• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בניית מקוה בבית

EZN

Member
אברך שמעוניין לבנות מקוה פרטי בבית שלו - דירת גן, האם יש מישהו שיש לו חומר בנושא או עצה לבניית המקוה בצורה הטובה ביותר הלכתית,
וגם בבניה עצמה - שיהיה הכי טוב ובמחיר הכי זול. ז"א על מה צריך לשים דגש ומה באמת חשוב.
יש לציין שהוא מעוניין שהמקוה יהיה הכי מצומצם שאפשר - כיון שאין הרבה מקום בחצר.
תודה מראש

ממש בשבוע שעבר אני קיבלתי כמה התראות מאנשים שמומחים לבניית מקוואות בבתים, ואני מעתיק לך את דבריהם ככתבם וכלשונם
יש בתוך הדברים קישורים לאתרים אחרים או לקבוצות של בוצאפ ולא מחקתי מאומה

בתכנון או בניית מקווה יש הרבה מאוד פרטים ופרטי פרטים, כך שכדי ללמוד איך לבנות מקווה צריך ממש להכנס לזה וללמוג בצורה מסודרת, גם מבחינה ההלכתית וגם מהבחינה הפרקטית והמקצועית
כבר נתקלתי במקוואות שבנו ע"פ מדיריך כתוב אך בלי ליווי של מומחים, והיו שם בעיות רציניות ממש
בעזרת השם ה' יתברך ; כמובן שהינך צודק , ולכן חייב כל אחד הרוצה לעסוק ב-זה , את ה"שימוש חכמים" בפועל ואת ההדרכה הצמודה בפועל תוך כדי ליווי הלכתי והנלווה לזאת ליווי מקצועי מודרך כי ללא זה אסור חמור להתעסק עם זה ורבים המכשולות והאיסורי תורה מדאורייתא ודרבנן היוצאים מליקוי או חיסור אפילו בפרט קטן שבקטנים על פי מסורת ההלכה הצרופה מפי רבותינו הקדושים בעלי המסורת (וכמו שפרסמו כל בתי ה-דין בראשותם של מרנן ורבנן שרי התורה , פוסקי הדור בעל ה"יביע אומר" ובעל נשבט הלוי" וואזנר ובי"ד חב"ד העולמי , ובעל "חוט המשולש קרליץ והעדה החרדית ועוד וכיו"ב ולכן איסור תורה דאורייתא חמור ביותר ללא פיקוח צמוד מאוד לגמרי של רב מורה צדק , שהוא פוסק מוסמך מגדולי ישראל המובהקים הידועים בכל תפוצות עם ישראל בכל ענייני העיון והעשייה של מקוואות , בכל מה שקשור במיוחד במקוואות לנשים , וחייב…

בְּסִיַּעְתָּא דִשְׁמַיָּא
פורום ייעוץ והמלצות
לחסומים ולפניות באישי https://wa.me/message/PGF6N2VLC7EZH1

058-7630770

ממש בשבוע שעבר אני קיבלתי כמה התראות מאנשים שמומחים לבניית מקוואות בבתים, ואני מעתיק לך את דבריהם ככתבם וכלשונם
יש בתוך הדברים קישורים לאתרים אחרים או לקבוצות של בוצאפ ולא מחקתי מאומה

בתכנון או בניית מקווה יש הרבה מאוד פרטים ופרטי פרטים, כך שכדי ללמוד איך לבנות מקווה צריך ממש להכנס לזה וללמוג בצורה מסודרת, גם מבחינה ההלכתית וגם מהבחינה הפרקטית והמקצועית
כבר נתקלתי במקוואות שבנו ע"פ מדיריך כתוב אך בלי ליווי של מומחים, והיו שם בעיות רציניות ממש
בעזרת השם ה' יתברך ; כמובן שהינך צודק , ולכן חייב כל אחד הרוצה לעסוק ב-זה , את ה"שימוש חכמים" בפועל ואת ההדרכה הצמודה בפועל תוך כדי ליווי הלכתי והנלווה לזאת ליווי מקצועי מודרך כי ללא זה אסור חמור להתעסק עם זה ורבים המכשולות והאיסורי תורה מדאורייתא ודרבנן היוצאים מליקוי או חיסור אפילו בפרט קטן שבקטנים על פי מסורת ההלכה הצרופה מפי רבותינו הקדושים בעלי המסורת (וכמו שפרסמו כל בתי ה-דין בראשותם של מרנן ורבנן שרי התורה , פוסקי הדור בעל ה"יביע אומר" ובעל נשבט הלוי" וואזנר ובי"ד חב"ד העולמי , ובעל "חוט המשולש קרליץ והעדה החרדית ועוד וכיו"ב ולכן איסור תורה דאורייתא חמור ביותר ללא פיקוח צמוד מאוד לגמרי של רב מורה צדק , שהוא פוסק מוסמך מגדולי ישראל המובהקים הידועים בכל תפוצות עם ישראל בכל ענייני העיון והעשייה של מקוואות , בכל מה שקשור במיוחד במקוואות לנשים , וחייב…

בְּסִיַּעְתָּא דִשְׁמַיָּא
פורום ייעוץ והמלצות
לחסומים ולפניות באישי https://wa.me/message/PGF6N2VLC7EZH1

058-7630770
הקישור חסום בנטפרי.
יש לך אולי קישור אחר?

צירפתי את הסרטון לזיכוי הרבים
המקוה הזה הוא אך ורק לגברים [משועממים לענ"ד... כי מה הרעיון להוציא 3000 ש"ח במקום ללכת למקוה רגיל שעולה בערך 200 ש"ח בחודש], בסוף דבריו הוא אומר שלאשה כל אחד ישאל את רבותיו, ופשיטא ששום רב לא יתיר לטומאה דאורייתא לטבול בזה לכתחילה, כי הוא עושה המון צירופים להתיר את המקוה, ודילג על המון חומרות שאנחנו עושים במקואות הבנויים, [אין השקה, ולא מי גשמים, ולא המשכה על קרקע רפויה, וכל ההיתר של הקרח זה מחלוקת ועוד].

כמה זמן לוקח לך ללכת למקוה ? 10 דקות רבע שעה הכי הרבה. אני בחורף שיש לי 18 מלבושים לא מצליח להישאר במקוה יותר מ20 דקות. זה לא נראה לך שעמום לבזבז כל כך הרבה זמן וכסף על מקוה שהוא בקושי כשר בצירוף כמה טלאים מתולעים?

אפשר לעשות מקוה בהכשר מהודר ולא בעלות גבוה, בסוף אתה מחזיר את ההשקעה.
בנוסף יש הרבה יותר הגיינה, ובנוסף כמובן גם צניעות, ולא נשכח את הנוחות שיש בזה.

חזור
חלק עליון