• מעוניינים להכניס את הספר שלכם או לרכוש את ״אוצר החכמה״? שלחו מייל לכתובת: otzar@moreshet-maran.com
  • בשורה משמחת: בעז"ה עומד לצאת לאור בימים הקרובים ילקוט יוסף ברכות חלק א' החדש. מחיר מוזל לקבוצות הנרשמים מראש (כגון כוללים, קהילות, בתי כנסת וכדו'), לפרטים והרשמה יש לפנות למרכז למורשת מרן במייל: y@moreshet-maran.com

בן איש חי "מאיר עינים" עם ביאורים וליקוטים מדברי הפוסקים

בסוף השבוע החולף ראיתי שיצא לאור ספר בן איש חי במהדורה חדשה ומפוארת
ושם מביא את כל פסקי רבני ספרד ואשכנז
ובתוכם מביא את דברי מרן רבינו הגרע"י בכל ענין וענין וכן דברי בנו מרן הראש"ל
ישנם הרבה שכתבו על חלקים מסויימים, והמיוחד בספר זה שכתב ממש על הכל
והביא את פסקי הגרע"י והגרב"צ והכה"ח והמ"ב ועוד רבים מן הפוסקים
הספר זכה להסכמתם של חכם שלום הכהן זצוק"ל, רה"י הגר"מ צדקה, מורינו הראש"ל, רה"י הג"ר יהודה כהן, הג"ר יעקב חיים סופר, הגר"ש זעפרני
לענ"ד ספר שהיה צריך לעשות לפני זמן רב, כה לחי.
כתוב עליו שניתן להשיגו במשרד ישיבת פורת יוסף גאולה בין השעות 8.30-3.00 (וכמו כן יש שם כתובת מייל: M0527148019@gmail.com)

מה הגיב על ר' יוסף חיים מזרחי??
בהקדמה לבא"ח כעס מאוד על כל מי שהדפיס בא"ח ללא רשותו (מנה שם את כולם)

שאלה-273139
לכבוד מרן שלום ומחילה
ישנו ספר בן איש חי שהמחבר בתוך דברי הבן איש חי הביא כמה דעות ואני חושש לרוכשו כי אולי לא ניחא לה להבן איש חי שיעשו כך
האם מותר

תשובה
ידוע ומפורסם כי הגאון הבן איש חי זיע"א התנגד שיוסיפו, או יקצרו את דבריו, וכך כתב בפירוש נכדו הרב דוד חיים זצ"ל. ואני העבד מכיר את הענין מקרוב.

שאלה-273139
לכבוד מרן שלום ומחילה
ישנו ספר בן איש חי שהמחבר בתוך דברי הבן איש חי הביא כמה דעות ואני חושש לרוכשו כי אולי לא ניחא לה להבן איש חי שיעשו כך
האם מותר

תשובה
ידוע ומפורסם כי הגאון הבן איש חי זיע"א התנגד שיוסיפו, או יקצרו את דבריו, וכך כתב בפירוש נכדו הרב דוד חיים זצ"ל. ואני העבד מכיר את הענין מקרוב.
אז מה לעשות, אם אני רוצה לקנות כדי ללמוד היטב לא טוב לפי דעת הרב מוצפי? בעיה....

שאלה-273139
לכבוד מרן שלום ומחילה
האם מותר

תשובה
לא נראה לי שבאמת הרב מוצפי יתנגד לכזה דבר. הוא כתב לו שבתוך דברי הבא"ח הביא כמה דעות. ומדובר בהערות.... הרב מוצפי חושב משדובר בעיבוד מחדש של הבן איש חי.

חזור
חלק עליון