברור שאינו משתתף בשירה ולכן קל לו להעביר ביקורת

השירה למרן שליט"א יוצאת מאהבה של העם כולו למרן ומי שלא נמצא וחש זאת לעולם לא יבין

הדבר החשוב ביותר: כבר כתב החתם סופר שאסור לשנות דברים שנהגו בעם ישראל [כמובן ע"פ ההלכה] היום לשכל שלך לא מתאים משהו ומחר גם ההלכה לא תתאים לך כ"כ כך מה שלא קשור אליך כי אתה לא גדול הדור אל תתערב להזיק אדרבה תשתתף ותוסיף למען כבוד התורה

נערך לאחרונה על ידי מנחה:
חזור
חלק עליון