• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אלו רבנים חשובים הייתם רוצים לראות בקובץ בית יוסף?

שלום וברכה,
אילו רבנים חושבים החברים היקרים שמתאים להביא מהם מאמרים בתורתו של מרן זיע"א שיתפרסמו בע"ה בקובץ בית יוסף?
רבנים שעדיין לא כתבו אצלנו...
הרב שלמה חדד חברותא של מורנו הראשל"צ בערב ובלילות
תלמיד חכם עצום

אלו הם תלמידי חכמים שדנים הרבה מאד בתורתו של מרן כפי שידוע לי מספריהם וחלקם באופן אישי...
וראויים הם שנושאים ונותנים בתורתו של מרן זצ"ל לפרסם כתביהם עלי ספר
מה לא מובן ?
זה בדיוק מה שהתכוונתי לומר, כי יש חלק מהם שלהדיא לא הולכים בתורת מרן (רק מפני הצביעות)
ואיני מפרט כדי לא להגרר, אבל אם אתה מכיר את ספריהם (של אחד מהם לפחות,) אתה אמור להבין בקלות כלפי לייא.
לא כל מי שכותב בספרו מרן הראש"ל, הוא הולך בדרכו. וד"ב.
וכאן עומד קנה במקומו.

אה"נ
אבל זה לא פוסל אותם...
גם אלה שפעמים לא הולכים בעקבות מרן זצ"ל, ע"פ רוב דנים בדעתו ומיישבים דרכו ושיטתו, ומביאים אותו עם כל הכבוד הראוי לו כגדול הדור וכו'.

אני לא מכיר אותך אישית.

אבל מעולם לא שמעתי ממנו זילזול או שמעלים את האמת מהציבור ועוד שאר דברים שכתבת כאן, שכמדומה לי יש לבררם הדק היטב לפני שכותבים דברים כאלה.

אני אישית נהנה מתורתו מאוד. ואין ראוי לכתוב על תלמיד חכם מובהק משפטים כאלה בפורום לעיני כל, גם אם אתה חושב שאתה צודק.

ואין ביזיון תלמידי חכמים גדול מזה.
אני אמרתי מעט שבמעט ממה שאמרו גדולי ישראל שליט"א (ואין כאן המקום לפרט, מי שירצה באישי בשמחה)
ובנוסף אני אישית שמעתי ממנו הרבה פעמים זלזול במרן
וידוע מה שעשה בשמיטה האחרונה שהסתובב ממקום למקום לדבר נגד ההיתר מכירה בחריפות ובביטול ואכמ"ל
בכל אופן ביררתי הדק היטב לפני שכתבתי וגם מה שכתבתי זה בבחינת רב הנסתר משום כבוד התורה והפורום...
ואין בכך משום זלזול בתורתו או בקיאותו וכו' ח"ו, אלא בבחינת מש"כ הגאון החזו"א שכשם שאין לשה"ר על אומן שיודעים דברים על אומנותו בענייני חולין, ק"ו מי שתורתו אומנותו וכו', ואידך זיל גמור.

אני חושב הכי כדאי לעשות שלום להביא ת"ח חשובים שקצת משוייכים לציבורים שיותר רחוקים
הרב אליהו מאדאר מכסא רחמים [יעויי' מש"כ בשבחו בילקוט הטהרה]
בנו של הרי"ח סופר שהיה רב מקדים והראש"ל שיבחו

אני אמרתי מעט שבמעט ממה שאמרו גדולי ישראל שליט"א (ואין כאן המקום לפרט, מי שירצה באישי בשמחה)
ובנוסף אני אישית שמעתי ממנו הרבה פעמים זלזול במרן
וידוע מה שעשה בשמיטה האחרונה שהסתובב ממקום למקום לדבר נגד ההיתר מכירה בחריפות ובביטול ואכמ"ל
בכל אופן ביררתי הדק היטב לפני שכתבתי וגם מה שכתבתי זה בבחינת רב הנסתר משום כבוד התורה והפורום...
ואין בכך משום זלזול בתורתו או בקיאותו וכו' ח"ו, אלא בבחינת מש"כ הגאון החזו"א שכשם שאין לשה"ר על אומן שיודעים דברים על אומנותו בענייני חולין, ק"ו מי שתורתו אומנותו וכו', ואידך זיל גמור.
אמת! אני פעם התעצמתי כנגדו עד שכמעט אבדו עשתונותיו בגללי.
אני רק מזכיר לכם שהם היחידים שקירבו את אמנון יצחק עוד בחיי מרן רבינו עובדיה וקיבלוהו בכבוד גדול בבית האבל והסתודדו איתו, וגם אח"כ התגלו כמה דברים מבישים והוא רחום יכפר עוון.

וכמובן יש לנו במגדל העמק כמה ת"ח משכמם ומעלה שאני צריך לברר עם חלקם אם יואילו לכתוב בקובץ הנכבד בית יוסף
ובהיות שאיני זוכר אם הגאון ר' אלקנה ישראל כתב, הנני מוסר מודעה שאוכל לנסות לדבר עמו אם יהיה צורך. נקי נדר.

אני לא זוכר מי היה או לא היה, אבל רבנים אשכנזים וחסידיים מוכרים כמו הרב זילברשטיין והאדמו"ר מצאנז וכדומה שיכתבו בנושאים שקשורים למרן יהיה מעניין.
איך מגיעים לאדמו״ר מצאנז?

יש אחד שהוציא ספר "מרן הראש"ל" עם תמונות רבות של מרן זצ"ל ב' כרכים, בזמנו הוא אמר לי שהוא הולך להוציא שו"ת, נראה שמדובר בשו"ת חשוב, כדאי לנסות איתו: 0527684989 [איני יודע אם הוא הוציא את זה כבר או שעדיין לא].
וכן יש את הרב יצחק דיין (בעל מכון גנזי המלך) - 0527625026

חזור
חלק עליון