• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

אופניים לאברך

בבעלז נוסעים על אופניים אברכים .. אם כך ינהגו (תרתי משמע) כולם, 1 מס התחבורה כבר לא יהיה כל כך גדול., 2 הפקקים ירדו פלאים 3 לא יהיו איחורים לכולל. 4 שלום בית ועוד
קודם כל איפה אתה רואה בלזאים? במגדל העמק מעולם לא ראיתי. ואיפה שכן ראיתי לא שמתי לב לריבוי מיוחד של אופנים. איך זה קשור למס התחבורה הרי יש נשים וחילונים, מבוגרים וילדים שעדיין יסעו? והפקקים לא בגלל האוטובוסים דוקא. וגם האיחורים לכולל מי שמאחר יאחר אפילו אם יהיה לו מטוס סילון. ושלום בית מאן דכר שמיה? מי שאין לו אופנים מסוכסך עם ביתו? באופן שכל דבריך מקשה אחת.

קודם כל איפה אתה רואה בלזאים? במגדל העמק מעולם לא ראיתי. ואיפה שכן ראיתי לא שמתי לב לריבוי מיוחד של אופנים. איך זה קשור למס התחבורה הרי יש נשים וחילונים, מבוגרים וילדים שעדיין יסעו? והפקקים לא בגלל האוטובוסים דוקא. וגם האיחורים לכולל מי שמאחר יאחר אפילו אם יהיה לו מטוס סילון. ושלום בית מאן דכר שמיה? מי שאין לו אופנים מסוכסך עם ביתו? באופן שכל דבריך מקשה אחת.
אני ראיתי כך בבעלזא באנטוורפן, ולא רק הגברים...

יתחיל כבודו ואולי גרירי אבתריה
זה מזכיר לי את הנידון, איך דבר הופך להיות מ'זילותא דשבת' ל'לא זילותא דשבת'.
זאת אומרת, עד שהיו רגילים להשתמש בשעון שבת, אז זה היה נראה זילותא שמזגנים ואורות נדלקים. אבל אחרי שהתחילו זה נהיה בסדר.
אלו שהתחילו, עברו איסור?

כוונתי הייתה שאם יסעו עם אופנים לא יהיה מס על התחבורה כי לא יסעו בה כי אם למקומות שאי אפשר בדו גלגלי.
שלום בית - וודאי שיש הוא מגיע בזמו חוזר בזמן נוסע למכולת מהר וחוזר מהר - וכי מכלל דברי היה נשמע שזה ורק זה הערובה לשלום בית ?? אתמהה ??

אני נער הייתי וגם זקנתי ולא ראיתי תמונה כזו. אם תמצאו אל תקראו לי יצחק משען.
ונקרא לך בשמך האמיתי? ;)
גם לעניות דעתי אין תמונה כזו.
אגב על משאית זבל כן הוא נסע. בשביל לשכנע אשה של מישהו להכניס את הבן לת"ת או לזרוק טלויזיה. לא זוכר.

כעת לאחר חיפוש באתרא קדישא דכאן,
נגלה לעיניי זה.
ומסופר שלא שבאקראי רק להגיע למשפחה אחת.
ו........ נושא ה
אופנוע
אכן גם עלה שם.

כעת לאחר חיפוש באתרא קדישא דכאן,
נגלה לעיניי זה.
ומסופר שלא שבאקראי רק להגיע למשפחה אחת.
ו........ נושא ה
אופנוע
אכן גם עלה שם.