• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

אלו רבנים חשובים הייתם רוצים לראות בקובץ בית יוסף?

וכמובן יש לנו במגדל העמק כמה ת"ח משכמם ומעלה שאני צריך לברר עם חלקם אם יואילו לכתוב בקובץ הנכבד בית יוסף
ומה שמותם?
ובהיות שאיני זוכר אם הגאון ר' אלקנה ישראל כתב, הנני מוסר מודעה שאוכל לנסות לדבר עמו אם יהיה צורך. נקי נדר.
כתב כמה פעמים בס״ד.

נערך לאחרונה:
הרב מרדכי טולידאנו חתנו של מרן
הרב עובדיה יוסף טולידאנו נכד מרן
הרב עובדיה בנו של הראשון לציון שליט"א
הרב יהודה ברכה [מח"ס ברכת יהודה ח"ח ועוד]
הרב אברהם יוסף שלצערנו אין כמעט כתבים ממנו...
הרב מצליח מאזוז שדן ומיישב הרבה בדעת מרן זצ"ל...
הרב שמואל יאיר מח"ס משנ"ב תפארת [יש לו לבטח מאמרים רבים בדעת מרן זצ"ל, הרב יצחק העיד עליו שאין כמעט כמוהו בקי ביביע אומר...!]
הרב אברהם ישראל מח"ס ואין למו מכשול
הרב אלחנן פרץ גאב"ד ומח"ס חוקת משפט ועוד
הרב יוסף דוד כהן מח"ס ידי כהן
הרב שמואל זכאי מח"ס ברכת שמואל ועוד, בנו של רבי אהרן
הרב יעקב ששון מח"ס אביר הרועים ונכדו של מרן
הרב אלון בן עמי מח"ס מנהגי הראשון לציון
הרב עובדיה בוטבול נכדו של מרן
הרב יצחק יוסף בנו של הרב אברהם יוסף (נכדו של מרן)
הרב שלמה משה עמאר
הרב גדעון בן משה
הרב אברהם מימון
הרב ברוך שרגא ובנו רב שלמה שרגא
הרב מסעוד בן שמעון
הרב ראובן אלבז [בהלכה כמובן]
הרב יונתן שושן מח"ס חושן למעשה
הרב משה כהניאן מורה הוראה ורב קהילת היכל עובדיה
הרב אילן בן עמי מח"ס מים חיים
נוסיף לכאן את הרב דוד יוסף , הרב משה יוסף , הרב מאיר מזוז הרב יצחק יוסף , ועדו תלמדי מרן ו משמשו של מרן ר' צבי חקק

הרב דין מחולון ? מה לו ולמרן ? הינני מקורב איליו כבר שנים ולא שמעתי ממנו שום דבר על קשר עם מרן
אז כנראה שאתה לא מקורב אליו..
אביו זצ"ל היה הנהג של מרן זמן רב, וכן היה תלמיד חבר של מרן זצ"ל עוד מישיבת פורת יוסף.
וכן הגיע לפני כמה שנים לבית מדרשו של הראש"ל בשבת אחה"צ והיה רב מקדים לו, ודיבר ונאם דרשה חוצבת להבות אש כדרכו בטוב טעם, ואח"כ מרן שליט"א שיבחו שבחים גדולים ועל הקשר עם מרן זצ"ל.

וכי אין אנו יודעים עם מי דיברנו? אתמהה.
סליחה שאני מחליט אבל נראה לי כי דיברתי עם מי שעורך את כל הכתבים שלו, וגם אשתו (שזה המייל שהביאו) אמרה שלא בקשו אז אמרתי אולי יש התבלבלות.
בכול אופן אשריך וחיילך לאורייתא.

אז כנראה שאתה לא מקורב אליו..
אביו זצ"ל היה הנהג של מרן זמן רב, וכן היה תלמיד חבר של מרן זצ"ל עוד מישיבת פורת יוסף.
וכן הגיע לפני כמה שנים לבית מדרשו של הראש"ל בשבת אחה"צ והיה רב מקדים לו, ודיבר ונאם דרשה חוצבת להבות אש כדרכו בטוב טעם, ואח"כ מרן שליט"א שיבחו שבחים גדולים ועל הקשר עם מרן זצ"ל.
יש 2 הרב יצחק דיין בחולון, הדוד ואחיין. הדוד המבוגר באמת לא היה קשור כ"כ לרבינו, רק אחיו רבי משה זצ"ל היה קשור למרן בלב ונפש גם כאשר נעשה לרב בסאן פאולו ברזיל, ובניו המה רבי יצחק הרב דקרית שרת ואחיו שגם הוא ת"ח רשום מחבר שו"ת נפלא שמרן אהבם אהבה עזה ומזכירם בחביבות גדולה.

סליחה שאני מחליט אבל נראה לי כי דיברתי עם מי שעורך את כל הכתבים שלו, וגם אשתו (שזה המייל שהביאו) אמרה שלא בקשו אז אמרתי אולי יש התבלבלות.
בכול אופן אשריך וחיילך לאורייתא.
תגיד להם שישאלו את הרב עצמו, ותזכיר להם מעניין השאלה של ר׳ שמעון ומד״א וכו׳.

יש 2 הרב יצחק דיין בחולון, הדוד ואחיין. הדוד המבוגר באמת לא היה קשור כ"כ לרבינו, רק אחיו רבי משה זצ"ל היה קשור למרן בלב ונפש גם כאשר נעשה לרב בסאן פאולו ברזיל, ובניו המה רבי יצחק הרב דקרית שרת ואחיו שגם הוא ת"ח רשום מחבר שו"ת נפלא שמרן אהבם אהבה עזה ומזכירם בחביבות גדולה.
אינציקלופדיה מהלכת שכמותך

חזור
חלק עליון