• ניתן לשלוח יישובים בתורת מרן רבינו עובדיה יוסף זלה"ה, שיודפסו בע"ה בקובץ בית יוסף מהדורת תשפ"ה למייל: office@moreshet-maran.com בקובץ וורד, עד לחג השבועות תשפ"ד, אין התחייבות לפרסום, והרשות נתונה לערוך את הדברים לפני הפרסום.

בנימין לאו והרב עובדיה

יונתן37

New member
שלום רב,
האם ידועה לנו דעתו של מרן הרב עובדיה זצ"ל על בנימין לאו?
ממה שחקרתי , הלה אוחז בדעות שאינן ברוח היהדות החרדית.

ראיתי שהרב עובדיה נתן לו איזושהי הסכמה לעבודת הדוקטורט שלו , ממרן עד מרן, על פועלו ש הרב עובדיה בהלכה. האם זה נכון? אשמח פרטים.

תודה על ההשקעה, אך מסתמא שבדקתי בויקיפדיה. מידע זה לא עוזר לי לתהות על קנקנו של הלה.
רפורמי אגב,הוא לא . אלא קונסרבטיבי ( רחוק מרפורמי)

אשמח להתייחסות לגופו של עניין. מה דעת מרן זצל עליו...

אשמח להתייחסות לגופו של עניין. מה דעת מרן זצל עליו...
איני יודע, אבל לענ"ד נראה שאני יודע מה דעת קוב"ה עליו.
וכבר אמר דהמע"ה, "הלוא משנאיך ה' אשנא ובתקוממיך אתקוטט, תכלית שנאה שנאתים לאויבים היו לי".

התשובה ברורה ופשוטה
או שמעיקרא הוא היה חופשי ורק התכסה באיצטלא דרבנן כדי לזכות לקרבת מרן
או שבאמת מעיקרא היה בר אוריין ורק אח"כ הקדיח תבשילו
כיום ללא ספק הוא מתירני וליברלי בצורה שאם הוא היה כך בזמנו של מרן רבינו עובדיה הוא היה מקבל בעיטה מכל המדרגות

הוצאת שם רע למי?
ודאי שהם לא "בקו" של היהדות החרדית, אך למיטב הבנתי הם יותר קרובים לזה מאשר לרפורמים
הוא כופר בתורה ובמשה עבדו מדבר בזילזול על הנביאים, ודעותיו כפרניות נגד התורה הקדושה, השקפותיו עקומות, אפיקורס גמור, רפורמי, רשע מרושע.
אין מה להגן עליו.
"הלוא משנאיך ה' אשנא ובתקוממיך אתקוטט, תכלית שנאה שנאתים לאויבים היו לי".

הוא כופר בתורה ובמשה עבדו מדבר בזילזול על הנביאים, ודעותיו כפרניות נגד התורה הקדושה, השקפותיו עקומות, אפיקורס גמור, רפורמי, רשע מרושע.
אין מה להגן עליו.
"הלוא משנאיך ה' אשנא ובתקוממיך אתקוטט, תכלית שנאה שנאתים לאויבים היו לי".
אני חושב שכבודו לא הבין אותי. אסביר. קראתי בספר מסוים שלו הנקרא חכמים, שהוא ספר העוסק בשושלת החכמים מנקודת מבט היסטורית. ברגע שנתקלתי "ברב זכריה פרנקל" הבנתי שמשהו לא בסדר.. רק שהיה לי מוזר נתן הסכמה לעבודה ביוגרפית עלי מאת ידיו של הנ''ל... תודה לכולם על התשובות...

שלום רב,
האם ידועה לנו דעתו של מרן הרב עובדיה זצ"ל על בנימין לאו?
ממה שחקרתי , הלה אוחז בדעות שאינן ברוח היהדות החרדית.

ראיתי שהרב עובדיה נתן לו איזושהי הסכמה לעבודת הדוקטורט שלו , ממרן עד מרן, על פועלו ש הרב עובדיה בהלכה. האם זה נכון? אשמח פרטים.
בפשטות שנה ופירש (שקשה מכולן)!!!

לפרש מר מיליה
זכריה פרנקל נחשב לאחד ממקימי התנועה הקונסרבטיבית, הרשר הירש ועוד מהגדולים דאז,יצאו מולו בפומבי והוקיעו את השקפתו, למרות שאין קונצנזוס על היותו כופר ויש מי שהעידו ששמר קלה כבחמורה, דעתו של הרשר הירש, לדעתי, היא כסלע איתן..

אני חושב שכבודו לא הבין אותי. אסביר. קראתי בספר מסוים שלו הנקרא חכמים, שהוא ספר העוסק בשושלת החכמים מנקודת מבט היסטורית.

חזור
חלק עליון